Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két kölyköt tényleg felelőtlen...

Két kölyköt tényleg felelőtlenség vállalni?

Figyelt kérdés

Nemrég, néhány hete került hozzám egy berni pásztor, fiúcska a drága, pont ma fél éves a drága.

De!! Néhány napja-hete lefialt a szomszéd néni tacsija. Tündériek a drágák, egyszerűen beleszerettem az egyik csajsziba! De komolyan!

Attól tartok, hogy ha nem veszem magamhoz, akkor.... :( A másik 3 picinek már megvan a gazdijelölt. Jó helyre fognak kerülni, nekik én kerestem gazdit. De ha a kis szerelmemnek nem találok (márpedig őt nem akarják) akkor.... Mielőtt "beszólnátok", el van öregedve a falu, a legfiatalabb lakója én vagyok a 34 évemmel, utánam jön a boltos a 43 évével, de ő nem itt él, aztán tizenév szünet... A szomszéd néni meg közel a 70-hez, vagy már túl is van rajta.


Na szóval szerintetek be merjem vállalni a leányzót? Csak azért kérdezem, mert sok válaszban írjátok, hogy 2 kölyök egyszerre felelőtlenség, meg hatalmas macera...stb.


Természetesen ivartalaníttatnám mindkettőt! És fél éven belül menekülök a faluból (csak azért költöztem ide, mert az örökségem a ház és nem akartam, hogy üresen álljon).



2012. máj. 5. 10:12
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha nagyon szeretnéd akkor miért ne?:)

Ha bírsz vele foglalkozni stb... akkor szerintem simán örökbe fogadhatod!:)

Én simán magamhoz venném a tacsit!:)

Nagyon nagy állatbarát vagyok engem nem érdekelne h más mit mond inkább a szívemre hallgatnám és örökbe fogadnám!:)

Sok sikert a 2 kiskutyához!:)

2012. máj. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem felelőtlenség, de mindenképp nagyobb teher a kettő, főleg ha az egyik nagytestű.
2012. máj. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
nekem két nagytestű kölyköm van. macera van, idő, felelősség, pénz!!!!!!!, ezezket gondolod át, de állati jó velük az élet :)!!!!!!!!!!!
2012. máj. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha van rá elég időd,hogy két kutyával tudjál foglalkozni akkor simán bevállalhatod.Hiszen jót is tesz a berni pásztornak is a táraság és nem fog unatkozni.
2012. máj. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Miért lenne felelőtlenség? Ha van rá időd, energiád pénzed, akkor miért is ne? Nekik is jó, ha van egy kutyatársuk.

Persze 2x annyi munkád lesz, ha 2 kutyát akarsz megnevelni, de ha győzöd, akkor hajrá:)

2012. máj. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Igazból megerősítettetek a döntésemben. :)

Csináltam egy költségvetést, szorosan bár, de fogom tudni mindkét csöppséget gondozni, etetni... max. lemondom a kábeltv-t, amit akarok, azt a neten is megtudom nézni.

2012. máj. 5. 11:33
 7/9 anonim ***** válasza:
nézd, ha már a berni megvan, mellé egy tacsigyerek elég kisfogyasztásu kutyus. oltásokkor kell kicsit jobban összehuzni a gatyát, első időben picit drágább, de utána már elég egy évben egyszer. sok sikert a kutyusokhoz:)
2012. máj. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem lehetetlen vállalkozás két kölyökkel együtt élni, csak sokkal macerásabb, mintha van köztük egy kis szünet :)
2012. máj. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 VBeata81 ***** válasza:
Ha fél év múlva elköltözöl, veled mehet mindkét kutya? Mert ha igen, és elég elkötelezett vagy, akkor szerintem csapj le a kutyusra. :)
2012. máj. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!