Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámat ma megtámadta egy...

A kutyámat ma megtámadta egy német juhász alig bírtam róla letépni mert el volt engedve két suhanccal!?

Figyelt kérdés
Olyanokat mondtam amit még soha el vagyok képedve magamtól mindenki minket nézett, de jogosnak tartom ti mit tettetek volna a helyemben? Volt már ilyen eset nálatok? Nálunk ez rendszeres csak most nem úsztam meg olyan könnyen, mindenki elengedi a szocializálatlan kutyáját ami megtámadja a másikat.
2012. máj. 2. 17:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Rendszeres errefelé is, ezért járok gázsprayvel és husánggal, Már mindkettőt kellett használnom.Nem hagyom ,hogy felelőtlen emberek széttépessék mellettem a kutyámat.
2012. máj. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 klopusz ***** válasza:

Sajnos én is voltam már hasonló helyzetben, mikor (anno) a két, pórázon vezetett arany retrieveremnek nekirohant három husky, miközben a "kedves" gazdi kétszáz méterrel odébb álldogállt. Én lerugdostam az állatokat az enyémekről.

Mostani kutyámat éppen azért nem engedem el, mert szocializálatlan ("használtan" szereztem, ilyennek fogadom el) és egyrészt nem hiszem, hogy vissza tudnám hívni, másrészt nem tudom, hogyan reagálna idegen kanokra.

Szomorú, de inkább nem viszem olyan helyre, ahol elengedett kutyák lehetnek. Amúgy a múlt héten is az utca túloldaláról nekirontott a kutyámnak egy stafford-szerű eb, de az első komoly harapás-váltás után elhajtotta a gazdája. Nem szeretnék mégegyszer találkozni vele. (Ráadásul éppen négy gyerekkel voltam, meg is ijedtek rendesen.)

2012. máj. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én kis keverék kutyámat már 3x támadta meg Német juhász kutya.

Egyszer mikor sétáltunk a kutya kirohant a nyitott kapun és neki rontott az enyémnek. Gazda persze sehol! De valahogy sikerült levakarnom a kutyát az én kutyámról. Szerencsére különösebb baja nem lett.

Másodszor meg úgy támadta meg egy Német juhász, hogy a gazda póráz nélkül sétáltatta a kutyát. A gazda jól lemaradva valahol a kutya mögött kullogott. Csak hívogatta a kutyát de az tojt a fejére. Na az a kutya is megtámadta az úton a kutyám a gazda meg csak nézte biztos távolból az egészt és nem volt hajlandó oda jönni. Aztán nagy nehezen leszedtem a kutyát a kutyámról. Akkor a gazda odajött. Na, azzal én is el kezdtem ordítozni de még hogy! A kutyámat állatkórházba kellet vinni, hogy össze varrják. 2 helyen is mély harapás volt rajta. Hála annak a gazdának ez a kutyám a mai napig retteg a nagy testű idegen kutyáktól. Pedig az eset 2 éve volt.

Az eset után és azóta is mindig viszek magammal egy botot a kutyasétáltatáshoz.

Harmadjára szintén az előbb említett Német juhász akarta megtámadni a kutyám. Vicsorogva rohant a kutyám felé, aki ijedtében be bújt mögém. De mikor a kutya észre vette a botot a kezemben akkor megállt. A gazda meg oda rohant, hogy elvigye.

2012. máj. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Szonjus ***** válasza:

Azért... az én kutyám kifejezetten jól szocializált. A konkrét eset is számít, mert azenyém, egyszer úgy nyírt ki egy ilyen kis pici fehér, cuki, bolyhos stb. kutyát, hogy az a félkegyelmű gazdája a futtatóban sétáltatta, az enyém odament, mert ugye el volt engedve, hiszen azért viszem a futtatóba, ez 2mre tőlem történt. A kutya gazdája egy szót se szól (vissza se köszönt...). Az enyém barátságosan odamen, a kicsi meg figyelmeztetés (morgás, vicsorítás stb.) rákapott a kutyám arcára ( a heg azóta is ott van. Az enyém morgást és szőrborzolást követően elkapta és mire le tudtuk szedni a kicsiről jó pár helyen kilyukasztotta a bőrét, ehhez hozzá tartozik az is, hogy a kicsi semmi megadás szerű mozdulatot nem tett... És még az okos nő volt felháborodva...


Holott 1. nem mondta, hogy a kiskutyának bármi baja lenne.

2. az ő kutyája kezdte

3. alapból ő hozta az ilyen viselkedéssel megáldott kutyáját a többi közé.


Meg amúgy is, ki az a h*lye, aki a pórázos kutyát futtatóba bevisz... hiszen, azt "kint" is lehet sétáltatni (ez fordítva is igaz) ... és persze, hogy így konfliktus lesz...

2012. máj. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Szonjus ***** válasza:
Elírtam, hál' ég nem nyírta ki szegény kiskutyust, csak majdnem, elég csúnya sérülései voltak (az enyém olasz agár, belga juhász keverék, szuka, nem túl nagy, kb. mint egy olasz agár...)
2012. máj. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!