Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy kell kiskutyát választani...

Hogy kell kiskutyát választani az alomból, ha őrző-védő kísérőkutyát akarunk belőle faragni?

Figyelt kérdés
Ott nyüzsög egy kupac kiskutya, mivel lehet tesztelni ,hogy melyik lesz a keményebb, bátrabb, tanulékonyabb?

2012. máj. 3. 18:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
22%

Bármelyik kutya lehet kemény, bátor stb. csak jól kell nevelni.Volt már nekem egy palotapincsim akit betanítottunk, és az izompacsirta csávókára ráugrott azt beijedt tőle.

Szóval nem a kutyán múlik hanem a nevelésen.De ha választani akarsz akkor inkább nagyobb testű kutyát ajánlok.

2012. máj. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 petrusi ***** válasza:
72%
Nekem közép-schnauzerem van, az alomból a legnagyobb kiskutyát választottuk, azt, amelyik mindig ellökte a testvéreit.
2012. máj. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
El mondod a tenyésztőnek, hogy milyen kutyát szeretnél. Ő jól ismeri már a kölyköket. Ő kitudja számodra választani a ideális kölyköt...
2012. máj. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Fajta már megvan mit akarok ,de az egyed kiválasztása érdekel. Azért egy pincsiből meg vizslából akármennyit képzed se lesz egy igazi őrzővédő kutya, mert nem arra szelektálták őket ,nem arra valók. Jártam suliba ,láttam ,hogy ugyanannyi tanítás mellett fajtán belül is óriási különbségek vannak.
2012. máj. 3. 19:04
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

külföldön bevett gyakorlat, hogy az almot gazdihoz adás előtt egy karakterteszttel megvizsgálják. ezzel elvileg elég jól lehet következtetni rá, hogy milyen célra lesz alkalmas majd a kiskutya.

hogy hogyan találták ki, és milyen a hatásfoka azt már nem tudom, nálunk a kantulajdonos akarja majd hasonló módon kiválasztani a fedezésért járó kiskutyáját, de mivel mi sem csináltunk még ilyet, nem tudom megmondani, hogy mennyire hasznos :)

[link] a teszt egyik kategóriája kimondottan a szolgálati, őrző-védő kutyákra vonatkozik. olvasd végig, hátha tudod hasznosítani.

2012. máj. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
54%
jó idegrendszerű kutyák szüleit kell figyelembe venni, és a fajtát, mert egy német juhászban meg van az öv ösztön,de egy labrador csak vakkatni fog, de nem támadja meg a betolakodót. Valahol azt olvastam hogy ha egy kölyöknél úgy kell kiválasztani hogy meg kell figyelni a társaival hogyan viselkedik, és ha játszol vele pl egy bottal és erősen harapja és nem akarja engeni, az keményebb kutya lesz... De ahogyan irták is, sok múlik a neveltetésen! De ha egy fél méteres láncra kötöd, akkor csak megörül és idegbeteg lesz, annyira hogy téged is megtémad! Úgyhogy elégitsd ki minden igényét, hidd el hogy ha megfelelő fajtát veszel, akkor nem fogsz csalódni benne.
2012. máj. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én a tenyésztőre hallgatnék, mert lehet, hogy a legalkalmasabb kölyök éppen kifáradt a látogatásomnál, és bágyadtabbnak tűnik a kelleténél. Illetve mindenképp tovább maradnék, hogy alaposabban megfigyelhessem őket. Egyik előttem szóló által linkelt kölyökteszt is hasznos.
2012. máj. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
5-ös, köszi ,ez nagyon jó gyakorlati leírás!
2012. máj. 3. 19:37
 9/13 anonim ***** válasza:
Mindenképp többször tegyél látogatást a kennelben. nézd meg a babákat 6-és 8 hetes korban is. nézd meg őket játék, és evés közben. Amelyik folyamatosan viszi a primet, elszalad az elguritott labda után, mohón, a testvéreit félrelökve eszik, az nagy valószinűséggel egy vezető egyéniségű kiskutya. Amelyik kutyus neked szimpatikus, kérd meg a tenyésztőt, hogy vegye ki, és keressetek a kertben egy olyan helyet, ahol a kiskutya még nem volt. ha elkezd szimatolgatni, elindul, követi az embert, az szintén egy pozitiv tulajdonság. ha legugolsz, szivesen megy hozzád, ismét jó pont. megkérdezhetem milyen fajtát szeretnél?
2012. máj. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
9 -es, köszi!rottweilert szeretnék, már volt egy nekem és nagyon bevált,értelmes mindent megtanuló és nagyon jó házőrző kutya volt, de inkább szerencsés voltam akkor, mint tudatosan választó. Az alomból ő jött oda leghamarabb, ennyi volt a teszt:)
2012. máj. 3. 20:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!