Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyafedeztetés? Többi alól!

Kutyafedeztetés? Többi alól!

Figyelt kérdés
Ha a kutyámat fedeztetésre ajánlom,el kell vinni a nőstény kutyához több napra?Vagy hogy működik ez?Fontos hogy legyen törzskönyvi papírja? (kezdő vagyok lécci segítsetek!)

2012. máj. 4. 13:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%

ha nincs törzskönyve akkor hivatalosan keverék törzskönyv mellé kellenek a fajtára jellemző egészségügyi szűrések valamint egy tenyészszemle ahol a bíró eldönti megfelel e a fajta standardjának.

A kan a saját területén jobban fedez így ha a kutyádnak minden feltétele megvan ahhoz, hogy utódai legyenek (negatív tesz eredmények, tenyészszemle) akkor hozzák a szukákat és szenvedhetsz velük napokig...

2012. máj. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Fontos a törzskönyv, a tenyészszemle,és a szűrések, és hogy 2 éves minimum legyen a kutya!Ezek nélkül NE!!!
2012. máj. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.És a törzskönyv kb. mennyibe kerül?
2012. máj. 4. 13:34
 4/13 anonim ***** válasza:
a kutyád tenyésztője válthatja ki 6 hónapos korági ha már elmúlt 6 hónapos akkor DNS vizsgálattal (de csak akkor ha szülők törzskönyvesek) A törzskönyv ha tenyésztő MEOE tag és nem felülbélyegzett akkor 5500 forint
2012. máj. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
67%

Miért akarod fedeztetni a kutyád?


Annyira szuper eredményeket ért el kiállításokon?

Bár ha nincs törzskönyve sem, ez kizárva.


Vagy csak azért, mert "így jó a kutyának" szerinted?

Vagy nyugtalan mióta érzi a szukák szagát?


Ivartalanítás a kulcsszó és a lehető legjobb dolog amit a kutyádért tehetsz, hidd el, meghálálja, kapsz érte egy nyugodt, kiegyensúlyozott kutyát.

2012. máj. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
24%
Kezdő mi vagy? Kezdő szaporító? Szerintem hozzá se kezdj. Kint van a MEGTELT tábla a menhelyeken, ami pontosan az ilyen akciók eredménye. Természetesen tudom, hogy a tieidnek már mind van gazdija és majd tovább sem szaporodnak. Azt is tudom, hogy mi erre a garancia.
2012. máj. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
52%
Remélhetőleg nem kezdő szaporító a Kérdező. Normális tanácsokért jött ide, amiket reméljük, hogy meg fog fogadni. Tényleg nem kell tk., szűr
2012. máj. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
54%

Na még 1x:

Remélhetőleg nem kezdő szaporító a Kérdező. Normális tanácsokért jött ide, amiket reméljük, hogy meg fog fogadni. Tényleg nem kell tk., szűrések, tenyészszemle nélkül párosítani, de ezt le lehet írni kulturáltan is. Ha normális hangnemben válaszolnátok, akkor lehet, hogy hamarabb célt érnétek.

2012. máj. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szóval ha szted nem szaporító akkor miért is nem kell?Kell TK meg szűrések, ha nincs akkor szaporító lesz...
2012. máj. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Válaszomat visszavontam, bocsi, nem vártam ki a végét az előttem szóló kommentnek!Szóval bocsi! Alapból az a kérdés h kell-e TK elszomorító, és ebből lehet következtetni h nem kezdő tenyésztő az illető :(
2012. máj. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!