Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tele van a kutyam mindig...

Tele van a kutyam mindig kullancsal! Nem haszal semmi (? )

Figyelt kérdés

Elosszor spot-on hasznaltunk,nem segitett semmit.

Utanna vettem neki nyakorvet,az pedig mintha vonzotta volna a kullancsokat.nem gyoztem leszedni,kiszedni belole.majd megint spot-on vettunk,es ismet talatam mar benne kullancsot,pedig csak ket hete tette ra az orvos.

Nem hiszem el hogy ez van.Mivel probalkozzak?Mi segitene?

Mar teljesen kivagyok,mivel minel tobb kullancs megy bele annal jobban felek hogy megbetegszik.

(az allatorvos sem tudott semmit sem ajanlani)


2012. máj. 6. 12:10
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Én frontline spray-t használok, de az drága. 100ml 6ezer forintért vettem. Viszont sokáig elég, 2-3 fújás, és 1 hónapig biztos véd. Az én kutyámba azóta egy kullancsot sem találtam, pedig sétálunk ám ágas-bogas helyeken. De még így is ajánlott beoltatni "babézia" ellen! Az én állatorvosom 3500-ért oltja be, de gondolom ez orvos függő.
2012. máj. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Milyen fajtákat próbáltál?

Pl. a Kiltix mellett ugyanúgy belemegy a kutyába a kullancs, akkor fejti ki hatását, amikor a kullancs már megszívta magát.

2012. máj. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Exspot 6x1ml 5-7ezer ft között mozog! 28naponta kell 1olajat a kutya lapockájára nyomni! (illetve ha 15kg nál nehezebb a kutyusod akkor 1ml lapockára 1ml a fenekére) nekem nagyon bevált sose volt még a kutyámba kullancs!!! (kopkopkop):D:D
2012. máj. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Én Advantix spot ont és a Scalibor nyakörvet használtam eddig, egyszer sem volt benne kullancs, mindegyik távol tartja őket.
2012. máj. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

frontline volt az utolso,az elozo nem tudom pontossan milyen,a doki tette ra,de ugyanabban az ar kategoriban volt.

a nyakorv pedig kiltix volt.

2012. máj. 6. 12:24
 6/21 anonim ***** válasza:

Frontline nagyon régóta a piacon van, az állatorvosunk mondta is, hogy egyes területeken már hozzászoktak a kullancsok és meg sem érzik. Kiltix mellett pedig ugyanúgy belemegy a kutyába, ahogy írtam.


Próbáljátok ki a Scalibor nyakörvet, én nagytestűt kutyára vettem 4550Ft-ért, tehát a legnagyobb méretet. 5-6 hónapig véd, ez távol is tartja a kullancsokat és úszhat is benne!

2012. máj. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Annyi, hogy 1 hét után 90%-os a védettség, 2 hét után lesz 100%-os.
2012. máj. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Nem Mo-on vagyunk,ezert nem hiszem hogy hozza szoktak volna.

eddig mindig csak egy fajta kullancs volt,pici sotetbarna,lapos.itt ahol elunk a szugonyoktol is kell felnunk allitolag.70 euroba kerul valamilyen szuri ami meggatolja hogy megcsipjek.

2012. máj. 6. 12:31
 9/21 A kérdező kommentje:
a fel keresetem az allatorvosokra koltom,mar nagyon szeretnek talani valamit ami be is valik.
2012. máj. 6. 12:33
 10/21 anonim ***** válasza:

Nálunk úgy tudom csak tehenekre, haszonállatokra van ez a szuri hivatalosan.

Egyébként a Scalibor a szúnyogok ellen is véd!

Olvasd el: [link]

2012. máj. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!