Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valaki mondana hatásos gyógymó...

Valaki mondana hatásos gyógymódot szőrtüsző atka ellen?

Figyelt kérdés
Már több hónapja szenvedünk szegény kutyuskámmal, mert szőrtüsző atkája van. Hosszúszőrű németjuhász kutyus, ebben a hónapban lesz egy éves. Már kaptunk az állatdokitől fürdetőt, szurizta is, többször is, és immunrendszer erősítőt is szed. De most megint elkezdett sebesedni az oldala, és már nagyon aggódom miatta.

#németjuhász #szőrtüsző atka #immunrendszer gyengeség
2012. máj. 3. 20:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Sajnos a leírtak alapján már mindent megkapott amit lehetett. Az alapprobléma a gyenge immunrendszer, lehet erősítgetni, de nincs garancia a javulásra. Állandó probléma szokott lenni súlyosabb esetben.
2012. máj. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sajnos a már gyógyultnak látszó kutyák is gyakran visszaesnek. Elég, ha csak izgatottabbak, idegesebbek a szokásosnál - vagyis más a lelkiállapotuk. Viszont tünetmentessé tehetőek a kezeléssel, úgyhogy ne adjátok fel!
2012. máj. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Van spot-on is, meg fürdetőszer is, utóbbit recept nélkül is lehet kapni az állatpatikában, de gondolom ilyesmiket már végigpróbáltatok.

Anno, az 1980-as években volt egy gyógymód, egy Ditrifon 50 WP nevű, azóta forgalomból kivont rovarirtó permetszert (triklorfon) kellett a kutyának adni szájon át is hetente egyszer, és lemosásra is... a vicc az, hogy a németek a mai napig használják tudtommal igaz, hogy már csak lemosásra, ott Neguvon néven fut. Volt szerencsém anno ahhoz a kúráláshoz is, meg mostanság is a ma szokásos dolgokhoz, és hát a régi szerintem hatásosabb volt. Bár ahogy emlékszem, vigyázni kellett, hogy csak ép májfunkció esetén (vérvizsgálat után) lehetett adni, és macskától szigorúan távol kellett tartani a szert is meg az így kezelt kutyát is pár napig, mert azokra sokkal mérgezőbb.

2012. máj. 4. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

esetleg vényköteles spot-ont is használhatnál !!!

ezeket az állatorvosnál kapod meg, vagy felirja receptre,és kiváltod. ezek a szerek erősek, és direkt erre valók.

vényköteles = nem szabadforgalmú !

pl: prac-tic!

2012. máj. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
nézz utánna : [link]
2012. máj. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Gigike86 ***** válasza:

Allergia vizsgálattal derült ki az én kutyusomról hogy allergiás az atkákra, mindegy az hogy levegőben vagy a porban van. Ezt is érdemes kipróbálni, mert én egy évig mászkáltam orvosról orvosra és senki nem tudta mi a baja. Aztán vannak olyan szerek mint pl spray ami öli az atkákat és még sok mást, és azzal kell befújni a takaróját, ágyát, szőnyeget, vagy bármit amin előfordulhat! De a kutyára nem szabad azt fújni, neki kell venni külön tea fa olajat és keverni azt aloe verával, én ezzel a komboval fújtam a kutyim kint ami segített neki, de itthon még nem találtam ilyen jó kis sprayket, csak Amerikában, mint pl ezeket: [link]

De érdemes a dokitól is megkérdezni, hogy milyen viszketés elleni spray vannak, hátha.

Gyógyulást a kis drágának!

2016. júl. 19. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!