Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Esőben is ugyan annyit vagytok...

Esőben is ugyan annyit vagytok lent a kutyával mint máskor szoktattok?

Figyelt kérdés

2012. máj. 7. 15:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
26%

máskor szoktatunk?!

WTF?

2012. máj. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 Sakti válasza:
100%

Igen. Az én kutyámnak tök mindegy milyen idő van, csak 40 fokban dől ki. Tehát alkalmazkodom, és ugyanannyit vagyunk kint, mint napsütésben.


De lehet, hogy a Te kutyád nem szereti az esőt, akkor elvileg elég egy eü-i séta, ha nem akar ugrálni, mozogni.

2012. máj. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
25%

nem :)

esőben a kutyák a kutyaházban pihennek.

nincs is kedvük nekik sem mozogni az esőben :)

meg nekem sincs kedvem összesározni magam

2012. máj. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
25%
mindig mellettem van, tehát ilyen esőbe nincs kint
2012. máj. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Imádja az esőt, élvezi hogy vizes :D Már délelőtt voltunk lent egy órát, de alig lehetett haza hozni. Most alszik és azon gondolkozom, hogy levigyem e vagy várjak még vele amíg felkel , meg most kezdett rá esni nagyon. Nem fog megfázni vagy valami ilyesmi ? Meg ugye át kell mosnom ha haza jöttünk :D Egy nap három zuhany ?
2012. máj. 7. 15:44
 6/20 Sakti válasza:
100%
Nem tudom, milyen a kutyid, én nem zuhanyzom őt le eső után. Jó alapos törölközés, aztán, ha száraz a bunda, akkor jól kifésülöm. Persze, lehet, hogy a Tiéd szőre miatt ezt nem lehet megtenni, kell a zuhany.
2012. máj. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
a kutya igényeitől függ. a tiéd szereti az esőt, így nyugodtan sétálhattok vele úgy és annyit, amennyit máskor is szoktatok. az enyém rühelli, utál vizes lenni. ilyenkor ha akarnám se tudnám hosszú sétákra vinni, mert behúz az első kapualjba és úgy kell kikönyörögni onnan, h legalább hazáig hajlandó legyen visszasétálni. közben olyan pipiskedve lépked, mint aki el szeretné kerülni, h akár egy másodperccel is tovább érintkezzen a lába a vizes talajjal, mint az feltétlenül szükséges. pedig nem egy mini szobakutya, hanem egy megtermett keverék. de ha esőt lát, besatul :)
2012. máj. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Szilvi & Argos ***** válasza:

Amíg panelban voltunk az előző kutyámmal, akkor a szitutól függött az esőben való séta hossza, tartalma...reggel, mielőtt magára hagytam 8-10 órára, természetesen ugyanúgy levittem 40-60 percre, mint normál időben, hogy ki tudja üríteni magát és kicsit mozogjon.

A délutáni-esti nagyobb séta sok mindentől függött ilyenkor :D ha előző nap volt nagy fárasztás, tanulás, akkor maradt az egészségügyi séta az esős napon, és inkább otthon gyakoroltunk, aludtunk séta helyett :D Amikor viszont huzamosabb ideig, napokig esett az eső, muszáj volt nagyobbat is sétálni.

Most kertes házban a jelenlegi kutyámmal csak elindulni nehéz az esőben :( Mivel minden nap kb. 3 órát vagyunk kint sétálni, mozogni, ezért 1-1 esős nap alkalmával pihit tartunk, tehát nem megyünk ki reggel és este, ahogy általában, és csökkentjük az időtartamát is a sétának. Ha napokig esik, akkor megyek normál sétára.

Mivel az elmúlt héten minden nap meg volt a két séta, bőven le volt mozgatva, szombaton rendezvényen agyilag, majd utána nagy sétán fizikailag fáradt el, és tegnap is meg volt a délelőtti-esti 1,5-1,5 óra séta, úszás, labdázás, ezért ma még nem voltunk kint :D pihi nap van! Reggel kiraktam az udvarra, majd a fojtó csörgéskor örömmel jött be, ráraktam a cuccokat, de mire elkészültem, szakadni kezdett, és Argos sem akart elindulni, ezért leszerszámoztam, és elvonult a házba aludni...estefele elviszem azért egy nagyobb körre majd...

Megfázni nem fog a kutya, hazaérkezés után át kell dörgölni nagyjából szárazra, aztán kész!

2012. máj. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Szilvi & Argos ***** válasza:

Mielőtt megkérdezné valaki, hogy miért nem a házban volt Argos délelőtt az esőben: hívtam, hogy jöhet be, de nem akart, így járt :D Most viszont már bejött...láttam, hogy az ajtónál üldögél, nyújtózik, ez nála már az unalom jele :)

Tegnap lefekvés előtt meg ki akartam vinni a szokásos utolsó pisire, de hiába hívtam, noszogattam, nem akart...én meg ráhagytam :D

2012. máj. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Mi megyünk ugyanúgy sétálni.

Van egy gumicsizmám, esőkabátom, azt felveszem. Még élvezem is, hogy kevesen vannak az utcán :)

2012. máj. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!