Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Puliról véleményt kérek...

Puliról véleményt kérek szépen:D (? )

Figyelt kérdés
Csak egyszerű véleményeket szeretnék rólla(kérlek említsétek meg,ha tapasztalat vagy csak informáltak vagytok)köszi:D

2012. máj. 4. 13:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én annyit tudok, hogy nagyon ugatós.

Nem a miénk, csak ismerek egy pulit és ő ilyen.

Viszont nagyon okosak és hűségesek is a gazdához.

2012. máj. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Azt tanultam róla, hogy a legtisztább, legősibb magyar fajta. A legjobb, terelő-kutya, és a legjobb házőrző is, mivel a leghangosabban jelez, ha idegen akar bejönni.


:D

Tesóméknak volt, imádtam, hogy csak egy db. csokival tudtam volna megkülönböztetni, melyik az eleje, melyik a vége. :))

2012. máj. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Intelligens, makacs és ugatós (többnyire).


Nem a legősibb magyar fajta, hanem az egyik ősi magyar fajta. A kuvasz, a komondor és a magyar agár mellett, bár az utóbbinak egyes tenyészvonalai már nem tiszták, de már a puli sem az, ami mondjuk 100 éve volt.


Házőrzőnek nem jó, max jelző kutyának.

2012. máj. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Imádnivalóak okosak és tényleg a legjobb házőrzők. Kutyaválasztás előtt állok és nem tudom hogy a golden retrievert vagy a pulit válasszam mert mindkettőt imádom! :D
2012. máj. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon játékosak, imádni valóak, odaadóak , okosak és védik is a területüket ha kell.

Barátnőméknek van most 2-3 éves és borzasztóan szeretem én is mert nagyon intelligens és hosszabb sétákat is szereti.

Magyarán imádja ha foglalkoznak vele :))

2012. máj. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém most fél éves. Szuka. Egészen pici korától jól érzi a hangulataimat, pl. ha szomorú voltam csendben oda bújt csak hozzám. Imád játszani (van még egy kutya) vele is és aportírozni is. A terelő ösztön nagyon benne van. Vannak tyúkok és mikor ki vannak engedve az udvarra, amelyik elkószálna azokat azonnal visszatereli a többihez. Éber, éjszaka is, viszont én tapasztalatom az, hogy nem ugat mindenre (volt egy kuvaszom előtte, ő sokkal jobban ugatott). Rossz tulajdonság: elölről nem támad idegent, csak ha megfordul és bár az enyémnél nem tapasztaltam, de hallottam róla hogy szökdösős fajta. Nálam jó választásnak bizonyult.
2012. máj. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Persze, hogy szökdösős fajta. Benne van még az ősi szabad-szellem. Egyébként elmegy kutyákodni, de mindig rendesen hazatalál, ha kedvére "kiélte" magát.
2012. máj. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Játékos, mozgékony kutyák. De napi 1 óra intenzív mozgás bőven elég nekik. De szellemileg is fárasztani kell!

Egy jól nevelt és lefárasztott Puli nem ugatós. Legalábbis én ezt tapasztaltan. Nem vedlik. Ha jön idegen jelez de a házőrzés nem igazán várható el tőle. De idegenekkel nem valami barátkozós típus.

2012. máj. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
nekünk van fajtatiszta 3 db.:) nem is ugatós csak ha valaki jön azt megugatja...és általában nem harapnak hanem kisebb darabokat csípnek ki az emberekből :) makacsok...de hűségesek...és minden szót megértenek...KÖNNYEN TANÍTHATÓ: )))))
2012. máj. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%
Nekem 3 Pulim van. Én imádom őket :) Okosak, kiváló házőrzők és nagyon aranyosak. Ők nem szöknek. Pl ha állok be az autóval, nem szaladnak ki a kapun.
2012. máj. 10. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!