Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért mondják, hogy későn érő...

Miért mondják, hogy későn érő fajta?

Figyelt kérdés
Miben nyilvánul meg a különbség a "korán érők" és a "későn érők" kutyafajták között.Esetleg egy pár példát mindkét típusú kutyából,ha tudtok.
2012. máj. 3. 16:25
 1/5 VBeata81 ***** válasza:
A kistestű kutyák hamarabb elérik a végleges testméretüket (7-8 hónap), mint a nagyok (1-1,5 év).
2012. máj. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ennyi??Az érés a testméret elérésére vonatkozik?Köszönöm.
2012. máj. 3. 16:34
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem csak ebben hanem a viselkedésében is mert a későn érő fajták tovább tartják a kölyök kutyára jellemző magatartást mint egy nem későn érő.
2012. máj. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

többféleképpen is értelmezhető, általában testi-szellemi fejlődésként beszélnek róla.

de pl. adott fajtán belül is előfordul, hogy adott egyed, vagy vérvonal később érik, azaz később lesz az eredeti használati céljára alkalmas. konkrét példa ismerősöm közép-ázsiai juhászkutyája, már 11 hónsposan "éles" volt emberre, pedig szocializálták, nem hergelték, semmi ilyesmi. míg máshol nem ritka, hogy 1-2 évesen kezdenek el komolyabban területet/jószágot/embert védeni ezek a fajta kutyák. és még ez is teljesen normálisnak számít.

2012. máj. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én a berni pásztorról és a labradorról hallottam azt, hogy későn érő fajta, de szerintem itt a szellemi érettségre gondoltak.
2012. máj. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!