Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Farok vágás és fülvágás?

Farok vágás és fülvágás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnék venni egy óriás snacit.

Nekem jobban tetszik ha felvan kupírozva a füle és levan vágva a farka,de úgy hallottam hogy most már nem lehet farok és fülvágást csinálni,ez igaz?

előre is köszönöm.


2012. máj. 7. 14:34
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

ennyi.

nem bántani akarom én a kutyát,csak szerintem úgy szebb,de ha nem lehet akkor nem lehet,ennyi.

aki meg kreténnek nevezett az meg magát minősíti.

igazad van,szerintem sem szép a dobermann hosszú farokkal és lógó füllel.

2012. máj. 7. 14:51
 12/24 anonim ***** válasza:
66%

A fülkupírozás még jót is tehet a kutyának. Gondoljatok bele, egy életen át tartó fülgyulladás jobb? A lógó fül ha a fejre simul szinte állandó hallójárat-gyulladások melegágya. Ezt hagyni nem állatkínzás?

A hosszú farok pedig örökös sérülés forrása. Milyen jó is lobbizni az állatkínzás ellen, de ha a kutyád faroktörést szenved, akkor meg itt kérdezel, hogy mit csinálj vele.

Én csak azt mondom, hogy vannak azok a fajták, amiknek már századok óra vágják a fülét-farkát, és azok igenis 1-így szépek, 2-így "praktikusabb", jobb nekik, egészségügyi szempontból is.

2012. máj. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

ilyenkor felejtjük el azt, hogy anno a vágásoknak volt funkciója. mint ahogy a kutyáknak is volt funkciója!


manapság már a kutyáknak nincsen, és ugye divat lett a vegán meg a PETA, meg az egyéb sötétzöldségek, és az emberek automatikusan azt gondolják, hogy a funkcióját elvesztett kutya anatómiailag is funkciótlan lett. pedig nem!

a vadászkutyák farka sérülékeny, és lehet, hogy a szegény vizsla már képről sem lát erdőt, meg fákat, de azért a bútorokon is szét tudja törni a farkát. a lógó fül ugyanígy sérülékeny - nem véletlen hát, hogy anno levágták! a fajtámnál a nem fülvágó gazdik többet szenvednek a kutyáik füleivel (hát még a kutyák...) mint mi, akik 8 hetesen bevállaltuk a beavatkozást, és 2-3 hét kötözést leszámítva semmi teendőnk nem volt a kutya füleivel. a fajtatársaié viszont rendszeresen bepállik, rossz irányba hajlik-fordul-törik, ezért kötözni kell (nem 2-3 hétig, mint nekünk, hanem hónapokig), nyáron beköpik a legyek, stb.


ne a funkcionális kurtításban élje már ki mindenki a nagy állatvédő ösztöneit, hanem a foglalkozzon a valóban szenvedő állatokkal...

2012. máj. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
tudtommal fület már nem lehet vágni a farkincát 4 napos korig csapják még le de csak olyan fajtáknál ahol ez a standardban van és hivatalos MÁOK álláspont szerint csak akkor ha a kutya törzskönyves...( ez benne van az állatvédelmi törvény végrehajtási rendeletében ill. a MÁOK oldalán a hivatalos állásfoglalások között)
2012. máj. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

ennyi,az állatvédők nem is értenek a kutyákhoz,ezzel inkább megvédjük a kutyákat.

inkább az állatvédők próbálják a kutyákat menteni akiknek nincs mit enni és verik őket.

2012. máj. 7. 15:09
 16/24 anonim ***** válasza:
A hülye állatvédők valóban nem értenek hozzá. Ezért kérdezik meg az állatorvosok véleményét. Vagy ők is hülyék? Érdekes, mert ha tényleg ennyire hülyék ezek, akkor hogyan tudják megmenteni a súlyos állapotban lévő kutyák életét? Vagy csak ahhoz értenek?
2012. máj. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

nem erről beszélek

szerintem az állatvédőknek nem ilyen dolgok betiltása a feladata,hanem a beteg és véresre vert,láncon tartott kutyák segítése.

2012. máj. 7. 15:37
 18/24 anonim ***** válasza:
Sürgősen tanulj meg szöveget értelmezni, így kár is folytatni.
2012. máj. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

jól van értettem hogy mit írtál.én csak megismételtem magam

hogy nem hülyék,mert megmentik a kutyák életét. és segítenek nekik.

=)

2012. máj. 7. 15:47
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

A farokvágás pár napos korában végrehajtják még.

A fülvágást kizárólagosan törzskönyves kutyáknak végzik el az orvosok.

Nézd, ha ténylegesen választ szeretnél kapni, ne itt kérdezősködj, tudakold meg a tenyésztőnél, hívd fel a városod állatorvosait, hogy van-e aki elvállalja. Ez a legegyszerűbb és legbiztosabb módszer.

2012. máj. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!