Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Étvágytalan, bágyadt, erőtlen...

Étvágytalan, bágyadt, erőtlen lett a kutya pár óra alatt. Miért?

Figyelt kérdés

Egy fajtiszta, törzskönyves gordon szetter anyuka és szintén fajtiszta német juhász apuka makk egészséges gyermekeként került hozzánk. Most 5 és fél hónapos. Szüleit rendszeresen hordják időszakos orvosi vizsgálatra, oltásaik minden tekintetben rendben vannak, és mielőtt a kölyök hozzánk került, az addig aktuális kötelező és ajánlott oltásokat is megkapta. A parvo oltása 2 hét múlva lenne aktuális.

Tünetei ma kezdődtek. Már reggel se volt olyan aktív, mint egyébként lenni szokott, de a két idősebb kutyánk is teszetosza volt, amit betudtunk a nagy melegnek. A nagyobbak - és látszólag a kicsi is felvették a szokásos életritmusukat még a késő délelőtti órákban. Kora délután el kellett mennünk - és mivel a kicsi túlontúl is gazdis - szokás szerint megkötöttük az esetleges gazdi után szökés elejét véve. Friss vízzel, étellel ellátva, árnyékba kötöttük. Mindössze másfél órát voltunk távol, de mikor hazaértünk megrökönyödve álltunk a kutya előtt.

Nem akart kijönni a házából, farral kifelé feküdt, bágyadt lett, hasa is beesett, mint aki napok óta nem evett. Sem enni, sem inni nem hajlandó. Nem hányt, nincs hasmenése, de olyan, mint ha mérgezése lenne. A másik két kutyánknak szó szerint kutya baja sincs.

Eddig 2 tabletta Bolus Adstringenst kapott, egyenként 100 ml vízben összetörve, etetőfecskendő segítségével, 3 órás különbséggel. Az első adag után egy órával erőre kapott, kicsit játszott a nagyokkal, de nem vitte túlzásba, majd újabb egy óra elteltével ismét magányába burkolózva a házába húzódott. Addigra egy szelet (kb 5 dkg) grillezett húst sikerült belekönyörögnünk, de azt is nehézkesen volt hajlandó megenni, többszöri nekifutásra. Inni azonban nem hajlandó, csak ha etetőfecskendővel "megerőszakoljuk".



2012. máj. 5. 20:30
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

és az orvost miért nem hívtátok?

miért kéne neki parvo oltás 5 és fél hónaposan?

2012. máj. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Hívjatok hozzá orvost! Kullancs nem volt benne?

Miért adtatok neki Bolus Adstringenst? Az hasmenés ellen van, béltisztító.

2012. máj. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

A Parvo oltás 6 hónapos korában esedékes, ezért is írtam, hogy még 2 hét van addig. Bolus-t azért kapott, mert mérgezésre gyanakszunk, de nem tudjuk biztosan.

Állatorvost nem tudok hívni, mert szabadságon van és aki jelen pillanatban ebben a körzetben elérhető, az konkrétan egy szadista. Korábban más kedvencünkkel jártunk nála, és durva, vad, üvölt az állattal.

2012. máj. 5. 20:39
 4/20 anonim ***** válasza:

Parvo 6 hónaposan? Hű, ez keményen hangzik.

6 hetes korban, majd rá 2-4 hétre kell kapnia a következő parvot.

Ez a másik dokitok sincs a helyzet magaslatán.

2012. máj. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Bocsánat, rosszul írtam. Most néztem az oltási könyvét, megkapta a parvot. Elnézést, de annyira ideges vagyok, miatta, hogy már félre beszélek.
2012. máj. 5. 20:43
 6/20 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy csak lelki bánata lett, amiér egyrészt otthagytátok, ráadásul megkötözve. Nagyon érzékenyek tudnak lenni a kutyusok, ha úgy érzik, hogy a szeretett gazdi elhagyta őt, vagy azt hiszi, hogy már nem szereti, képesek bele-betegedni. Vagy az még a jobbik eset, ha "csak" megsértődik egy időre, és azért mutogatja neked a valagát.

Próbáld meg megszeretgetni, és közben megmagyarázni neki, hogy semmi nem változott, te ugyanúgy szereted. Hidd el,meg fogja érteni!

2012. máj. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Mint minden kutyusos gazinak, nekem is a parvo jut az szembe először, ha egy kutyának ilyen tünetei vannak :/
2012. máj. 5. 20:44
 8/20 A kérdező kommentje:

Erre is gondoltam, hogy megsértődött.

De nem az a típus, mindig megkötjük, ha elmegyünk és szó szerint senki nem marad itthon - ami ritka, de előfordul.

Nem szokott lelki fájdalma lenni, sőt, annál jobban örül ha a nagy ritka láncra kötés után ismét szabadon van.

2012. máj. 5. 20:46
 9/20 anonim ***** válasza:
Volt egy kutyusunk, amit megmérgeztek, ő hányt...rosszabbul volt, mint a leírásodban. Mostani kutyusom akkor produkál ilyen tüneteket, amikor szorulása van. Ilyenkor hasmasszírozás...próbáld meg. Kutyusom egyből úgy fekszik, hogy hol masszírozzam. Amúgy én ilyenkor guttalaxot adok neki 3 cseppet és rendbe jön. Remélem meggyógyul a kutyusod!!!!
2012. máj. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet, megyek és megpróbálom.
2012. máj. 5. 20:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!