Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehetne tenni, ha tudom,...

Mit lehetne tenni, ha tudom, hogy a szomszéd veri a kutyáját?

Figyelt kérdés

Nincs róla bizonyítékom, nem lehet átlátni a kerítésükön, viszont sokszor hallom, hogy káromkodik, utána nagy püfölés, kutyavonyítás...

Amúgy nem tartja láncon meg ilyenek, "csak" veri, napi többször is.


2012. máj. 3. 22:01
 1/8 anonim ***** válasza:
18%
ez nem állatkínzás, mert a törvény csak az indokolatlan kínzást bünteti. a szomszéd meg, ahogy értem, csak akkor veri a kutyát, amikor az valami rosszat csinál. esetleg vedd fel videóra, és akkor esetleg lesznek bizonyítékok is, ha mégis feljelentenéd.
2012. máj. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Akkor is veri, ha a kutya épp csak útban van, és nem tud tőle kimenni a kapuig..


Amúgy szerinted meg szabad ütni egy kutyát? Az én szememben TILOS megütni bármilyen állatot...

2012. máj. 3. 22:07
 3/8 VBeata81 ***** válasza:
47%
Azt hiszem, a jegyzőnél bejelentheted. De szerintem nem sok foganatja lesz, sajnos.
2012. máj. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Azt olvastam, hogyha jegyzőnek szólok, akkor börtönbe is mehet.. Na ezt én nem akarom, mert van egy kisgyermeke, akit imád, sose bánt
2012. máj. 3. 22:15
 5/8 VBeata81 ***** válasza:
47%

[link]

Estleg itt.

Nem hinném, hogy ezért börtönt kapna. Talán pénzbírságot, esetleg.

2012. máj. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
46%

"Amúgy szerinted meg szabad ütni egy kutyát? Az én szememben TILOS megütni bármilyen állatot..."


Senkit nem érdekel, hogy a te szemedben mi tilos. Ha nincs bizonyítékod, hivatalosan nem tehetsz semmit. Nem hivatalosan meg azt csinálsz, amit akarsz.

2012. máj. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha vannak a kutyán jelei annak, hogy verik, tehát az állatrvos meg tudja állapítani, hogy állat bántalmazásáról van szó, akkor az Állatvédőrség tényleg segíthet. Bizonyíték nélkül viszont senki nem tud tenni semmit,
2012. máj. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
0%
A mi szomszedunk is azt hiszi, hogy eheztetjuk.. Eppen szombaton volt itt a rendorseg, mert egy teljes napig nem voltunk itthon! Inkabb torodj a sajat dolgoddal, ahelyett, hogy masoknak keserited az eletet!
2012. máj. 11. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!