Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bichon Havanese kisgyerek mellé?

Bichon Havanese kisgyerek mellé?

Figyelt kérdés

3 éves kiskutyát fogadnánk örökbe. Panelban lakunk, kislányom másfél éves.

Összeszokhatnak még? Arra gondolok itt, hogy a kutyus kialakult szokásrendszere vajon nálunk, az új otthonában alakítható kisgyerek- kompatibilisre? Összeszokhatnak?

Mit kell tudni mielőtt döntünk? (fajtajellemzőket elolvastam, okosodtunk sokat, eleget tudunk tenni a "feltételeknek")

Ilyesmiről nem találtam megbízható információt, ezért kérem a segítségeteket.


2012. máj. 6. 23:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Simán. A kialakult rendszer könnyen megváltoztatható, pláne ha minden más is változik a kutya környezetében. Ő akkor átáll "tanuló módra", felméri az új helyzetben a lehetőségeit, és ha ti rögtön jól kezelitek, akkor gyorsan fog alkalmazkodni.

A falkavezérségnek olvassatok utána, és az első pillanattól kezdve gyakoroljátok. Nem a kutya dönt, hanem ti, mindenben, arról is (és főleg arról), hogy mikor ismerkedik meg a lányoddal és hogyan. Ha az első pár napban tabu neki a gyerek, az sem baj, ezzel csak jó előre kivívtok neki egy kis tiszteletet, de nem rontjátok el a kapcsolatukat. A kutyának a tiltás nem negatívum, csak egy szabály, amit be kell tartania. Egyébként érjék pozitív élmények őket egymással kapcsolatban, csináljátok biztonságosan az ismerkedést, sétáljatok sokat együtt. A havanese alapvetően társasági kutya, ha helyre van rakva, az az igazi puha szeretetgombóc lesz, akinek szánták :)

Persze azért biztos ami biztos, készüljetek fel arra is, hogy esetleg segítséget kell majd kérnetek hozzá, ami nem lesz ingyen. Ha alapvetően elég határozottak vagytok, akkor valószínű megoldjátok egyedül is, de ne emiatt kelljen esetleg továbbadnotok.

2012. máj. 6. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Az segíthet, ugye, ha elmegyünk párszor hozzájuk és a kutyussal is eljönnek párszor hozzánk?

A kutyus saját kis "sarkát" hol a legcélszerűbb kialakítani?

Hámmal jó őt sétáltatni? Azt olvastam, hogy nem jó a rugós póráz, értem is hogy miért:), de ugye inkább hámot használjunk és ne nyakörvet? Bocs ha hülye kérdés, amatőrök vagyunk de igyekszünk nagyon:)!

2012. máj. 7. 09:55
 3/6 anonim ***** válasza:

A nyakörv a legtöbb esetben praktikusabb, mert sokkal jobban lehet nevelésre használni, mint a hámot, viszont ha nincs erre szüksége, mert rendesen sétál pórázon, és sosem kell fegyelmezni, akkor persze használhattok hámot is.

A látogatások jók, de már azt is úgy csináljátok, hogy megalapozzátok vele a jövőbeni kapcsolatotokat. Szóval nem kell rögtön agyonsimogatni, körülugrálni, babusgatni, rá fogtok arra még érni a következő tizen-egynéhány évben. Legyetek méltóságteljesek az első perctől. Úgy egyébként a kutya is könnyebben elengedi magát, és jobban mutatja a valódi énjét, mintha lerohanjátok.

2012. máj. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem, ilyesmit jó tudni, ez pl. nem volt egy leírásban sem, köszönöm:)!
2012. máj. 7. 13:28
 5/6 anonim ***** válasza:

lehet :)


bár nálunk 11 hónapos a havanese, a 3 éves unokatesómmal nagyon jól kijött, a gyereknek meg kell mutatni ,hogy hogy nyúljon a kutyához és akkor minden rendbe lesz,nálunk nem volt gond..


van egy 10 éves bichon frise-m is aki nem volt szociálva amikor hozzám került (1,5 éves volt akkor) a gyerekeknek mindig oda kapott, de már ezt kineveltem belőle, felügyelet mellett az unokatesóm nyugodtan megsimogatta a kutyámat egy rezzenés sem volt nagyon nyugodt volt a gyerekkel és volt amikor ő ment oda egy kis simiért :) bár már évek óta barátságos a gyerekekkel,mert hozzájuk szoktattam, szóval ha az a kutya is szereti a gyerekeket az jó,de az mondjuk nagyon jó ötlet ,hogy találkoztok többször is a kutyával ,szerintem így simán fog menni minden..

én a nyakörvet és egy kb 2 m-es bőr vagy textil pórázt ajánlok :)

2012. máj. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Oké, köszi Neked is:), akkor nyakörv lesz.
2012. máj. 7. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!