Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Közép schanuzer is jól őrzi a...

Közép schanuzer is jól őrzi a házat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

közép snaci mennyire alkalmas házőrzésre?

Nekem van 5 pulim,ők csak ugatnak,egyik pulim marmagassága 45 cm,mennyivel nagyobb tőle mondjuk egy közép snaci kan?

kb 10cmel gondolom mert nyaka is hoszabb meg marja is 5 cmel nagyobb.

Vagy közép snaci vagy németjuhász vagy óriás snaci?

melyik a legjobb házőrzésre?


2012. máj. 7. 12:31
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

A riasztó.

A kutya társállat nem bio-riaszto.

2012. máj. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Első te aztán lehetsz egy kutyaszakértő...
2012. máj. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

kérdésre is válaszolnátok? :)

és körülbelül miylen súlbyan van egy közép snaci kan?

2012. máj. 7. 13:11
 4/8 anonim ***** válasza:
Mind3 jó őv, de mivel a snacik közt méretbeli különbség van, az óriás ijesztőbb. Viszont, nem ugat annyira, mint a nj...
2012. máj. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2012. máj. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

értem

egy közép snaci kb 28 kg nem?

egy németjuhász 40kg

egy óriás snaci pedig 50 kg egy kan,jól tudom körülbelül?

2012. máj. 7. 13:14
 7/8 anonim válasza:

Nekem egy 5 és fél éves kan közép-schnauzerem van. Házőrzés szempontjából azért hasznos, mert sokat ugat, bár bántani nem hiszem, hogy tudna, senkit sem bántott még (sose harapott meg senkit, nem szokott morogni). Bármit(BÁRMIT) hall, egyszerűen nem lehet megállítani, rohan (elképesztő gyors egyébként) oda ahonnan hallott valamit. Vissza se néz. 3 éves koráig nagyon-nagyon sokat ugatott és hiperaktív volt, de most már kicsikét visszafogja magát. Nem valami játékos, próbáltuk játékra tanítani, nem érdekelte. Nyáron nem szokott unatkozni, ugyanis ilyenkor a gyíkokkal játszik (szegénykék ezt nem szokták túlélni), nem tudtuk leszoktatni erről. A bokrokban kész alagutakat alakított ki magának. Dél körül (a gyíkok ilyenkor mászkálnak legtöbbet) nem is látjuk, csak azt, hogy valami mozog a bokorban..

Ha éppen "ráér" akkor nagyon könnyű tanítani.

Mindig meglep, mutat valamit amitől újra rájövök, hogy milyen emberi, okos.

Nem agresszív, akkor sem mikor oka lenne rá. Csak ugat. Nagyon féltékeny. Ha megsimogatok egy másik kutyát elkezd keservesen nyivákolni, nyüszíteni, ugatni.


Véleményem szerint, ha házőrzés céljából szeretnél elsősorban kutyát akkor válaszd inkább a németjuhászt, vagy egy rottit. :)

2012. máj. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
értem,köszi.
2012. máj. 7. 13:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!