Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutyád van, és...

Milyen fajta kutyád van, és hogyan lett a tiéd? Emlékezetes volt az első találkozásotok?

Figyelt kérdés
2012. máj. 5. 21:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nekem egy spánielem van.Mi amikor meghalt az előző kutyánk rá kb 2hónapra mentünk el a tenyésztőhöz kiválasztani a kiskutyánkat.Ő volt az alomban a legkisebb és a legkövérebb,nem szaladt egyből oda hozzánk de nem is bújt el.Az volt a legemlékezetesebb pillanat amikor felemeltem az ölembe a kiskutyát és megnyalta az arcomat.Azóta már eltelt 11hónap,most lesz nemsokára egy éves a kutyám.
2012. máj. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
100%
Puli. Kb. 3 éves lehettem és nagyon szerettem volna egy kiskutyát. Anyukám nem akart nagyot ezért egy pulit kaptam. Nagyon örültem neki , azóta is megvan.:) 13L
2012. máj. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nekem kokkerspánielom van. Újsághirdetésen keresztül lett az enyém. Felhívtam, igaz, 400 km-re volt tőlünk, de szerencsés véletlen folytán a kutyus gazdija a mi városunkon keresztül ment szolgálati útra pár napon belül, és így elhozta nekünk. Mikor átvettem, azt mondta, ha két honapon belül meggondolom, hogy nem kell, eljön érte, mert gyakran jár erre szolgálatiútra, és visszaadja pénzt is. Igaz, zsákbamacskát vettem, mert nem láttam a kutyust előzöleg. Ma már 9 éves, és nem adnám oda semmiért. 100%-osan elégedett vagyok vele!
2012. máj. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
első kutya???? Apukám hozta haza, vagy 35 éve, a XIII. kerületi körfolyosós házba. Egy kuvasz. Azt mondta anyunak, hogy bele akarták fojtani a Dunába. Imádott minket a tesómmal, csak anyám nem szólhatott ránk hangosan , mert a kutya már védett minket. aztán lett egy lehetőség, hogy kaphatunk egy önkorményzati telket, és ez szükséges is volt a kutya miatt. És tulajdonképpen egy nagyon boldog gyerekkort köszönhetek neki, és azt, hogy a penészes szoba-konyhából kertes házba költöztünk:) (amugy panel lett volna:)
2012. máj. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nekem Staffim van,a parom szulinapomra szanta a kutyust,mas fajtat valasztatottam,de nem volt alom,es nem akartunk honapokat varni a kutyusra,a neten nezegettem a tenyesztoket es rabukkantam pont decemberi szuletesu kicsikre(en is decemberi vagyok) es nagyon megtetszettek.februarban mar jott is hozzam az en picim.a parom szerint amikor elosszor meglattam a kutyat ugy csillogott a szemem mint meg soha.igy is van,rogton beleszerettem :) utanna pedig mondta hogy ha tudta volna ezelott,mar az elso randinkon hozta volna egy kolykot :)

azota boldogitja az eletem:)

2012. máj. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Drótszőrű foxi. Egy nemkívánt alom 2 törzskönyves (egyik sima, másik drótszőrű) szülőtől. 6 hetesen hoztak hozzánk 3 kiskutyát az alomból és szüleim választották őt. Fekete volt a bolháktól, töményen férges. Az első találkozásunkkor jöttünk haza nagy izgatottan, hogy itt a kiskutya, mekkora játék lesz. Hát 2 lépést jött és lefeküdt, annyira legyengítették a paraziták. Kezelés és néhány nap után mintha kicserélték volna, igazi rosszcsont lett. Most lesz 12 éves májusban.:)
2012. máj. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Yorkshire terrier, iwiw apróhirdetésben találtam 5 éve.

A sors fintora, hogy évekig fűztem a szüleimet egy kutyáért, de nem igazán akartak beleegyezni. És egyszercsak megláttam egy apróhirdetést, hogy 1 szuka yorkshire eladó. És azt mondtam, hogy Ő az. Pedig akkoriban pont eszembe sem jutott, hogy kutyát akarok. Ez egy olyan végzetes találkozás volt, bementem a nappaliba, és közöltem a családommal, hogy képzeljétek, kutyánk lesz:D

A mai napig emlékszem az arcokra, de -talán azért, mert úgy meglepődtek- senki nem tiltakozott.

Soha nem láttam a kicsit, csak aznap, mikor mentem érte a város másik végébe...Az első naptól nagyon erős kapcsolat volt közöttünk, és a mai napig azt mondom, hogy ha van ilyen, akkor kutyában ő az én "lelki társam"

Azt hiszem vannak ilyen végzetes találkozások, bár amiatt egy kicsit lelkifurdalásom van, hogy egy szaporítót támogattam, de akkoriban nagyon naív voltam. Hála Istennek a kutyám egészséges, nincs vele semmi gond, de legközelebb már nem bízom a véletlenre.

2012. máj. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy németjuhász-rottweiler keverék szukám van, úgy hívják, hogy Borka :). Az anyja gazdája nem vette észre, hogy terhes, és a szülést sem, így amikor feltűnt neki, telefonált a nagyapámnak (ő a kutyaszakértő a környéken :) ) hogy vigye el őket, különben agyonveri mindkettőt, neki nem kell több kutya. Volt egy kan és egy szuka kölyök. Mivel már volt egy kan kutyánk, a szukát választottuk, nehogy verekedjenek. (Pedig a kan nagyobb és erősebb volt)


Érdekes, még fiatalabb koromban lerajzoltam a "Álmaim kutyáját" és Borka TELJESEN úgy néz ki, alkatra és színre is!

2012. máj. 5. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Uccsó: Most nyáron lesz 2 éves :P
2012. máj. 5. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
nézegettem a neten a menhelyeket és rátaláltam egy kis fekete szukára. Nagyon megtetszett. igaz hogy 120 km volt az úz csak oda de nagyon megérte! beléptem a sok kutya közé de nem láttam Őt sehol. Legugoltam és egyből előszaladt a kis Süti és felmászott az ölembe :D nagyon örültem neki! hazaértünk megfürdettem,megetettem és nagyot játszottunk :D most 1,5 éves 13 kg és ivartalanítva van:)
2012. máj. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!