Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bélgyulladás kutyáknál! Mik a...

Bélgyulladás kutyáknál! Mik a tapasztalatok, ugye megfog gyógyulni? Egész nap csak fekszik, nem eszik, nem iszik.

Figyelt kérdés

1 éves bichon kutyusomnak bélgyulladása van.


2 nappal ezelőtt vettük észre, hogy nem úgy viselkedik, mint régen. Egész nap aludt, nem evett, nem ivott ezért elvittük dokihoz, aki infúziót, gyógyszereket adott neki, ma is vissza kellett vinni, sőt még holnap is vissza kell.

De még semmi javulást nem vettünk észre, ugyanúgy nem iszik, nem eszik. Kínálgattuk parizeller, rizzsel, különféle ínyencségekkel, amiért régen megörült szinte.De csak elhúzta a fejét.


Hasmenése nem volt az elmúlt 2 napba, de viszont reggel hányt, nem is egyszer.


Van rá esély ugye, hogy meggyógyul? Esetleg valami tapasztalat ezzel? Hogyan tudnám valahogy megitatni, hogy ne száradjon ki. (bár infúziót gondolom holnap is fog kapni)



2012. máj. 7. 17:55
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Múlthéten gyógyult ki ebből a 12 éves pulikutyám.

Mi augmentint adtunk 500 mg / 125 mg filmtabletta

Egy 4-5 kilós kutyának napi fél szemet kell adni és nálunk nagyon gyorsan helyrejött!

2012. máj. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És ő se evett, ivott valamint egész nap feküdt? Nálunk az a baj, hogy szerintem a gyógyszert se nyelné le. De viszont a doki adott neki antibiotikumot infúzión keresztül.
2012. máj. 7. 20:22
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen egész nap feküdt, láza nem volt, nem evett se nem ivott.
2012. máj. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik kutyámnak volt ilyen jópár éve. Kb egy hétig nem ivott, nem evett és csak feküdt az orvosi kezelés ellenére. Ha infúziót kap, akkor nem fog kiszáradni, étel nélkül meg sokáig kibírják a kutyák. Pár napon belül el fog kezdeni enni, először csak sokszor keveset adjatok neki.

Fecskendővel megpróbálhatsz vizet nyomni a szájába, de nem kell nagyon erőltetni, ha kapja az infúziót.

Ne aggódj, biztosan meg fog gyógyulni hamarosan!

2012. máj. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

este véres hasmenése volt. (de szombat óta nem kakilt)

Nektek erről mi a véleményetek?

2012. máj. 8. 15:27
 6/8 anonim válasza:
79%

Ne izgulj!Az én spánielemnek is ez volt,1 éves kora előtt.Nem evett,nem ivott feküdt mint egy darab fa. Bár nem vagyok állatorvos,de mikor ott tartottak,hogy meg fogják műteni,este egy kicsit megmozgattam és reggelre egész szépen rendbejött. Emellett kamillateát is adtunk neki. Tudod az gyulladáscsökkentő:) És potn tegnap volt 3 éves!:)

Sok sikert!

2012. máj. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia!az én kutyusomnak(havanese Ő is)is volt 2x is sajnos.elvittem Hajdú-Bihar legjobb állatkórházába és ő ott Synulux és Buscopan compositum injekciót kapott.otthonra Probicol-H pasztát kapott a bélflóra helyreállítására.ezt pontosan tudom mivel ezeket az akkori leletéről másoltam most ki.1 óra múlva már semmi baja nem volt!Ez komoly!utána csak pár napig diétás menüt evett de ennyi.
2012. máj. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt ez,5napon keresztül vittem orvoshoz,ahol aztán jó nagy cirkuszt csináltam ezer dolog miatt,borzasztó volt amit szerencsétlennel csináltak.Hiába kértek elnézést,elvittem máshova,ahol kíméletesen meggyógyították:)Én is nagyon meg voltam rémülve,de nem volt gond,helyre jött:)
2012. máj. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!