Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pulitól nagyobb mozgás igényű...

Pulitól nagyobb mozgás igényű fajta?

Figyelt kérdés

Rendszeresen járok futni. Van egy Pulink de nem igazán bírja. A vége felé szinte össze akar esni. Olyan fajtát keresek a futásban dupláját bírja mint a Puli.

Minden képen rövid szőrű legyen és jól bírja a meleget ill. a hideget is.

Lehetőleg olyan fajta legyen aki jól kijön más altokkal szárnyasokkal is. (De ha olyan fajtát tudtok ami ennek a kritériumnak nem felel meg az sem baj!)

Legyen alkalmas Őrző-védőre és személyvédelemre is!

A gyerekkel jól kijöjjön.

Minden nyáron járunk erdei túrákra, biciklizni.

Könnyen tanítható fajta legyen.



Előre is köszönöm a válaszokat!



2012. máj. 3. 19:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Border Collie Nagyon okos, juhász kutya ezért nagy mozgás igényű, hideget is meleget is bírja, gazdája parancsát minden esetben teljesíti, és bármire megtanítható. Tapasztalat :)
2012. máj. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én a magyar vizslát ajánlom. Könnyen tanítható, tipikus örökmozgó. Pont ilyen családi élet kell neki! :)
2012. máj. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nekem Border collie van nagyon okos stb... sorolhatnám.:) Szerintem bc lenne a legalkalmasabb.
2012. máj. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
a vizsla jó lenne, csak az nem birja a hideget. Meg mivel vadászkutya, lehet elfogná a csirkéket! :) De a mi vizslánkat kölyök korában megtanitottuk h nem szabad megfogni, okos nagyon, a gyereket imádja, jelez is. De én még ajánlanám neked a németjuhászt is. Nagyon-nagyon okos, jelző kutya, gyerekeket szereti, de muszáj tanitani és folyamatosan tanitai! Jah és futni is nagyon szeret! Esetleg labador, golden retriver...
2012. máj. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Magyar vizslánk már volt. Egy csodálatos öreg fiú akit menhelyről hoztunk. Természetesen azért ha kell bejöhetne.

N.j. is jó!


A Rodéziai Ridgeback nem lenne jó?

2012. máj. 3. 19:28
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én a mudit ajánlom, a border collie eléggé emberbarát, őrző-védőre nem igazán alkalmas. A mudi bizalmatlanabb idegenekkel, bár vannak náluk is barátkozósabb egyedek. Talán nem néznéd ki belőle, de ebben is jó, odacsíp és félreugrik, megint odakap és már ott sincs. Kettő belőle elég veszélyes kombináció, a mudisok "lincselésnek" hívják ezt a közös akciót :)) Hideget-meleget egyaránt jól tűri, elvégre pont erre az éghajlatra termett. Kísérletekkel is bizonyították ezt, más fajtákkal összehasonlítva jobban tűrte a kánikulát, még munka közben is. A rendőrségnél és a katasztrófavédelemnél is van mudi. A jószágot nem bántja, könnyű velük összeszoktatni, nincs olyan gyilkolási hajlama, mint a terriereknek. Én is pulival kezdtem a kutyázást, de én is ugyanebbe a korlátba ütköztem. A szőre is mindenbe beleakad, összeszed. A mudi szőre öntisztuló, ha nagyon mocskos lesz, meg kell várni, míg megszárad, megrázza magát és szabályos porfelhő keletkezik. "Gazdifüggő" fajta, nagyon tanulékony, ragaszkodó.
2012. máj. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A mudit ajánló vagyok. Úgy látom, inkább nagyobb fajtában gondolkozol. Ha a német juhász felé kacsingatsz, inkább munkavonalat ajánlok, a küllemvonal eléggé tönkrevágta a fajtát, ezek a csapott fenekű szerencsétlenek nem is tudnak már úgy dolgozni, mint kellene, a futásban is gyengébbek... Esetleg belga juhász, tervueren? Főleg utóbbi jó választás, mert nem a kiállítások sztárja, jobban megőrizte redeti tulajdonságait, hihetetlen pörgős, tanulékony, mozgékony fajta, hasonló tulajdonságok jellemzik, mint a mudit.
2012. máj. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
*Ááá, tervueren helyett malinoist akartam írni! Bár a tervu sem rossz.
2012. máj. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Volt mudink vagyis csak mudi keverékünk tényleg aranyos munkára kész okos kutyák!

De azt kihagytam, hogy nagy testű fajtát szeretnék.

Volt már munka vonalú Német juhászunk valóban jó fajták. És kiváló munka kutyák.

2012. máj. 3. 19:36
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mennyit futtok, de elvileg a pulinak is bírnia kéne. Esetleg levághatnád nyárra a szőrét, de szerintem szőrösen sem normális, ha így kidől.
2012. máj. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!