Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek boxer kiskutyus...

Szerintetek boxer kiskutyus kisgyerek mellé?

Figyelt kérdés
természetesen csak kintre,nagy udvarba!
2012. máj. 4. 09:59
 1/6 anonim ***** válasza:
54%

szerintem simán:) Én eddig azt tapasztaltam boxerek imádják a gyerekeket,végülis rájuk is azt szokták mondani örök gyerekek:) Tökéletes választás lenne!

itt van egy leírás róluk :

Ha pár szóval kellene megfogalmazni, azt mondhatnánk, "gyengéd gladiátor". Ez a kettősség tényleg uralja a boxer jellemét. Ha lehet, akkor lusta, a kanapén heverészik és élvezi a simogatást, de amint "komolyra fordul a helyzet", feláll és megmutatja a szigorú és rettenthetetlen arcát. Akármennyire szereti is a boxer a kényeztetést, valójában egy munkakutya, akinek szüksége van a napi mozgásra, és egy erős és következetes gazdára, aki mindig megmondja, hol a helye a kutyának a rangsorban. Merthogy a boxer mindenhol keresi a kiskaput és a lehetőséget a csibészségre. Ez egy sajátos bájt is ad a boxernek, de ugyanakkor nem szabad hagyni, hogy a család fejére nőjön. Ez különösen a kanokra igaz, a szukák valamennyire simulékonyabbak.

A legtöbben a játékossága és a gyerekszeretete miatt választják a boxert maguk és a családjuk mellé. Szerencsére öreg koráig is játékos és megbízható kutya marad. (Két boxer játéka megkapó látvány, tényleg "boxolnak" a mellső lábaikkal. Sok gazda azonban ezt verekedésnek véli, pedig nem az.) A gyermekekkel különösen barátságos, és fölméri azt is, hogy egy kisgyermekben mennyi kárt tudna tenni, ha ugyanúgy kezdene el vele játszani, mint egy felnőttel. Épp ezért a picik között a boxer nyugodtan viselkedik. Természetesen ennek ellenére semmikor se hagyjuk egyedül egy kisgyermeket bármilyen kutya társaságában!

2012. máj. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%

Jaj. Csak kintre? :(

A boxer imád a családja közelében lenni. Egyébként gyerek mellé tökéletes. De én beengedném a házba.

2012. máj. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Csak kintre inkább ne!

Rövid szőrű, családcentrikus... tökéletes kinti benti kutya. Kintre csak úgy ajánlanám, hogy kb fél éves koráig legyen bejárása, mert ez fontos a megfelelő kapcsolat kialakulásához majd legalább a téli hidegekben szintén had mehessen be. És persze rengeteget kell vele foglalkozni mert nagyon aktív fajta. Ha nincs rá napi 2-3órátok hogy lefárasszátok, akkor valami hosszabb szőrű nyugodtabb fajtát válasszatok, aki télen is jól el van kint. Az udvar nem jelent semmit, sétálni vinni kell ha van, ha nincs nagy kert, különben rombol, pörög, ugrál...

2012. máj. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
93%

'Természetesen csak kintre'

Ez szerintem nem természetes. :) A legtöbb fajta kutya jól érzi magát, ha a gazdival lehet. A boxer is ilyen. Ráadásul rövidszőrű, amit legalább akkor be kell engedni, amikor nagyon hideg van kint.

Én nem tartanám 'csak' kint. (Mondjuk én alkalmatlan vagyok egy kutyát csak kertben tartani :)

2012. máj. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
93%
A boxer nem való csak kinti tartásra!
2012. máj. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha neked az a természetes, hogy csak kintre... akkor inkább ne vegyél kutyát a gyerekednek. valószínű te sem vagy valami kutyabolond, csak azért akarod, mert hallottad, hogy a gyereknek jót tesz a kutya közelség, vagy mert pont ő nyúz érte. Ha számodra természetellenes, és még a gondolatától is rosszul vagy annak, hogy beengedd a házba, a lábadnál feküdjön, éjszaka az ágyad mellett aludjon, tv nézés közben az öledbe tegye a fejét, szőrt takaríts, stb... Akkor ne vegyél magadhoz kutyát, mert így semmi értelme. El sem tudnám képzelni hogy egy jó kis játék, vagy séta után, télen hógolyózás után, miután én már átfagytam "na szia" és rácsukjam az orrára az ajtót...
2012. máj. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!