Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak? Szerintem...

Mit csináljak? Szerintem nagyon megviselte a kutyusomat.

Figyelt kérdés

Van egy 2 éves szuka Bernáthegyi - Golden retriever mixünk.

Véletlenül felelőtlenség miatt lett ezt beismerem és azt is hogy hibáztam.

Az anyja és az apja is a mi kutyánk volt. A mama kutya sajnos öreg volt már ( Bernáthegyi) december 12.-én elpusztult.

A papa ( golden retriever ) egy este hátra voltak engedve a harmadik udvarba és kiszöktek a a kétéves kutyusunkkal Demivel.

Demi két nap kóborlás után egyik reggel a kapu előtt ült és várta hogy beengedjük. A goldit nagyon kerestük az összes falut bejártuk a környéken becsengettünk mindenhova de sajnos ő nem lett meg. :'( ( ez kb. két hónap alatt történt)

Demi nagyon félt a sötétben mivel egyedül egy udvarban , mindig előre jött és elbújt.

Most nemrég egy menhelyi kutyus csatlakozott hozzánk aki nagyon hasonlít a goldinkra. Demi nagyon jól el van vele de már építettünk nekik egy nagyobb kennelt hogy elférjenek mindig ha azt mondjuk helyedre oda megy be ahol annó az anyja aludt és oda is fekszik és akkor van amikor búsan ott fekszik reggelig. Ha kimondjuk azt hogy "Ricsi" ( így hívták a papát ) olyan hirtelen mintha történne vele valami rögtön lekókad. Egyéb dolgai is vannak még de azokat nem sorolom mert akkor reggelig itt írnék.

Jaj meg még az lehet fontosabb lehet ha kiengedjük a hátsó kertbe fél órákat ott gubbaszt a kapunál ahol kiszöktek és ha ugatást hall vagy lát egy kutyát odarángat minket is.

Mit tehetnék hogy ne legyen ilyen??

A válaszokat megköszönném!!


2012. máj. 4. 10:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Idővel túlteszi magát rajta, ne aggódj. Nekünk 2 kutyánk közül mikor az idősebbik elpusztult, a másik fél évig nem ugatott, a halála után napokig nem evett. Ez 2 éve volt, de ha mondogatjuk a másik kutya nevét, még mindig felkapja a fejét, olyan mintha keresne. Mi is hoztunk mellé új kutyut. Az nagyon jót fog tenni neki.
2012. máj. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ!!!

igen azért is hoztuk meg hát családi kedvencnek és házőrzőnek.

már látszik is rajta hogy van tásasága mert eddig csak egy pincsi volt aki szinte a testvère és szerintem ő is sokat segit neki.

2012. máj. 4. 13:35
 3/4 anonim ***** válasza:
Túl fogja tenni magát rajta, ha hagyod. De ha a viselkedéseddel azt sulykolod bele, hogy "jaj te szegény, egyedül maradtál, hogy sajnállak", akkor könnyen benne is ragadhat ebben az állapotban.
2012. máj. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ!!!

Renden!

Nem mondhatnám azt hogy egyedül maradt mert a pincsi "öccse" szerencsére megmaradt neki meg hát a macskák :))

Remélem nem marad benne ezért inkább terelem majd a gondolatait. :)) és inkább lefoglalom.

2012. máj. 4. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!