Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Beleszakadt a kullancs feje a...

Beleszakadt a kullancs feje a kutyába. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
Már nem először szedtünk ki kullancsot a kutyából, de most először szakadt bele a feje. Azt olvastam, hogy magától kilökődik, de az állatorvos azt mondta, hogy menjünk be és kiszedi. Akkor most mi az igazság?
2012. máj. 4. 14:17
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Ez nem is kérdés: Irány az orvos!
2012. máj. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az orvos nyilván hív, hisz fizettek neki. Egyébként magától kiesik.
2012. máj. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A feje nem árt semmit, majd kiesik. Akkor van baj, ha a kullancs beleöklendezte a fertőzött nyálát a kutyába, azt viszont nem fogod látni, csak ha már megbetegedett a kutya. Figyeld nagyon, ha bágyadt, étvágytalan, elszíneződik a vizelete, vagy bármi nem normálisat tapasztalsz, akkor rohanj a dokihoz.
2012. máj. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem, mert gyanús volt, hogy csak a pénzért hívott, de nem is vagyunk otthon, aztán mikor megtudta már nem is volt olyan lelkes.:) Sajnos tudom már, hogy mire kell figyelni, mert már a 3. volt ez benne, hiába használunk spot on-t. Bár most erdőben voltunk vele, biztos ott mászott bele.:(
2012. máj. 4. 14:45
 5/7 anonim ***** válasza:
egy az, hogy ingen pénz éhes dokitok lehet, nálunk ilyen apróságokért pénzt nem kér el, örül, hogy segíthet! Ennek ellenére én sem szoktam dokihoz rohanni velük, ha kullancs van bennük! Nekem kétszer szakadt bele az egyikbe egyszer a másikba...kilöki a szervezet, de azért figyeld, mert ritkán betokosodhat. A fertőzött volt a kullancs és a babesiat terjeszti akkor kb. 1 héten belül jelentkeznek a tünetek, mely étvágytalanság, levertség, láz de lehet nélküle is. A vizelete besötétül. Ha tapasztalsz valamit nála irány az orvos, mert kezelés nélkül elpusztul!!! Ha viszont a kullancs Lyme-kórt terjeszt nem feltétlenül fognak 1 hét alatt jelentkezni a tünetek akár 1 év is lehet. Vérvizsgálattal megállapítható! Megelőzés érdekében javaslok valamilyen spot-on készítményt, ez egy olajos vegyület melyet a szőr tövébe kell csepegtetni ez felszívódik a vérkeringésbe és 3-4 hétig védett az állat a z élősködőkkel szemben. A fürdetés csökkenti a hatóidőt! így mindig közvetlenül előtte fürdesd meg, mielőtt rárakod.
2012. máj. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha ennyire nem jó, amit használsz, válts másik márkára.
2012. máj. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ma 16:10-es válaszoló látom nem olvastad el, amit írtam.:)


Még nem vagyok benne biztos, hogy rossz a spot on, mert már 2 hónapja használjuk és ez az első, amit azóta találtunk benne, viszont pár nap múlva kell újra csepegtetni és azóta egyszer áttörölgettem vizes törülközővel, mert kakiban hempergett és egyszer el is ázott, úgyhogy lehet, hogy már nem hatott. Egyelőre maradunk ennél szerintem és majd meglátjuk. A lyme kór ellen beoltatjuk hamarosan bár nem tudom, hogy így is lehet-e, hogy volt benne kullancs, mert úgy tudom, hogy ha lappang benne, akkor az oltás végletes lehet. De ha van rá vérvizsgálat, akkor megbeszélem a dokival.


Az orvosról eddig nem tudok nyilatkozni teljes biztonsággal, mert nem régóta járunk hozzá. Eddig elégedettek vagyunk vele és most sem mondom, hogy pénzt kért volna, de már annyi pénzéhes dokival találkoztunk, hogy elég bizalmatlan vagyok és lehet belelátok olyat is, ami nincs. Még benne sem bízok 100%-osan.


Mindenesetre a tüneteket figyelem mindenképpen. Azt nem tudtam, hogy betokosodhat, de akkor azt is nézni fogom. Honnan fogom tudni, hogy ez történt?

2012. máj. 4. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!