Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik fajta kutya lenne a...

Melyik fajta kutya lenne a legmegfelelőbb?

Figyelt kérdés
Elég sok ilyen kérdés van, de én nem tudok dönteni. Olyan kutyát szeretnék, ami tud lustulni, de szeret mozogni is mikor kell. Ugyanis kertes házba jönne, de szabad bejárása lenne a házba, másik kutya mellé és egy macska mellé jönne. :) A futást azért lenne jó, ha bírná, mert hétvégente bicajos túrát szoktunk szervezni kutyás társasággal vagy a családdal. Én szeretek mozogni, határozott vagyok, trükköket is szeretnék neki tanítani, lehet, hogy kutyasuliba is elmennék a kölyökkel. Én ezekre a fajtákra gondoltam: Boxer, mudi, labrador, schnauzer, spániel, vizsla. Szerintetek ezek a feltételek mellett melyik lenne a legjobb választás?

2012. máj. 5. 13:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Én ilyen feltételek mellé a spánielt tudom ajánlani.Nekem is egy spánielem van és kint tartjuk az udvaron(télen pedig bejöhet a garázsba).Naponta 2x 2órát sétálok vele és szoktunk néha futni is, azt is jól bírja.De a séták után szeret lustulni is.Nagyon okos,könnyen tanítható,nagyon szeret játszani.A szőrét hetente 2x elég megfésülni.Más kutyákkal is jól kijön,ha kicsi korától szoktatod akkor a macskákkal is barátságos lesz.
2012. máj. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
boxert mondtam volna 1.re, de az nem birja a telet kint, ha megoldható akkor én azt választanám :)
2012. máj. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
1.válaszoló vagyok.Azt elfelejtettem írni,hogy nagyon fontos,hogy jó helyről vedd mert lehetnek szemproblémái,és daganatai idősebb korában ha nem jó helyről veszed.
2012. máj. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Hát, én garázsban nem tartanék kutyát.

Én a labradorra voksolnék.

Rövid, de vastag bundája van, szeret mozogni, könnyen tanítható, és barátságos más állatokkal is.

2012. máj. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
A kutyusnak szabad bejárása lenne a házba. Amikor akar kint van amikor akar bejön. A mostani kutyánk is jelez, hogy elég volt a kint létből beakar jönni akkor nyitjuk az ajtót. Nálunk minden kutya általában szobában aludt/alszik.
2012. máj. 5. 14:15
 6/15 anonim ***** válasza:

Én boxer párti vagyok legfőképp, de őt minden nap le kéne mozgatni, lustulni tud, de csak akkor ha le van fárasztva vagy hozzá van szoktatva hogy mondjuk este van séta, addig meg nyugi. A schnauzer jobban tud alkalmazkodni, ő nem annyira pörgős, de mikor kell aktivizálja magát és jól bírja a hosszabb sétákat is, valamint mivel neki nem olyan nyomott az orra így ez a teljesítőképességét +an befolyásolja (boxerhez képest).

Igazából szinte bármelyik jó választás lehet. Mindegyik alkalmas a felsoroltakra, de a természetük közt azért van különbség.

Itt egész jó fajtaismertetők vannak:

[link]

Én azt választanám ami ezek és a külső alapján nektek szimpatikusabb.

2012. máj. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 VBeata81 ***** válasza:
Szerintem a vizsla vagy a labrador lenne a megfelelő, de akkor tényleg mozgasd le. Normális kutya alapos mozgás után szeret lustálkodni. Vigyázz, hogy jó idegrendszerű, öröklött betegségektől mentes kutyát vegyél.
2012. máj. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

[link]

ez egy egész jó kis teszt. bár igaz nem csak az a pár fajta van, amit te írtál, de egy próbát megér.

2012. máj. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
közép/ óriás schnazi nagyon jó lenne!
2012. máj. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a teszt már bocsánat, de egy baromság. Kíváncsiságból megnéztem, szerintem lakásban is ugyanúgy lehet tartani kutyát, mint kertes házban (nyilván nem bernáthegyit vagy komondort) és semmi köze a lakás/ház vagy a kert mérete ahhoz, hogy kihez milyen kutya illik. Ráadásul bejelöltem, hogy hetente most mennyit költök a közepes/nagytestű kutyám etetésére (Brit prémiumot kap, nem tescos vackot), erre kiírta, hogy válasszak kisebb kutyát, mert ennyiből nem lehet etetni.

Az csak ráadás, hogy az ajánlott fajták közt fel sem volt sorolva, pedig tökéletesen passzolunk.

Azt is bejelöltem hogy védje a területét erre ilyeneket ajánl (ok, volt pár ÖV-s kutya, de az első 10ben ezek is benne voltak): dalmata, whippet, weimari vizsla...

2012. máj. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!