Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy beszeljem ra anyam masik...

Hogy beszeljem ra anyam masik kutyafajtara?

Figyelt kérdés

Anyam az yorkit akar mindenaron de en viszont valami nagyobb kutyat pl:border collie,amstaff,vagy vlmi hasonlo

De hogy beszeljem ra?


2012. máj. 2. 21:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Sorakoztass fel érveket, általában így szoktuk megbeszélni a dolgokat :)
2012. máj. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
hány éves vagy? hol laktok?milyen körülmények?Mennyi időt tudtok rászánni a kutya foglalkoztatására egy nap? Költségvetés,mennyit eszik a kutya? Mivel édesanyád a pénzkereső lehet ő ezeket már végiggondolta és ezért akar yorkit!
2012. máj. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%
sokan amikor meghallják a yorkit, rögtön egy csilivili táskában kucorgó kis vakarcsra asszociálnak. A yorkshire terrier egy nagyon jó kiskutya, pörög, labdázik, jókat lehet vele csavarogni, fürdeni, akár agilityzni, és más egyebek. Én a helyedben tiszteletben tartanám anyukád döntését, ismerd meg a kiskutyát, ugyanugy megtudod tanitani mindenre, mert nagyon okosak. és majd anyud is biztos belemegy kásőbb mégegy kutyába, ha látja, hogy mennyire felelősségteljes vagy.
2012. máj. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

en szemely szerint nem vagyok oda a yorkiert(a nagyobb kutyusokat szeretem),egyreszt azert is,mert 1 valakihez ragaszkodnak es nem lehet egyedul hagyni oket,meg kis torekeny allatok

a tanitast nem tudom,de egy rokonom azt mondja,hogy az ove makacs,ontorvenyu mint egy macsek

2012. máj. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

szia,

probald neki elmeselni hogy a yorkie mar nagyon divatkutya lett,mindenkinek ez van,es kenyesek.

de azert a helyedben egy amstaffot sem akarnek(nekem az van)

egyreszt mivel az anyuad kis testu kutyat akar,a msaki edig hogy az amstaff nem gyerek gazdanak valo!

keress olyan kutyat ami mind a kettotok erdekenek megfelel.

a boreder collit pedig szinte lehetetlen lefarasztani.

2012. máj. 3. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
utolso vagyok,bocsi a sok hibaert,megprobaltam gyorsan leirni a mondanivalom.
2012. máj. 3. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Hát, ha anyukád fogja venni, pénzt áldozni a tartására és egyéb költségeire akkor ő dönt. Nem értem mi a baj a yorkival. Én se vagyok nagy rajongójuk, de ugyanolyan kutyus, mint bármelyik másik, vele is sok mindent lehet csinálni. Nem tudom mennyi idős vagy, viszont egy border felelősségteljes tartása sok lemondással és áldozattal jár. Ugyanígy egy amstaff. Lehet, hogy anyukádnak nem lenne hangulata se kapacitása arra, hogy ezekre a kutyusokra napi több órás intenzív foglalkozást biztosítson, ha éppen neked nincs kedved. Ez a gyerekeknél gyakran előfordul, hogy most más a fontosabb, de a kutya ott lesz, ugyanúgy kell vele törődni akkoris, ha neked nincs kedved. Nem ismerlek, ezért nem tudom, hogy mennyire hoznál áldozatokat. De az ilyen jellegű kérdéseket sose értettem, hogy hogyan beszéljem rá stb. Miért kell ennyire kierőszakolni valamit? Vagy ráerőltetni másra az akaratodat? Különben meg te ismered anyukádat nem idegen emberek.

Nekem 20 éves koromban lett saját kutyám. Nem haltam bele, hogy várnom kellett, legalább felelősségteljes gazda lettem. Mivel saját kutyám van, ezért minden téren én foglalkozom vele.

2012. máj. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

hát a border collie az messze áll az amstaff temperamentumátolde ha anyukád yorkit akar akkor nemhiszem h bele fog menni.Mindkét kutya amit teirtál hatalmas mozgásigénye van,nagyon nem egyzerű lefárasztani őket. És ha anyukád részére lesz a kutya,kkor nemhiszem h ő megtenni,hisz a yorkinak elég mondjuk heti 2 séta ha ketesben van tartva bár megmondom őszintén arra is csak azért van szüksége h "vilgáot lásson"

Az amstaffnak pedig napi 1 séta minimum ami aktiv futás uszás ugrálásboláll és nem 20perc.

2012. máj. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Yorkinak is nagy mozgásigénye van, hisz alapból benne van a nevében a terrier szó. Az összes terriernek kevés a heti 2 séta, így a Yorkinak is.

De a kérdésre is válaszoljak: ha anyud azért akar Yorkit, mert ölebet akar, akkor elég elmondanod neki a tényt, miszerint a Yorkshire egyáltalán nem öleb. Nem fog neki ott maradni csak úgy. Amilyen kicsi, olyan energia bomba. Meg a szőrével van a legtöbb gond, így elsőnek jól hangzik, hogy "Jaj, majd csattokat, és hajgumikat rakhatok a szőrébe", később kín szenvedés lesz. Elég sokat kell vele később foglalkozni, hogy normálisan nézen ki. Meg, ha nincs naponta a több órája a kutya lefárasztására, akkor keressen más fajtát.

2012. máj. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

A kutya a enyem lenne csak en torodnek vele es idom az van boven a suli utan es en is eleg sportos vagyok szoval gorozni bicozni is jarok.de anyamnak a kinezetre naon tetszenek nekem is tetszik az igaz mert nagyon aranyos es tudom h sportos kutyak azok is mert unokatesomnak van es gyakran elhozom hozzank vagy elmegyek gorozni setalni vele.de en inkabb nagyobb kutyat akarnak

14/l

2012. máj. 3. 20:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!