Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanitás. A mi esetünkben...

Ivartalanitás. A mi esetünkben is?

Figyelt kérdés
Kölyök kutyánk van, egy kan Pointer. Sokat olvastam előtte is, most is, jól meggondoltuk a fajtát, nagyon megbizható helyről vettük. Mi családi kutyának szántuk, kicsit máris átalakitotta az életünket, de a lehető legjobb irányba :)Nem célunk vele fedeztetni, mert nem értünk hozzá. De! A tenyésztője szerint is gyönyörü példány, nem tudom junior-felnőtt korában a gyerekeim például, akik nagyon büszkék rá, nem akarnak-e majd elmenni vele egy kiállitásra. A tenyésztő erre biztatta őket. Sokat olvastam itt az ivartalanitásról is. Ilyen esetben is javasolnátok? Köszönöm előre is!
2012. máj. 4. 20:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
17%
én minden képpen ivartalaníttatnám!
2012. máj. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Az ivartalanitás azonban kizárja a későbbi kiállitáson való részvételt, ugye?
2012. máj. 4. 20:53
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha a ti fejetekben megfordul az hogy vigyétek kiállításra vagy esetleg a tenyésztő járna vele én nem ivartalaníttatnám. Ha tényleg olyan szép, akkor érdemes lenne vele fedeztetni, ezt nem feltétlenül nektek kell intézni, hanem ha sikeres a kutya akkor a szuka tulajdonosok fognak jelentkezni nálatok vagy inkább elsőkörben a tenyésztőnél. Én várnék vele mindenképp. Vagy legalábbis megbeszélném a tenyésztőjével, hogy járna e ő vele kiállításra (ha nektek ehhez egyáltalán nincs kedvetek). Ha mind a két részről nemleges a válasz akkor ivartalanítanám. Csak nehogy gyorsan döntsetek az ivartalanítás mellett és később bánkódjatok. Ivartalaníttatni lehet később is, de visszacsinálni már nem tudjátok.
2012. máj. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem, hogy van hobbi kategória, és oda lehet vinni ivartalanítva is. De nem vagyok benne biztos, ha jól emlékszem nekem így mondták.
2012. máj. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
54%
igen
2012. máj. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nem zárkózunk el a kiállitástól később, bár még kicsike. A tenyésztője is biztosan segitene, nagyon lelkiismeretes és a saját kutyáival is sokat jár. Felmenői is mind szürt, munkavizsgás, multichampion kutyák. Nekünk ugyan ez nem cél, örülünk neki egyszerüen, mert nagyon kiegyensúlyzott, csupa örömet adó kutyus!!! De a kiállitás miatt bizonytalanodtam el, fiaim vannak, akiknek talán kedvük lehet egy-két év múlva megmérettetni a kutyát és magukat a felkészitésről.
2012. máj. 4. 21:05
 7/14 anonim ***** válasza:
Ivartalanított kutyát csak hobbi vagy keverék kategóriában lehet indítani, annak tétje nem igen van, nem veszik túl komolyan, címeket sem hiszem, hogy lehet ott szerezni (persze biztos osztanak oklevelet, de CAC, CACIB, CH... biztos nem lesz a kutya).
2012. máj. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

A kiállításozást kicsi korban érdemes elkezdeni vele, ha nem is a baby, de a junior kategóriában érdemes lenne indítani. Ha tényleg ilyen segítőkész a tenyésztő akkor beszélgessetek el vele, ha tudja/tudjátok nevezzétek be majd junior osztályba mikor elég idős lesz és nézzétek meg, hogy mennyire tetszik nektek a kiállításozás.

Nem egy olyan ismerősöm van, aki szintén hobbi célra vette a kutyáját 3-4éve mára kiváltotta a kennelnevet is, mert 1, nagyon jó adottságú kutyája van 2, a család és a kutya is élvezi a kiállításozást.

2012. máj. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Mintha magamat olvasnám, csak fél évvel korábban :)

Anno kiírtam én is egy kérdést ennek kapcsán, olvasd el :)


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__2360872-ti-be..


Mi végül az ivartalanítás mellett döntöttünk.

2012. máj. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!


Alexandra, végigolvastam!


Mivel még ráérünk dönteni, egyelőre az látszik legvalószinübbnek, hogy tenyésztővel egyeztetve fiatal osztályban egyszer kipróbáljuk. Ha nem tetszik, akkor ivartalanitás és úgy szeretjük tovább! Ha élvezzük és a birónak is tetszik a kutya :), akkor a továbbiakat azután meglátjuk.

2012. máj. 4. 21:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!