Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen a német dog? :D

Milyen a német dog? :D

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy elég betegesek a nagy testük miatt, még kb csak 8 évig élnek, ez igaz?

2012. máj. 5. 17:57
 1/10 anonim ***** válasza:
Az enyém 13évesen múlt ki szóval nem valószínű hogy igaz lenne
2012. máj. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Általában 8-10 évig élnek mivel nagytestűek.Gyomorcsavarodásra hajlamos ezért lehetőleg naponta 2x adj neki enni és evés után 1,5-2 óráig ne mozogjon.
2012. máj. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Úgy tudom leggyakrabban szívproblémái vannak, nem bírja a szívük a nagy testüket. Nem tudom, igaz e. Én is 8-10 évet hallottam ennél a fajtánál.
2012. máj. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Hát nem élnek addig, mint más fajták, ez tény. Nagyon oda kell figyelni rájuk kölyökkorukban, a táplálásukra, a mozgásukra, megelőzendő a későbbi ízületi panaszokat, nagytestű fajta lévén tényleg hajlamosak a gyomorcsavarodásra meg egyéb nyalánkságokra, de azért nem sorolnám őket az életképtelen kategóriába. Jó helyről kell őket venni, ahol odafigyelnek az örökletes betegségek kivédésére, születésüktől a legjobb ellátást kapják, tehát egy jó alappal indulnak egy egészséges élethez.

De ha biztosat akarsz hallani róluk, látogass el egy-két tenyésztőhöz, vagy kiállításra, beszélgess dogosokkal :) A tenyésztőknél senkinek nincs több tapasztalata a fajtáról.

2012. máj. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.:)) Egyébként mennyiért lehet venni?
2012. máj. 5. 20:00
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, konkrétan a dog mennyi, de a fajtatiszta kutyák normális helyről általában 100 ezer Ft-tól kezdődnek. Amúgy egy német dognál a legnagyobb költség nem a vételára. Belegondoltál például, mennyit eszik egy ilyen kutya? Szomszédoméknál volt egyszer egy ilyen kutya 1 napig és mondták, hogy a Scooby Dooban nem túloznak, már ami az elfogyasztott kajamennyiséget illeti. És egy ilyen nagytestűt csak minőségi tápokkal lehet etetni, különben nagyon hamar problémái lesznek, tehát nem olcsó az etetése. És persze minden másból is a legnagyobb kell, kutyaházból, gyógyszerből, bolhanyakörvből...
2012. máj. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!

A 8 év kb. stimmel, némely szerencsés esetleg megéri a 10. évét, de a fiamé pl. 6 évesen halt meg:(

Bizony, tényleg nem a vételár magas, a tartása horribilis összeg.

NEm mindegy milyen körülmények közé kerül, pl. az udvaron tartani egy ilyen kutyát télen kész gyilkosság, bár minden időszakban a gazdi mellett érzi jól magát!

A német dogok óriás ölebek, nem házőrzők:)

Szóval alaposan gondold át, és ha nem tudod a megfelelő körülményeket biztosítani neki, inkább más fajtát válassz.

Üdv.

2012. máj. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Azt gondoltam, hogy nem olcsó a tartása...:D De miért gyilkosság télen az udvaron tartani? :O
2012. máj. 7. 09:37
 9/10 anonim ***** válasza:

Óriás testű kutya, rövid szőrrel.

Az izületei amúgy is sérülékenyek, de a hidegtől még gyulladásba is kerülhetnek, így amúgy is rövid életük még élhetetlenné is válik.

Jó tartás mellett nem beteges kutyák, de ez alatt prémium tápot értek, megfelelő életkörülményeket.

Mint már írtam egy előző hozzászólásomban, a német dog egy óriás öleb!

Ember társaságában érzi jól magát, így, hiába a nagy mérete, inkább lakásban tartás neki a legjobb, vagy ha nem is lakásban, de közel a gazdához, és fűtött helyiségben!

2012. máj. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ellent mondanék az elöttem szóloval ! A Dog kiváló házörző, ha megfelelően nevelik !
2012. jún. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!