Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Korai tüzelés mit jelent?

Korai tüzelés mit jelent?

Figyelt kérdés

Ma lett ivartalanítva németjuhász kutyám, és az állatorvos azt mondta, hogy korai tüzelése van éppen-illetve volt, mert az egyik petefészke kétszer akkora volt, mint a másik.

Én nem nagyon találok erről az előtüzelésről semmi infot, tud valaki erről valamit? A kutya még most lesz csak 4 hónapos! Én még sosem hallottam ilyet. Mindenesetre mázli, hogy pont ivartalaníttattuk!!! Ki gondolta volna....


2012. máj. 2. 18:58
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
...Ez most komoly?! Ennyire ritka dolog, hogy senki nem tud semmit??? Huhh
2012. máj. 3. 11:14
 2/11 anonim válasza:

a szuka kutya az első tüzeléssel lesz ivarérett. Ennek időpontja szorosan kötődik a kifejlettkori testméret/testsúj eléréséhez.

A kisebb testű kutyák már 6 hónapos korukba is tüzelhetnek a nagyobb testű kutyáknak 1 évig os eltart (négy hónapos kort ,azt tényleg nem irnak)

Megpróbáltam segíteni,de nemtudom,hogy hasznos-e Neked.

2012. máj. 7. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi, de szerintem nem olvastad el rendesen a kérdés magyarázatát, nem a tüzelés ismeretlen számomra, hanem amint írtam is, hogy a kutya nagytestű fajta, és 3 és fél hónaposan volt egy elő tüzelése. 3 és fél hónaposan!!!!!
2012. máj. 7. 08:17
 4/11 anonim ***** válasza:
58%

A szukát az első tüzelés időpontjától tekintik ivarérettnek. Az első tüzelés időpontja összefügg a teljes testméret elérésének időpontjával. A kistestű kutyáknál ez az időpont a 6–8 hónapos kor környékén, míg nagy testű kutyáknál egy éves kor utánra tolódik. A tüzelés általában március vagy november környékén következik be, és hozzávetőleg 21 napig tart, de a tüzelés hossza a fajtától is függ. A tüzelés kezdetén a szuka még nem engedi magához a kanokat. A fedezésre a tüzelés 12. és 14. napja közötti időszak a legalkalmasabb.

Ebben az időszakban a szukát nem célszerű közösségbe (kutyafuttatóba, kutyaiskolába) vinni, mert a kan kutyákat mágnesként vonzza magához, ami felforduláshoz, az állatok küzdelméből kifolyólag az emberre is veszélyes helyzetekhez, kutyák elvesztéséhez, illetve nem kívánt szaporulathoz vezethet.

A szuka tüzelését az jelzi, hogy pérája (nemi szerve) megduzzad, az állat nyugtalanul viselkedik, felkelti a kanok érdeklődését, vércseppeket hagy maga után.

2012. máj. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Könyörgöm,miért nem olvassátok el normálisan a kérdést???

3 ÉS FÉL HÓNAPOS NÉMETJUHÁSZRÓL VAN SZÓ!!! Nem lehet, hogy befejeződik a növekedése!!!

2012. máj. 11. 22:34
 6/11 anonim ***** válasza:

Ilyen korán tüzel egy ekkora testű kutya? o.O Nem semmi!

Nagyon ritka dolog ez.Az én staffim 7 hónaposan tüzelt először, pedig jóval kisebb, mint a nj.

Az enyém januárban tüzelt idén, utána pedig márciusban.Elvittük orvoshoz, tapadtak rá a kanok, erre kiderült, hogy előrehozott tüzelés.

Erről a korai tüzelésről még nem nagyon hallottam, főleg nem ennyi idős kiskutyánál.Ez még egy csivavánál is korai lenne. :O

Az orvos nem világosított fel róla?Mindenre rá kell kérdezni a rendelőben, minden apró dologra!Szerintem hívjátok fel, és kérdezzétek ki erről a dologról.

2012. máj. 12. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Helló! Örülök, hogy Te végre normálisan elolvastad a kérdésem!!! :DDD

Megkérdeztük, illetve azt mondta, hogy ez előfordul. :oooo

Meg arra voltam kíváncsi, hogy ez jelent-e bármit a fejlődésében a továbbiakban. Azt mondta, nem, meg hogy ez nem igazi tüzelés. Csak azért kérdeztem, hátha valakinek volt ilyen, de senki nem hallott ezekszerint róla.

Arról én is hallottam, hogy van olyan, mint nálatok, ha van első tüzelés, akkor előfordul, hogy az rövidebb ideig tart, és 2 hó múlva újra, és az már 21 napos. Ezt olvastam. A Staffi olyan édi kutya, a kutyaoviban is van 5 kölyök és nagyon szépek!!! Tetszenek!

2012. máj. 12. 07:18
 8/11 anonim ***** válasza:

az én puli szukám 10 hónaposan tüzelt pedig nem egy nagy kutya 13 kg kb.

Nem hallottam még ilyenről de szerintem is kérdezd meg a doktort.

2012. máj. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Staffis válaszoló vagyok.

Mindent alaposan elolvasok, nem csak átfutom és nyomok rá a "Válasz" gombra. :D

Szerencsétek van, hogy idejében elkaptátok!Ha benne van a tüzelésben, tudtommal az orvos csak akkor ivartalanítja, ha már elmúlt a tüzelés.

Életemben nem hallottam még ilyenről.Nem valami betegség miatt volt, hogy megnagyobbodott az egyik petefészke? o.O

Jöttek rá a kanok?Vérzett a pérája?Ha igen, akkor tényleg tüzelt szegénykém.

2012. máj. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. :)

Vannak úgynevezett hiperszexuális szukák.Az enyém is az: még akkor is ugranak rá a kanok, amikor nem is tüzel, követik és csalják el.Szerencsémre a kutyám nem egy olyan típus, aki szó nélkül hagyja, hogy bepározzon vele egy kan, amikor nem tüzel, így keményen odamar a kanoknak, és el is kergeti őket. :D

Lehet, hogy a tiéd is ilyen lett volna, ha nem műtik meg.Én most gyűjtök a műtétre, mert már nem bírom, hogy minden kan kerget minket.Nem hagyják játszani, csak a párzás és a párzás... :S Verekedés is volt belőle: a kutyám nem hagyta, hogy ráugorjon a nagydarab keverék, ezért a kan nekiment. o.O A kutyát a heréjénél fogva kellett leszedni a kutyámról, de sajnos nem tudtam máshogy leállítani a bepörgött, agresszív kant.

2012. máj. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!