Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért baj az ha nem menhelyi...

Syba kérdése:

Miért baj az ha nem menhelyi és de nincs törzskönyve?

Figyelt kérdés

Minél többet olvasom ezen az oldalon a kutyás kérdésekre adott válaszokat, egyre jobban úgy érzem, hogy a válaszolók szerint itt minden kutyával baj van, egyik sem felel meg az elvárásaiknak, mindenbe belekötnek, mindenkit megszólnak, a legtöbb kutyáról úgy beszélnek, mintha szörnyszülött lenne, mert nem ott látta meg a napvilágot, ahol ők szerették volna. Az általuk ajnározott híres tenyésztőknél is van baj elég, csak azokról senki sem beszél. Sajnos egyszer pont belefutottam egy ilyenbe. Akiről a tenyésztő társai tudják, hogy mi folyik nála, hogyan tartja a kutyáit, mivel eteti őket stb., mégsem tesznek ellene, hallgat mindenki.

Akkor az miért baj ha az ember nem ment meg egy kutyát ?

Mert sok ember szerint két honnan vehetünk kutyát :

Menhely , illetve tenyésztő. Ma nagyon nincsenek már szaporítók ez csak begyöpösödött beszéd szerintem. Ahonnan vettük a kutyánkat azt nyugodtan le lehet szólni , nem tenyésztő ! Gyönyörű havanese kutya csak annyi hogy hobbiból lettek a kölykök először (első alom volt) és már ivartalanították az anya kutyust.



2012. máj. 3. 15:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
11%
eggyet értek veled .engem is szaporitónak hivnak, vállaltam almot, mert kérték a kiskutyákat. én ugy láttam , hogy a tenyésztök egy elkeritett oduban tartják a kutyákat nekem a házba vannak , állatorvos fogatta a szülést, szoptattam a kicsiket mert kilencen voltak és kevés volt a tej. melegitőlámpa alatt aludtak mig az annyuk kiment stb .sorolhatnám de én csak egy szaporió maradok
2012. máj. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon tájékozatlan vagy szaporítók ügyében. Méghogy nincsenek???? Látogass el kérlek egy menhely honlapjára és nézd meg, hogy mostanában hány fajtatiszta- vagy jellegű kutya került be hozzájuk. Sokszor le is van írva a történetük, de linkelek egyet, hogy ne kelljen keresgélni:

[link]

Számodra nem felháborító, hogy egy kutyát „sokszorosító”-ként ketrecben elletnek hosszú évekig, majd dögbetegen bevágják a sintértelepre??? Ha ilyen szaporítótól vásárolsz, azzal támogatod a „munkáját”. Ha nem vásárolna tőlük senki, akkor fel kéne hagyniuk az állatkínzó tevékenységükkel.


A másik sztori pedig a tiéd is, az egyszeri (vagy többszöri, ha bejön) hobbi alom. Ezzel nekem személy szerint az a gondom, hogy értelmetlennek tartom a kutyák gyártását addig, amíg több tízezres gazdikereső állomány van. Nincs annyi gazdijelölt, mint ahány gazdikereső állat. A hobbialom/szaporítós alom előbb talál gazdira, mint a menhelyiek és sintértelepiek. Így ezek gyakorlatilag az esélyt veszik el az egyébként ártatlan állatoktól. Szerintem nem gondoltad át az egészet és nem voltál tisztában a teljes helyzettel, így azért kicsit más a helyzet, ugye?

2012. máj. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 VBeata81 ***** válasza:
92%
Az nem tenyésztő! Lehet, hogy jog szerint az, és engedélye van, de tartsd annak, és ne az ő rossz példája alapján ítéld meg a becsületes tenyésztőket, akik családtagként szeretik a kutyáikat, és mindent megtesznek az adott fajta nemes tulajdonságainak megőrzéséért!
2012. máj. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
85%

Provokálás szagot érzek, és ha tényleg értenéd, hogy miről jár a pofája az értelmesebbik felének, akkor rohadtul nem tetted volna fel a kérdést...


Csak annyit szólnék ehhez a részhez "a legtöbb kutyáról úgy beszélnek, mintha szörnyszülött lenne, mert nem ott látta meg a napvilágot, ahol ők szerették volna":

Nem a kutya a szörnyszülött, hanem AZ A FELELŐTLEN AGYNÉLKÜLI PÉNZÉHES "EMBER" AKI ÖSSZEPÁROZTAT KÉT KUTYÁT MERT AZOKNAK HASONLÓ A SZŐRÜK. Ezenkívül nem érdeklik, hogy milyen örökletes betegségeik lehetnek, vagy akármi.

Most komolyan olyan nehéz megérteni, hogy miért van a legtöbb ember az ellen?

2012. máj. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
78%

Csak egy kiragadott példa: [link]


Keverék kutyért nem adnunk pénzt amikor 1,5 millió gazdátlak kutya van itthon. A tk. nélküli meg keverék. Leegyszerüsitve ennyi. Aki olcsókutyát akar, az vigyen a menhelyről - legalább marad pénze ellátni.

2012. máj. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
91%
Beszűkült látásmód ! Az ennek az országnak a baja. A kutya az kutya tök mind1 kik a felmenői úgysincs semmi bajuk ha meg van akkor és esetleg a kölyök örökölte na pff majd megelletünk még egy szerencsétlen szukát. Csak mert jaj de szép egy kutya és jaj de sokan akarnak kölyköket tőlle nem kell szaporítani őket! Annyi olyat hallani/olvasni : én nem szaporítok csak egy alom lesz blablablabla.. Érdekes.. akkor miért vannak tele a menhelyek fajtatiszta vagy fajtajellegű kidobott ideggyenge genetikai beteg állatokkal?!Mert az emberek nem látják át hogy a kutyáknak is vannak genetikai betegségeik amik öröklődnek pláne ha beltenyészetről van szó. Olcsó fajtatiszta kutya és még elégedettek is magukkal hogy nem rendes tenyésztőnél hagytak ott sok pénzt. És akkor itt is annyi olyat látni hogy mennyi pénzt hagysz a dokinál majd.. hagy a francot. kidobja agyonüti.Nem tudom itt aztán nem sok olyan láttam hogy valaki a kutyát szidta amiért szaporítótól van és beteg vagy menhelyi kutya. Könyörgöm emberek egy kis IQ-t szedjen már magára ez a nép. Minden nemzetet úgy lehet a legjobban megismerni fejlettségéről ha megnézzük hogy bánnak az állataikkal.
2012. máj. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Jó lenne, ha nem más szövegét lopnád el kedves kérdező, hanem a saját szavaiddal fogalmaznád meg amit szeretnél!
2012. máj. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Az első rész ki lett másolva egy másik kérdésre adott válaszból!
2012. máj. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
68%

Én egyetértek veled. Csak abban nem, hogy nincsen szaporitó...

Sajnos van, én azokat itélem el akik akár rokon állatokat is pároztatnak, nem megfelelő körülmények között tartják, állandóan elleti a szukát, a kicsik se oltást, semmit nem kapnak meg, rosszak a körülmények stb... Sajnos vannak ilyenek.:S

Azt viszont nem, aki olyan mint pl. az első válaszoló, szóval, hogy lehoz egy almot és mindent megad nekik, meg az anyának is amire szükségük van és szépen tartja őket.

De sokan ezt a kettőt egy kalap alá veszik. Én nem.

Én az emberiséget is elitélem , akik felelőtlenül képesek kidobni a kutyájukat az utcára vagy leadni menhelyre stb...


De sajnos itt valóban sokan csak azt a két végletet látják, hogy menhely vagy tenyésztő. Közbe van ,,szaporitóból, is normális, aki szereti és mindent megad a kutyájának. De én elfogadom az ő véleményüket is, nem is foglalkozom már evvel. Én úgy vagyok vele, hogy mindenki onnan vesz kutyát ahonnan szeretne, semmi köze hozzá másnak. Persze attól meghallgatom más véleményét is, de a végső döntés úgyis az enyém(vagy azé aki veszi a kutyát). Én csak abban vagyok biztos, hogy akár tenyésztőtől akarunk vásárolni, akár nem, nagyon meg kell nézni honnan veszed.

2012. máj. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
10%

ma 16:12

A tenyésztőnél született kiskutya is elveszi a gazdi jelölteket. Oké, aki kiállitásra veszi, annak úgyis tenyésztőtől kell, de aki csak hobbynak?

2012. máj. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!