Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a kutyámmal?...

Mit csináljak a kutyámmal? Nagyon fontos!

Figyelt kérdés
2 hete van nálunk a kiskutya,13-14 hetes lehet.Nem tudjuk fél percre sem magára hagyni,mert nyüszög,visít,ugat...pedig vele van a másik kutyánk is,akivel amúgy nagyon jól elvan.Mèg a boltba sem tudok lemenni,mert olyan hangos,hogy félek a szomszédok kitiltanak a házból.Mit csináljak vele?

2012. máj. 4. 08:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
szeparációs félelem.menj ki 2 percre a szobából, menj vissza, addig ismételd amig nem nyüszög, aztán 5 percre stb stb ha nem nyüszög mikor vissza mész dicsérd meg
2012. máj. 4. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mi az első naptól kezdve nem babusgattuk ha sírt, és egyből több órára magára hagytuk. Kérdeztem a szomszédokat hogy zajong-e a kutya ha nem vagyunk otthon? Volt aki megkérdezte hogy miért van kutyátok? Ugyanis soha egy hangja sem volt.
2012. máj. 4. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A másik kutyánkkal nekünk sem volt baj,mondjuk ő menhelyes volt,lehet ezért.A kiskutya viszont nagyon durva.Tegnap leugrottam boltba,kb 5 perc volt,ès annyira zajongott,hogy az utcán is lehetett hallani,pedig a 4-en lakunk...Ma el akartam menni bevásárolni,de szerintem ez nem fog összejönni... :(
2012. máj. 4. 08:23
 4/10 anonim ***** válasza:
63%

Pedig ezt csak szoktatással érheted el nála. Beszélj a szomszédokkal, hogy épp a kutyádat neveled, egy kis türelemmel legyenek, biztos megértik.

Először 2 percre hagyd a lakásban egyedül, mérd az időt.

1 perc után menj be hozzá. Ha zajong éppen, akkor ne szólj hozzá, ha csendben maradt, mielőtt beléptél, dícsérd meg nagyon. Naponta többször csináld meg ezt a 2 perces eltávozást, 1-2 naponta növeld az időt 1-1 perccel.

Kitartó, türelmes szoktatás, és rájön a kutyus, hogy mindig visszajössz, csak van mikor később.

2012. máj. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
65%
Nekem anno azt tanácsolta egy kiképző, hogy úgy szoktassam az egyedülléthez a kutyát, hogy fogok pár szem jutalomfalatot, kimegyek az ajtón, becsukom. Számolok 5-ig, majd visszamegyek és ha csendben volt, kap egy jutalomfalatot és így fokozatosan növelni az időtartamot és mindig jutalomfalattal megdicsérni.
2012. máj. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

mert hagyod :)

a kutya teszi amit kell neki, ez most éppen szeparációs stressz, ami normális az ilyen kis kutyáknál, és ha ez így marad ,akkor később komoly problémák forrása lehet!

mit csinálj ?? tanulj,olvass, és alkalmazd a tanultakat!

a lényeg : te lemész a boltba, vagy elmész dolgozni, esetleg elmész moziba, de a kutyától nem köszönsz el, csak símán kimész az ajtón !. ehhez persze kell egy kis előtanulmány, mert ,ha most teszed nyüszíteni fog, ( ami nem baj !),de lehet ezt lassabban, és szakaszosabban is.

( az egyik lényeg : nem köszönünk a kutyának soha !!, amikor hazaérünk, vagy amikor elmegyünk otthonról !!!)

nem nézünk rá,stb!

lsd : pl: jan fennel : tanuljunk,meg ....( a többit keresd meg :)

2012. máj. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ezeket tudom és alkalmazom is,hiszen van egy 3éves kutyám,és ezért nem is értem az egészet.Én vagyok a falkavezér,a kicsi semmivel sincs jobban elkényeztetve,mint a másik.
2012. máj. 4. 09:37
 8/10 anonim ***** válasza:

Eleinte csak zárd el a szomszéd szobába, amikor otthon vagy, és ha nyüszög, szólj rá. Ha huzamosabb ideig csendben maradt (eleinte fél perc is elég, ha ennyire hisztérika), dicsérd meg és engedd ki. Ezt játszd el vele minél sűrűbben, hogy megszokja az egyedüllétet, és fokozatosan egyre hosszabb időre zárd külön.

Amikor már ez jól megy, és nem nagyon kell rászólni, akkor hozzáadhatod az ingert, hogy nyitod-csukod a bejárati ajtót, szintén rászólsz, ha hisztizik, és dicséred meg kiengeded, ha nem. Ezek után bent hagyhatod, amíg kimész az ajtón, szintén ha hisztériázik, benyitsz, leszidod, és szó nélkül visszamész, mindezt úgy, hogy egyáltalán ne örüljön annak, hogy visszatértél, különben csak adod alá a lovat a hisztire. Tehát amikor leszidod, akkor tényleg érződjön, hogy marha mérges vagy, hogy ezt csinálja. Ebben a helyzetben attól függően, mennyire jó már a kutya, lehet, hogy eleinte szintén csak fél perc csendet fogsz tudni elvárni tőle, de gyorsabb lesz a fejlődés, hiszen egy szobába elzárva megtanulta már, hogy csendben kell lenni.

Naponta többször gyakorolj vele, hogy ne legyen ideje elfelejteni a tanultakat. Menni fog, csak kitartás kérdése :)

2012. máj. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyire jó ötlet rászólni, ha hisztizik, hiszen akkor elérte, amit akart, figyelmet kapott és az fog rögzülni benne, hogy sírni kell.

Nálunk is volt olyan az elején, hogy sírdogált, de nem foglalkoztunk vele, mindig lementünk gyalog egy emeletet, onnan hallgatóztunk, kb. fél perc után abbahagyta.

2012. máj. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha olyan fajta figyelmet kap, amilyet nem akar, akkor működik a dolog :)
2012. máj. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!