Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya chipeltetése?

Kutya chipeltetése?

Figyelt kérdés

Mennyi idős kortól lehet chippeltetni a kutyát? 3 hetes kiskutyákat ugye még az Illatos úti halálsoron sem chipelnek be?

(Az oltást tudom, hogy 7 hetes kortól lehet beadni, tehát akkor elvileg chipelni sem szabadna...)


2012. máj. 3. 17:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Az oltás és a chip két különböző dolog. A chip semmilyen élettani hatással nincs a kutya szervezetére, ezért bármikor beültethető.
2012. máj. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Akkor létezhet, hogy az 1 hetesen bekerült kutyákat, amikor 3 hetesen elhozzuk, akkor fizetnünk kell értük is az 5000 ft-ot, mint az anyjuk után?

Nem adják oda 5000-ért a hármat???

2012. máj. 3. 21:03
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem értem mi köze a kornak ahhoz, hogy mennyit kell fizetni? Chip nélkül semmilyen kutyát nem lehet még csak elajándékozni sem.
2012. máj. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Az illatos útra bekerült 1 kutya a két 1 hetes kölykével. Két hét múlva tudom kihozni.

A kérdés, hogy 5 ezer lesz vagy 15 ezer? Nehogy már két 3 hetes kölyökre is fizetni kelljen!!! Hiszen azokat is muszáj elhozni az anyjukkal, mert még szopnak. És el is akarom hozni őket!

2012. máj. 3. 21:22
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem menhelyről csak chipelve tudod őket elhozni. Próbálj meg ott valakivel alkudozni, mert nekik is az az érdekük, hogy minék kevesebb kutyus legyen bennt. Mi 8 hetesen chipeltettük a kutyáinkat, de az igaz hogy előbb -utóbb úgy is megcsináltatja az ember. Mert pl. én így érzem biztonságosnak, ha esetleg valamikor elveszne -ne adja az ég-, akkor könnyebben megtalálnánk egymást.
2012. máj. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Miért itt kérdezed, hogy az Illatoson mennyit kell majd fizetned?

Elvben darab-darab. Nem azt nézik, kinek a mije a kutya, és hogy mennyi idős.

A chip meg kutyánként számít .

2012. máj. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Milyen embernek??? Akinek számít 15 ezer forint a mai világban? Menhelyi kutyákról beszélünk!!!

Nem akarlak kiábrándítani, de 100 emberből 98-nak számít 15 ezer forint. Ha felnősz, talán megérted.

Egyébként pedig attól, hogy ez sok, el tudom tartani a kutyákat.

És a félreértés elkerülése végett: ismerem az anyakutyát, a kicsiket nem is tervezem megtartani. De nem fogom hagyni, hogy az Illatos úton megöljék őket. Szóval erről ennyit.



A normális válaszokat köszönöm.

Azért itt kérdezem, mert 3 különböző napon is felhívtam őket, és mindenki mást mondott, vagy nem tudta. Szóval nagy egyetértés ott sincs...

2012. máj. 6. 18:05
 8/9 anonim ***** válasza:
Hivatalosan chip nélkül nem adhatják oda. Ennél többet nem mondhatunk. Velük kell egyezkedned, mi ebben nem tudunk segíteni. „Ebet forgalmazni, illetve tulajdonjogát forgalmazásnak nem minősülő más módon átruházni kizárólag az állatot azonosító elektronikus transzponderrel (bőr alá ültetett mikrochip) történő megjelölése után lehet."
2012. máj. 7. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Beszéltem sikerült elérnem az állatorvost sokadik próbálkozásra.

A kiskutyákért nem kell fizetni, 5000 a három kutyus együtt. Ugyan is 3 hetes kutyákat nem oltanak és chip-elnek. Hat hetes kor alatt semmiképpen.

2012. máj. 7. 22:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!