Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen tápot vegyek (gondolok...

Milyen tápot vegyek (gondolok itt pl teljes névre, márka. ) a 2 hónapos németjuhászomnak? Amitől szépen fejlődik

Figyelt kérdés
Olvastam néhány helyen hogy állítólag nem jó ha kutyáknak egyszer ilyen máskor meg amolyan tápot adunk, mivel komoly gondokat okozhat náluk, pontosan miért nem szabad? Szerintetek egy ilyen 2 hónaposnak menniy a napi adagja? me a csomagoláson tömeg alapján van beskálázva...mérleg meg most nicns:D:S (mértékadó legyen mondjuk egy 2 dcl -es pohár)
2009. jún. 23. 20:04
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Olvasom még hogy nem szabad a tápból tul etetni sem... ezért kérdem menniyt is adjak neki naponta (tán ACC energy-t kaptam a tenyésztőtől)
2009. jún. 23. 20:13
 2/11 anonim ***** válasza:
98%

Ha van rá keret, mindenképpen csúcskategróriás tápot vegyél. Acana, Orijen például. Én úgy tudom, hogy lehet váltogatni a tápot, de hozzá kell szoktatni a kutyát. Tehát első nap egy rész új táp, három rész régi táp. Másnap fele-fele, harmadnap egy rész régi, három rész új, és következőleg pedig már lehet neki adni csak az újat. Szerintem a másféle összetevők gyakori váltogatása nem tesz túl jót a gyomornak, a kutyák gyomra egyféle táplálékra van beállítva. Ez persze nem zárja ki a házikoszttal való etetést. Mindenképpen kölyköknek való tápot vegyél! Rá van írva, hogy hány hónapos kortól adhatóak, és ezek általában kisebb szeműek, és kímélik a kiskutyák gyomrát és beleit. Jobb helyeken (pl. Fressnapf) a táphoz adnak poharas mércét. Ez egy műanyag pohárszerű valami, amin föl vannak tüntetve a skálák, hogy abból a fajta tápból mennyit adj(meddig töltsd a poharat), és ha pl. félig teszed a poharat, az hány g/dkg.

Minden fajta táphoz külön-külön mérce való, ne keverd!

2009. jún. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Értem és köszönöm a hozzászólást!

Bár most még vaktában adom neki a tápot olyan 3 mariknyit egy nap mivel nincs se mércém semmim...sajna még azt sem tom milyen táp. De ideje lenne már venni ujat me nem sok van belőle. Ugy emlékszem azt mondta a tenyésztő hogy ugyan ezt a nagy kutyáknak adja de.. és abból adott.:((( gyomorrontást idézhet ez elő? gondolok itt "hig székletre pl"2 napja eszi utóbbiakban kicsit hig a székletei ma este felé.

Azért vagyok ilyen körültekintő mert sajnos nekem egy kis németjuhász anno elpusztult(férges lett:((( )

2009. jún. 23. 20:37
 4/11 anonim ***** válasza:
94%

Milyen tenésztő az,ki babakutyának felnőtt tápot ad?Abban nincs meg a megfelelő összetételű,mennyiségű tápanyag.Komoly tenyésztő pontosan megmondja,mit evett eddig a kicsi és ha az a tenyésztőnél bevált,nem érdemes másra térni.

Csúcskategóriás,de elérhető árú táp az Acana.Komoly tápokhoz mérőpohár is van,azon be van jelölve a mennyiség.

Mi Hill's tápot etetünk,tenyésztő veszi nekünk,11 ezer ft a 18 kilós.

2009. jún. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Ezt találtam ami ennek a 2 hónapos németjuhsznak "való" lenne.

Acana Puppy Large Breed


szerintetek?


egyébként tényleg ennyire számít mit egyen a kutya?(ne értsetek félre csak...)

2009. jún. 23. 21:10
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez teljesen megfelel! (Első válaszoló vagyok)

Ennél jobbat nem is adhatnál neki, szerintem tökéletes. Ha jó helyen veszed, automatikusan kapsz hozzá egy mérőpoharat is.

A kutyák fejlődéséhez elengedhetetlen a jó minőségű táp, de érdemes néha egy kis házikosztot is adni neki. Értem ez alatt a főtt rizst(akkor ajánlott, ha híg a széklet), jó minőségű főtt tésztát, néha csontot (szigorúan csak marha vagy sertés, megfőzve!).

Nem kell ilyenek miatt aggódni, hogy néha hígabb, néha sűrűbb, persze a normalitás határain belül, a végleteknél már lehet aggódni. Néha összeszik egy kis füvet, lelop egy kis gyümölcsöt, többet iszik, satöbbi. Kiskutyáknál ez normális. ha nagyon híg, a kajájába érdemes főtt rizst keverni, attól jobb lesz.

Én így etettem a labradoromat, amíg pici volt, és nem adódott semmi probléma.

Jó kutyázást, sok sikert!

2009. jún. 23. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Mi úgy csináltuk (most jutott eszembe), hogy reggel kapott egy pici száraztápot, a legelején még vizezve. Délben csináltam neki egy adag emberbabáknak való tejes tápszert (Milupa, vagy Mildibé, már nem emlékszem, de van belőle kekszes, sima, csokis, satöbbi, az enyémnek a kekszes volt a kedvence. Nekünk a tenyésztő ajánlotta így) este pedig kölyköknek való konzervet kevertem bele a száraztápba. Nem hiszem, hogy a labinak és a német juhászkutyáknak nagyon más igényeik lennének, szerintem így is jó, ha csinálod. Sok sikert!
2009. jún. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Orijen Puppy Large
2009. jún. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Még annyit szeretnék kérdezni, ma lejött az ism. azt mondja hogy sovány a kutyus, vegyek neki csirke fejet és azt főzzem meg.., de szerintem idális, se nem sovány se nem vastag az alkata...gondolom mert ezektől a tápoktól nem hízik el a kutya.viszont kellőképen fejlődik majd.


Még valami, elviekben nekem azt mondta a tenyésztő hogy már 4 szer volt fétregtelenítve + mikor elhoztam adtam még nagy nehezen neki egy féregtelenítő tablettát...szerintetek érdemes még két hetente ezt megcsinálni?

(most van a 11 hetében)

Elnézést ha ontom magamból a kérdéseket.. de nagyon szivemhez nőtt ez a csöppség.

üdv.

2009. jún. 24. 23:27
 10/11 A kérdező kommentje:

még valami ezt a nyakörvet használhatom ezen a kis 2 hónapos németjuhászon ugye?


Bayer Bolfo Bolha és kullancsnyakörv L

2009. jún. 25. 00:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!