Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez most orvvadászatnak számít?

Ez most orvvadászatnak számít?

Figyelt kérdés
Ha van egy agaram és szeretném hogy legyen egy kis vadászélménye. Ezért veszek egy nyulat, és egy nagyobb körbezárt területen elengedem mindkettőt, akkor az orvvadászat, vagy bűnt követnék el? A nyúl nem hiszem hogy szenvedne, gyorsan vége lenne. Tudom hogy agárral tilos vadászni, de ez mégsem az.

2012. máj. 3. 14:16
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Nem.
2012. máj. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
37%
inkább engedd magadra, hogy mindkettőtöknek sikerélménye legyen.
2012. máj. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
75%
Nem,ez állatkínzás.Először is kínzod a nyúlat mely a soktól fog elpusztulni,kettő kínzod a kutyádat mert nincs betanítva és feleslegesen idegesíted,három ismét csak kínzod a kutyád mert máskor is szeretne majd játszani ilyet.Szerintem inkább ne tegyél ilyesmit mert rádtörnek a radikális állatvédők.
2012. máj. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
93%

Az állatvédelmi törvény értelmében állatkínzás "az állat szükségtelen, fájdalmat okozó bántalmazása, vagy olyan hatást eredményező beavatkozás, bánásmód, valamint szükségleteinek olyan mértékű korlátozása, amely tartós félelmet vagy egészségkárosodást okozhat, továbbá az öröklődő betegségben szenvedő - nem kísérleti célra szánt - állategyed tenyésztése, szaporítása".


A Büntető Törvénykönyv értelmében aki


a) gerinces állatot indokolatlanul oly módon bántalmaz, vagy gerinces állattal szemben olyan bánásmódot alkalmaz, amely alkalmas arra, hogy annak maradandó egészségkárosodását vagy pusztulását okozza,

b) állattartóként, háziasított emlősállatot vagy az ember környezetében tartott veszélyes állatot elűzi, elhagyja vagy kiteszi,

vétséget követ el, és két évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.


I. ÁLLATKÍNZÁS JOGSZABÁLYI DEFINÍCIÓJA


Állatkínzás

- az állat szükségtelen, fájdalmat okozó bántalmazása, vagy

- olyan hatást eredményező beavatkozás,

- bánásmód, valamint

- szükségleteinek olyan mértékű korlátozása, amely tartós félelmet vagy egészségkárosodást okozhat, továbbá

- az öröklődő betegségben szenvedő - nem kísérleti célra szánt - állategyed tenyésztése, szaporítása;


Az ember környezetében tartott állat, valamint a veszélyes állat tulajdonjogával, tartásával felhagyni nem szabad. Az állat elűzése, elhagyása vagy kitétele tilos.


Az állatnak tilos indokolatlan vagy elkerülhető fájdalmat, szenvedést vagy sérülést okozni, így különösen az állatot nem szabad:

a) kínozni,

b) emberre vagy állatra uszítani (kivéve pl. rendőrkutya), illetőleg állatviadalra idomítani,

c) kényszertakarmányozásra fogni, kivéve az egészségügyi megfontolásból való kényszerű táplálás esetét,

d) a kíméletét nem biztosító módon mozgatni és szállítani, elhelyezni

e) a teljesítőképességét felismerhetően meghaladó teljesítményre kényszeríteni,

f) természetellenes és önpusztító tevékenységre szoktatni.

2012. máj. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
62%
Utálom az olyan embereket, akik pusztán szórakozásból beáldoznak egy állatot, ez is állatkínzás, jól mondták előttem. Mivel van egy nyuszim is, így érzékenyen érint a téma. De az olyat még mindig el tudom fogadni, aki élelem gyanánt megeszi a húsát. De az ilyentől, mint te, kifordul a gyomrom.
2012. máj. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
0%
Utólsónak igaza van.Én is pont ezt akartam leírni.
2012. máj. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 VBeata81 ***** válasza:
68%
Normális vagy? Ennyit számít neked egy élő állat?
2012. máj. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
36%
Ritka ostoba kérdés.
2012. máj. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Csak elméleti kérdés volt! Sajnálom a kutyát, úgy vadászna. Megfog minden bogarat, lepkét, pókot. Sőt békát, és siklót. :)
2012. máj. 3. 14:55
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Tiltsd le neki, magát is veszélybe sodorja. Aztán nézhetsz, ha bekap egy darazsat, vagy megeszik egy békát, ami mérgező neki.

Vidd agárversenyekre stb. Mozgasd le és adj neki szellemi feladatokat is.

2012. máj. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!