Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítás! Tényleg visszav...

Ivartalanítás! Tényleg visszaveti a fejlődésben?

Figyelt kérdés
Van egy 4 hónapos amstaff szukám és ivartalanítani szeretném, mert nem lesz sem tenyész sem kiállítási kutya. A tenyésztő ellene van, azt mondja hogy ha nem fejlődnek ki benne a hormonok akkor nem fog kifejlődni rendesen, és hogy ő ezt nem tenné vele. A dokim viszont az első tüzelés előtti ivartalanítást javasolja, ami tök logikusnak tűnik nekem. Most akkor mi van ezzel a dologgal, igaz ez?

2012. máj. 3. 12:55
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
hát nekem 9 hónaposan ivartalanitották a kutyám, semmi baj nincs vele (mondjuk ő keverék) a cicámat első tüzelés előtt ivartalnytottuk és nagyobbra nőtt mint az ivaros nőstény társak (egy kandúr termetével vettekedett- nem azért mert kövér volt) szerintem a dokira hallgass
2012. máj. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
37%
Sosem értettem ezt a nem fejlődik ki rendesen dolgot... Mi nem fejlődik ki rajta? Szerintem a hormontermelés nem befolyásolja a kutya genetikai adottságait. Szerintem.
2012. máj. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 klopusz ***** válasza:
69%

Szia!


Örülj, hogy ilyen hozzáértő dokit találtál. Húsz évvel ezelőtt a sötétebbje még azt hangoztatta, hogy egy szukának mindenképpen egyszer elleni kell. Még jó, hogy nem hallgattam rájuk, akkor lett volna egy alomnyi keverék kutyám.

A tenyésztő azért ragaszkodik az álláspontjához, mert ha egy nálad született kölyök később díjakat nyer, az őt fényezné, mint az anyaállat tenyésztőjét.

2012. máj. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
69%
Nem fog visszamaradni, nyugodtan viheted ivartalanítani.
2012. máj. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Az én amstaff szukám is 4 hónapos :) én 6 hónaposan szeretném ivartalaníttatni, dokim javasolja, tenyésztőm nekem sem. Ő azt mondta várjam meg a másfél éves kort. Nekem is azt mondta a tenyésztő, hogy nem lesz akkora, mint kellene. De nem hiszem, hogy a genetikailag kódolt dolgokat megváltoztatná az ivartalanítás. Amerikában akár a 2 hónapos kutyákat is ivartalanítják, és nem hinném h akkorák maradnának, mint 2 hónapos korukban :D Én megcsináltatom, javaslom neked is!
2012. máj. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
70%
11 hónaposan ivartalaníttattam a szuka kutyámat, aki még addig nem tüzelt. Semmilyen visszamaradottság nem észrevehető, én az orvosodra hallgatnék. :)
2012. máj. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Hallgatok a dokimra :)
2012. máj. 3. 14:18
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
A genetika akkor működik, ha a hormonok is működnek. Baja nem lesz a kutyának a korai ivartalanítással, de az is igaz, felnőtté minden tekintetben akkor válik, ha ivarérett lesz.Igaz ez testalkatra,fajta jellegű viselkedésre, stb.
2012. máj. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
És ha első tüzelés után ivartalaníttatom?
2012. máj. 3. 14:31
 10/21 anonim ***** válasza:
[link] olvasd el mindenképp :)
2012. máj. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!