Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaharapás - 8 éves gyerek!...

Kutyaharapás - 8 éves gyerek! Ha egy nagyobb testű kutya előzmény nélkül megharap egy kisgyereket/mentő, kórház stb meg volt/ mi a teendő hivatalosan a kutya eltávolítására? Elaltatására? Közös udvarba, de másé a kutya.

Figyelt kérdés
A kutya másfél éves, kölyök kora óta van velünk, és egyes emberek megirigyelnék ahogy tartva van-csak a félre értések elkerülése miatt írtam.
2012. máj. 2. 22:22
1 2 3 4 5 6 7
 11/63 A kérdező kommentje:
Egyébként elhiheted hogy imádjuk a kutyákat, nem véletlenül van, és ezen kívül konkrétan még van kettő.három volt de az egyiket már kinyírta,de most már választanom kell a gyerekem és a kutya között.
2012. máj. 2. 22:44
 12/63 anonim ***** válasza:
75%
Cerberos kutyaiskola. Altatás helyett. Az agresszió nem a kutya személyiségéből fakad, hanem az elbaltázott neveléséből, amit meg lehet javítani. Ha a gazda töketlen hozzá, akkor kell egy olyan embert keríteni a kutyának, aki elbír vele.
2012. máj. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/63 A kérdező kommentje:
nem a gazda töketlen, nem őt harapta meg, hanem egy kis hozzátartozoját
2012. máj. 2. 22:49
 14/63 anonim ***** válasza:
78%
Nem ebben a kategóriába kellett volna feltenned a kérdést... Itt iszonyú álszent emberek vannak. Én valósággal rajongok a kutyákért, de ha a gyerekemet támadná meg, nem tudnék bízni benne többé. Ha nem a tietek a kutya, hogyan érintkezik a gyerekkel? Közös udvar? Zárják el. Oldják meg, miegyéb. Én sem altatnám el, egyéb módon próbálnám eltávolítani, vagy megakadályozni a találkozást.
2012. máj. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/63 anonim ***** válasza:
62%

A kutya csupán serdülő korban van. Most mutogatja az erejét. Ezért kár lenne elalatani, SŐT! Egy normális állatorvos meg se fogja tenni, mert nem erre esküdött fel. Ez az eset korrigálható, és le lehet erről szoktatni az ebet. A hatóság akkor nyilvánít egy ebet veszélyesnek, ha az többször harapott meg embert és állatot. És még ez után se rögtön altatnak, hanem felszólítják az eb tulajdonosát, hogy hogyan kell sétálni vinni, ill.tartani .

Az én kutyám fél éves korától másfél éves koráig mindenkit meg akart enni. Nagyon oda kellett rá figyelni. Amikor támadni akart ( pórázon volt szájkosárral az utcán ) egy mellette elsétáló embert, akkor kapta a részt.

Kb másfél évesen kezdett lenyugodni, és rájött arra, hogy mit akarok tőle. Most az utcán bárki megsimogathatja, ha ott vagyok vele, vagy még el is viheti sétálni egy egy körre. Pl. az esti sétánál a szomszéd fiú vezeti aki 10 éves. Ám ha veszélyben érzi a fiút vagy engem akkor azonnal támad. Mármint nem ránk.

2012. máj. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/63 anonim ***** válasza:
52%

Nem a gazda töketlen? De. Az ő kutyája harapott embert, nem?

Vagy a gyerek hibázott el valamit, mert a szülője nem tanította meg rá, hogyan kell viselkedi kutyákkal.

Egy biztos: nem a kutyában van a hiba. Nem úgy született, hogy embereket fog harapdálni, és nem is így kéne meghalnia.

2012. máj. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/63 anonim ***** válasza:
80%

nem a kutya hibája,hanem azé aki nem tudta megnevelni.

Mi az a csodálatos tartás? kutyasuliba járt?

mi az, hogy már megölt egy másik kutyát? Ez nem volt elég figyelmezteteés, hogy valami gond van a neveléssel?

Adjátok le a fajtamentőknek,ott majd megnevelik és örökbeadják.

2012. máj. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/63 A kérdező kommentje:

Fiuk lányok! Megértem a sok állatvédőt, én is imádom a kutyákat. de hogy ennek esély? Lássuk!!!!!!!!

1 4hónapos korától közel 1 évig!!! kutyasuliba jártunk vele, nem írom le mennyi pénz

2 ivartalanítva lett /állítólag lenyugszanak tőle/

3 minden nap futni jár vele valaki, jól van tartva


és az eddigi mérleg -1 kutya akit kinyírt és a gyerek

2012. máj. 2. 22:58
 19/63 anonim ***** válasza:
48%

Márpedig valami gond van,mert ez nem normális viselkedés. Vagy ti nemtudtok vele bánni, vagy szervi baja van.

Bárén inkább a nevelés hiányát mondanám. Járhatsz kutyasuliba ameddig akarsz,ha nemtudsz velebánni.

2012. máj. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/63 anonim ***** válasza:
54%
Sorolhatod miket csinált, ez nem változtat azon, hogy a gazdái képtelenek voltak megnevelni. Nem probléma, de akkor be kell ismerni, hogy ez a kutya meghaladja a képességeiteket! Erről nem a kutya tehet. Arról is ti tehettek, hogy a lehetőséget adtatok számára bántani a gyereket. Ha tudjátok, hogy megbízhatatlan, akkor eleve nem kell odaengedni a gyerekhez. Na mindegy, a lényeg, hogy kressetek neki egy jó helyet, hátha a következő gazdája meg tudja nevelni!
2012. máj. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!