Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyust szeretnék. Főleg...

Kutyust szeretnék. Főleg Kistestű kutyát szeretnénk milyet tudtok ajánlani ami aranyos is és való lakásba is? Lécci jellemzést is kérnék!

Figyelt kérdés

Lakásban lakom és szeretnék egy kiskutyust főleg a bichon havaneset nézegettem de más kistestű kutyusok is szóba jöhetnek.Attól tartok hogy nagyon kötött lesz az életem ettől mert mosat megyek gimibe és szertnék tanácsokat kérni ezügybe!!

Köszönöm


2012. máj. 6. 14:47
 1/8 anonim ***** válasza:

összes kistestű kutyára illik a leírásod,valami pontosabbat írhatnál,hogy egy nap mennyit sétálnátok,mennyi tudnál tanítársra/foglalkozásra fordítani,hosszú vagy rövidszőrű,nyomott orrú vagy sima,milyen természet legyen,egygazdis vagy mindenkivel barátságos stb.

És az utolsó mondatodat is fejtsd ki hogy ha gimibe mész akkor mi lenne a kutyáddal?

2012. máj. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

West Highland white terrier, Tibeti spániel, Shih tzu (kedvenc:) ), Pincsi, Parson Russel Terrier, Törpe snaucer, Lhasa apso, Japán chin (csin), Francia buldog, Tacskó,

Csivava, Angol buldog, Brüsszeli griffon, Boston terrier, JAck russel terrier.

2012. máj. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ki a hagytam a Törpe spitz-et!
2012. máj. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
1.válaszolóúgy értem hogy reggel 8-kor elmennék és csak 2-kor érek haza és hogy addig a kutyus elvan csakmert nálunk olyankor nincs otthon senki aki letudná vinni egyébként olyan kutyust ami nem hulajtja annyira a szőrét gyerekekkel is jól elvan könnyen tanítható és ugye amit már említettem hogy lakásba is jól bírja
2012. máj. 6. 16:01
 5/8 VBeata81 ***** válasza:
Ha tényleg kutyát akarsz, a havanese megfelel az elvárásaidnak . Kedves, többnyire könnyen kezelhető, első kutyának is megfelel. A szőre nem hullik, de gondos ápolást igényel! És ugyanúgy szüksége van mozgásra, nevelésre, kutyatársaságra, mint bármely más fajtának. És ami fontos, egy hava nagyon igényli a gazdája figyelmét! Ellesz otthon délelőtt, ha rászoktatod, de amikor otthon vagy, a kutyád mindig a nyomodban lesz, és mindenben részt akar venni, amit csinálsz.
2012. máj. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

igen,de tökéletes lenne számodra az uszkár is!(törpe vagy toy),nagyon intellingens kutyafajta,nem hullik egyáltalán a szőre,és igazi családbarát kutya!


[link]


[link]


[link]


nekem fehérbe volt,az utolsó:) 14 évig élt a drágám

2012. máj. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Bichonok:


Máltai Selyemszőrű

Bolognese

Frise

Havanese


Ezek közül a Máltai a legkisebb, legegyenesebb szőrű (hófehér), utána méretben a Bolognese, neki kicsit nehezebb ápolni a szőrét, mert hullámos, nemezesedő, utána méretben a Frise és a Havanese. Utolsó kettő nekem nem kedvencem.


Annyit érdemes róluk tudni, hogy társasági kutyák. Reggel 8-tól délután 2-ig simán kibírják, ennek csak annyi a feltétele, hogy mielőtt elmész otthonról egy nagyot sétáljatok a környéken (nem kertben, hanem utcán!). Az utcai séta sokkal jobban lefárasztja a kutyát, mert csak mozog, hanem szaglászik is, a szagok beazonosítása agyilag nagyon lefárasztja a kutyát.


Arra figyelj, hogy akkor vegyél magadhoz kölyökkutyát, mikor van arra egy-két hónapod, hogy szobatisztaságra neveld. Ebben a kritikus időszakban szinte mindig otthon kell lenni, hogyha esetleg bepisil, rögtön rászólhass (csak szóban büntess, erőszakkal ne!) és vigyed gyorsan kertbe vagy utcára pisilni-kakilni, ahol aztán meg is kell jutalmazni szóban, simivel és jutalomfalattal is.


Én a Yorkit nem ajánlanám, mert termetével ellentétben ő nem társasági kutya, hanem terrier. HA nem fárasztod le rendesen, akkor nagyon ugatós lesz, igazi energia bomba, első kutyának én nem ajánlanám.


Nekem Pekingi Palotakutyám van. Buta és lusta, nekem pont ezek a tulajdonságok kellettek egy kutyában. Viszont benyomott pofija miatt kicsit kényesebb a tisztán tartása, mint a többi kutyának. Ráncokat tisztítani kell... stb.


Mielőtt kutyát viszel haza, hasalj le a földre és nézz jó alaposan körbe, hogy mi az, amit a kiskutya elér a földön, mert azt biztosan meg is fogja rágcsálni. Elektromos kábelek, cipők...stb, ezekre oda kell majd figyelned, főleg kölyök korban, utána már nem annyira, ez kutyától függ.


Szerintem minden kutya aranyos egyébként. :-) Ja és kicsik közül még van pár fajta, de azok ritkábbak, így drágábbak is, azokat nem is ajánlgatom, ezeket a kutyákat inkább külföldön tenyésztik, éveket is kell rá várni...


A reggeli nagy sétától függetlenül egyébként még van mód a lefárasztásra, például trükkök tanítása, közös kocogás, játékok lakásban és szabadban is... stb.

2012. máj. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm kommentelő nagyon sokat segítettél:D
2012. máj. 6. 19:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!