Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Leszidás közben dícséret?

Leszidás közben dícséret?

Figyelt kérdés

Szóval ha leszidom a kutyát,és ha a párom jelen van,odabújik a lábához,hogy védje meg.Fordítva szintúgy.Ő babusgatja ilyenkor,én nem.melyikünk teszi jól?ilyenkor a simogatást mire fogja értelmezni?arra hogy hiába volt rossz,nem haragszanak rá,vagy "a papa megvéd,ne félj" nyugtató simi.

mert volt olyan hogy leszidtam,futott a páromhoz hízelegni,és nem vette komolyan a dorgálást,és épp úgy folytatta a rossz szokásait mintha nem történt volna semmi.

én etetem,játszom vele,tanítom,hallgat is rám,de ha a párom jelen van,és szidni kell,akkor egyáltalán nem vesz komolyan.szó szerint kiröhög és elmegy :D

de csak ilyenkor,ha pl. kimegyünk egyet sétálni,és be kell hívni vagy egyszerű engedelmességi kéréseim vannak,akkor nem csinálja.


2012. máj. 3. 21:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szerintem nem jól csináljátok. Mi ha büntetés van, akkor mindketten 'dühösek' vagyunk, egységként lépünk fel a kutyával szemben. Amit ti csináltok, szerintem nem hatásos, mert a kutya érzi, hogy nincs nagy gáz, az egyik leszid, megyek a másikhoz. Azt javaslom, ha valamit elkövet, mindketten szidjátok meg, ne legyen menedékje, igenis érezze a tett súlyát.

2012. máj. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Szerintem szólj rá a párodra, hogy néha ő is szidja le, és ne babusgassa ha rosszat csinál. Amúgy sem kell a "papának megvédenie" a kutyát, mert te nem vagy rossz, te adsz neki enni, te sétáltatod, és csak azt szeretnéd, ha jobb kutyi lenne. És ha szidod, és odafut a párodhoz, akkor a párod is legyen vele elutasító, és mondja, hogy figyelj a mamira (ha nő vagy), vagy szidja le ő is.
2012. máj. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 VBeata81 ***** válasza:
100%
Úgy beszélsz a kutyáról, mintha a gyereked lenne, pedig nem az. Beszéljétek meg, hogy mik az alap elvárások a kutyával szemben, és tartsátok be. Mindketten, egy csapatként. A széthúzás árt a kutyának, nem fogja pontosan átlátni a szabályokat, vagy egyszerűen kijátssza.
2012. máj. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Gyereket sem lehet úgy nevelni, ha anya nem engedi, majd apától megkérdezem, ő úgyis igent mond. A gyerek is kiröhögne a hátad mögött és kijátszana titeket, ugyanezt megteszi a kutya is.

Ha büntetés van, mindkettőtök részéről legyen az, csak így lehet eredményeket elérni.

2012. máj. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A párod ezzel gyakorlatilag azt erősíti a kutyában, hogy téged nyugodtan le lehet sz*rni, sőt, ez a kívánatos viselkedés. Én a helyedben nem hagynám.
2012. máj. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Én is mindig rászólok a páromra,hogy ne babusgassa,hagyja figyelmen kívűl amikor épp bújik.

erre az a válasza:dehát olyan aranyos...

nem érti meg,hogy fegyelem is kell,szerinte túl szigorú vagyok.

pedig én is ugyanúgy szeretgetem,de nem akarom hogy ő irányítson minket.

2012. máj. 4. 17:20
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Az baj, ha egy ilyen egyszerű dologban sem tudtok megegyezni. Üljetek le, beszéljétek meg, akár szakember jelenlétében is, aki el tudja magyarázni a párodnak, hogy miért nem jó, amit csinál, egyrészt a kutya érdekében, másrészt mert még a kutyánál csak-csak elnézitek egymásnak az eltérő elveket, de egy gyereknél már válóok lehet az ennyire eltérő nevelési hozzáállás.

Vagy egyszerűen csak nyomd a kezébe Cesar Millantól a Csodálatos kutyadoki című könyvet, abból ha képes rá, biztosan megérti, miért kell a kutyának az irányítás, és miért kell ésszel kutyázni.

2012. máj. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!