Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mit szóltok ehhez? Támogatj...

Ti mit szóltok ehhez? Támogatjátok az ötletet vagy nem?

Figyelt kérdés

Részlet a cikkből: kutyát csak és kizárólag chippel lehet majd tartani, tilos lesz a fülvágás, farokvágás csak az eb 7 napos koráig lesz engedélyezett és tilos lesz az állandó láncontartás.


[link]



2012. máj. 4. 17:26
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
67%
Igazából minden ponttal egyetértek (már, amiket írtál). Én még az ivartalanítást is kötelezném, csak külön engedéllyel lehetne ivaros kutyát tartani. Ezt a macskáknál is bevezettetném, mert kóbos és gazdinálküli macskából több van, mint ugyanilyen kutyából, mégis, rájuk sokkal kevesebben gondolnak ilyen téren.
2012. máj. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

szerintem is jó ötlet, de ahhoz ,hogy mindenki betartsa ezeket ki kéne menni minden egyes emberhez aki állatot tart és tényleg leellenőrizni,mondjuk bejelentés nélkül akár többször is( vki pl tarthat láncon kutyát de tudja ,hogy x napon jönnek meglátogatni akkor Buksikát lecsatolom a láncról hagyj lássák mekkora helye van futkorászni) szóval szerintem lennének ilyen emberek akik ezt megcsinálják..



én mondjuk a chipezést és az ivartalanítást ingyenessé tenném ,mert valószínűleg sokkal többen vinnék el ivartalanítatni a kutyájukat/macskájukat, vki eltudja tartani rendesen a kutyáját de pl az ivartalanítást már nem tudják kifizetni( mondjuk ahogy én sem, mindene megvan a kutyámnak,minőségi tápot kap,orvos is mindig látja, de hirtelen 20-30 ezret nem tudok kiadni az ivartalanításra)

2012. máj. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Jó mindegyik ötlet,csak nincs rá ellenőrzési kapacitás,főleg a láncontartásra.Bár lehetne vitatkozni melyik jobb a kutyának egy 2x3méteres kenel vagy hosszú futólánc.
2012. máj. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

ja ötletnek jó... csak szinte ellenőrizhetetlen, nem mehet be a kertbe valaki ellenőrizni, hogy te a hátsókertedbe hogyan tartod a kutyád vagy van e benne chip, maximum jegyzői vagy bírósági utasításra de az személyre szól.

Plusz pl a MEOE évek óta próbálja elérni, hogy az orvosok törzskönyv nélküli kutyák útlevelébe vagy oltásiába ne írhhasanak be fajta nevet

2012. máj. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

na bocsi véletlen elküldtem... :)


szóval ezzel kapcsolatban semmit se akar tenni az állam.. most ne is beszéljünk arról, hogy pl ki és hogyan ellenőrzi, hogy a harcoshal látja e magát a tükörben vagy sem

2012. máj. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

Szerintem is jó ötlet.

A második válaszolónak viszont igaza van a lánccal kapcsolatban és a harmadiknak is.

Még ha a chip pénzbe is kerül ( nem nagy összeg ) de az ivartalanitatást is be lehetne vezetni de az tényleg drága szóval inkább ingyen lehetne mert akkor mindenki el tudná vinni a kutyáját. Mert azért 20 - 30 ezer forint az nem kevés.

2012. máj. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

végre foglalkoznak az állatok jogaival ez már valami azért:) Csak az a baj 2016 még messze van addig rengeteg állat fog szenvedni :(

Én meg az ivartalanítást nem csak a "veszélyes" kutyafajtákra hanem minden, NEM kennelből származó kutyákra kiszabnám! Ha valakinek meg nincs pénze rá így járt ne tartson kutyát!

2012. máj. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Aha, tényleg milyen jó ötlet is az, hogy legyen ingyenes az ivartalanítás....

Még ha esetleg a doki (fogcsikorgatva) le is mond a munkadíjáról (a rendelő bérletdíja és a fűtés, áramfogyasztás sem számoljuk) akkor is az altatószer, a műszerek, a varratok, a fertőtlenítőszer (és ugye mostanában már olyan szert is adnak amitől gyorsabban felébred a műtét után) pénzbe kerül! És nem minden rendelőben ugyanazzal az anyaggal dolgoznak, tehát más és más az anyag költség mindenhol (a tudásról nem is szólva).

Ezt kifogja kifizetni szerintetek?

2012. máj. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Utolsó, erre tökéletes megoldás lenne az, ha az ebadóból befolyó összegek ezt fedeznék.
2012. máj. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 Vartus László ***** válasza:
Szerbiában az ivartalanítás pontosan így van megoldva. Minden ilyen műtét államilag van támogatva egy erre szánt adókeretből, így az állatorvosok ingyen vagy nagyon minimélis összegért csinálják meg. Szerintem ez itt is megoldható lenne, az biztos, hogy sem kóbor kutyából sem macskából nem lenne annyi.
2012. máj. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!