Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Farok vágás és fülvágás?

Farok vágás és fülvágás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnék venni egy óriás snacit.

Nekem jobban tetszik ha felvan kupírozva a füle és levan vágva a farka,de úgy hallottam hogy most már nem lehet farok és fülvágást csinálni,ez igaz?

előre is köszönöm.


2012. máj. 7. 14:34
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

az új állatvédelmi törvény azt írja, hogy farokcsonkítást 7 napos korig lehet, fülcsonkítás tilos

"Betiltják a kutyák esztétikai célú fülvágását (eddig a törvény a tenyésztett kutyáknál engedélyezte), és farokkurtítást is csak a kutya hétnapos korig szabad végezni - erre azért lehet szükség, mert szűk helyen könnyen megsérülhet a kutyafarok."

[link]

2012. máj. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 petrusi ***** válasza:
46%

Fülvágást már csak argantin dogon, staffordon, dán dogon és dobbermanon lehet. Nem lehet kupíroztatni a schnauzeren, a német dogon nem.

Van olyan állatorvos, aki észreveszi és beismeri, hogy ez a fajta "állatvédelem" csak álhumánusság. Az én közép-scacimnak is levágták a fülét és a farkát, gyönyörű lett. Az mondta a doki, hogy ha kérdezik, akkor azért van levágva a füle, mert csúnyán megsérült.

2012. máj. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 petrusi ***** válasza:
46%
22-es vagyok. Ha nincs levágva a füle és felakad valahova, megsérül, neadjisten megharapja egy másik kutya, akkor elvérzik és meghal. Ezért is volt nagy divat a kupírozás a schnauzer kialakításának éveiben.
2012. máj. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Arról nem is beszélve, hogy hogyan néz ki egy kutya fél füllel??? Minek levágni a felét? Úgy néz ki tőle, mintha két dárda állna ki a fejéből.
2012. máj. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!