Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez baj ha így sétáltatom?

Ez baj ha így sétáltatom?

Figyelt kérdés
Olyan helyen lakunk ahol nincsen kutyafuttató,a parkba pedig nem lehet kutyát bevinni.Ezért a kutyámmal az erdőbe járunk sétálni ami elég messze van kb.40perc oda az út.Addig amíg az erdőbe nem érünk pórázon viszem a kutyámat,mert nem szeretném ha megbüntetnének.Én flexi pórázt használok,de rendes pórázon is tud szépen jönni a kutyám.Minden hónapban 1héten keresztül tartok neki olyan "tréninget"amikor rendes pórázon viszem sétálni és nem flexin,azért hogy ne szokjon el a láb melletti sétától.Azért használunk flexit,hogy addig is tudjon szaladgálni amíg kiérünk az erdőbe és,hogy jobban elfáradjon.Nagyon sokan ellenzik a flexi pórázt,szerintetek baj ha én azt használom?
2012. máj. 5. 11:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Képes vagy vezetni a kutyád? Megfelel a viselkedése számodra?

Ha igen, mi a fenéért érdekel, hogy mások mit mondanak?

Ha most egy-két flexigyűlölő azt írja, azonnal dobd ki, akkor kidobod?

Amúgy a flexit is be lehet fixre állítani.

2012. máj. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen viselkedik pórázon és póráz nélkül is,csak mivel nálunk elég szigorúan ellenőrzik,hogy pórázon sétáltatják-e a kutyát így nem merem megkockáztatni.Csak azért tettem fel a kérdését,mert már nagyon sokan leálltak velem veszekedni,hogy miért flexit használok,mert veszélyes meg ez meg az és kiváncsi voltam a ti véleményetekre,hogy mit gondoltok.
2012. máj. 5. 11:19
 3/15 anonim ***** válasza:
Bocsi hogy offolok de miért baj a flexi póráz? Nekem ugyan nincs de ismerek olyat akinek van. Nem hallottam még róla hogy ellenzik...
2012. máj. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Felénk nagyon sokan ellenzik,mert az a véleményük,hogy balesetveszélyes mert a kutyát elütheti egy kocsi vagy elszakadhat a póráz.Én ezzel egyáltalán nem értek egyet,mert lehet normálisan is használni a flexit és ha jó minőségűt veszünk és szépen tud a kutya menni pórázon akkor nem szakadhat el.
2012. máj. 5. 11:22
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha elégedett vagy a kutyáddal, akkor persze :)

De egyébként jobb, ha tudod, a jogszabály szerint a flexi sem megengedett. Nem is tudom hogy van a pontos megfogalmazás, de a lényeg a fix pórázon van. Szóval ha nagyon kötekedős közteresbe futsz bele, akár ezért is büntethetnek.

2012. máj. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
nalátod... neked beválik. Tudod megfelelően használni. Akkor ne törődj azzal, más mit mond.
2012. máj. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!Remélem azért nem fognak megbüntetni mert flexit használok.
2012. máj. 5. 11:24
 8/15 anonim ***** válasza:
Szerintem már jól "működő" kutyánál nem gáz a flexi :) Alapvetően nem szeretem, de csak azért, mert azzal nem lehet kutyát nevelni, ennek ellenére nagyon sokan használják az új kutyáikhoz is, aztán csodálkoznak, miért nem tud normálisan sétálni... De így szerintem teljesen oké :)
2012. máj. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ha neked ez így jó akkor nem baj.

Nekünk is 30-40perc az erdő/mezőig az út, mi addig a lábnál sétát gyakoroljuk + a megállok leül +járdaszabályt sima pórázzal, én nem vennék flexit semmi pénzért, de ez én vagyok.

Ha tudod rendesen használni, a kutyád is tud sétálni rendesen és ez neked jó így akkor nincs baj vele.

2012. máj. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :)
2012. máj. 5. 13:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!