Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyakozmetikust kérdeznék,...

Kutyakozmetikust kérdeznék, milyen fazonra lehet nyírni? Mi az, ami még nem néz ki hülyén?

Figyelt kérdés

Pekingi Palotakutyámat én magam nyírom. Kisállat nyírógéppel, általában 3/8-os fejjel.


A fejét nem szoktam lenyírni, félek, nem nőne vissza a szőr, és szerintem úgy néz ki "valahogy", hogy a fején meghagyom a szőrt, csak kicsit kerekítek rajta, a kiálló tincseket igazítom.


Amúgy az egész testén teljesen egyformára nyírom a szőrt, a farkát is le szoktam nyírni.


Valami "kölyökfazon" szerűség lesz belőle a végén általában, valami ilyesmi:


[link]


Csak sokkal rövidebb verzióban, a farkával együtt, úgy, hogy a fülét is teljesen lenyírom, kilátszik a füle rendes formája és hossza...


A feje ilyesmi:


[link]


Pár hét múlva normálisan kellene kinéznie, az a kérdés, hogy nagy baj e, hogy a farkán is levágtam a szőrt? Mert ha jól tudom, ott azért szokás hosszan hagyni, hogy azért mégis látszódjon rajta, milyen fajta...stb.


Szóval most konkrétan (a farka lenyírása miatt) olyan, mint egy Mopsz, csak közelről látszik, hogy a fején kicsit hosszabb a szőr, nem hasonlít Pekingire.


Nagy baj? Vagy kozmetikusok is csinálnak ilyen "kölyökfazon" szerűséget Palotakutyáknál?


Mondjuk kiállításra így már nem lehet menni? (hobbi kategória) Mert nem standard a külseje a nyírás miatt.


2012. máj. 5. 21:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem - és ez csak az én véleményem, nem rosszindulatból írom - egy kutya úgy néz ki jól, ha a sztenderdjének megfelelően van gondozva/kialakítva a bundája. A pekingi - hangsúlyozom, nekem - csak hosszú szőrrel pekingi.


Ha már egyszer lenyírtad a szőrét, miért kérsz tanácsot?


Így látatlanban, ha utcán látnám, csak az jutna róla eszembe, hogy kis pekingi keverék, tibeti spániel, vagy mopsz keverék a fent leírtak alapján, semmiképp nem fajtatiszta kutya, vagy "kölyökfazon".


Ha fantázia kozmetikáról van szó - keverékeknél - nekem tetszik az, ha a fején formára van vágva, és a farka megmarad hosszú szőrű, seprűsnek. A teste, már csak kényelmi szempontból is lehet kopasz.


Kiállításnak lőttek, legalábbis az elkövetkező 1-1,5 éven belül. Hobbi kategóriába standard fazonnal szoktak nevezni az MKSZ rendezvényeken.

Pár héten belül nem sokat fog nőni a szőre.

2012. máj. 6. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Csak kíváncsi voltam, egy kozmetikus szerint mennyire rontottam el, vagy mennyire néz most ki hülyén.


Egyébként mikor nyírtam, nem tudtam, hogy szépnek kell majd lennie...


Na mindegy, köszi a választ!

2012. máj. 6. 17:03
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem az a lényeg ,hogy neked tetszik -e.Egyébként,én kozmetikusként általában megkérdezem hogy a gazda mit szeretne,ha pedig rám bízza,akkor nyírom a fajta fazon szerint.
2012. máj. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!