Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez igaz? Mások jobban tudják...

Ez igaz? Mások jobban tudják nálam hogyan viselkedik a saját kutyám?

Figyelt kérdés

Elvittem sétáltatni a 4 hónapos kutyámat, és mivel tílos a kutyát elengedi a környéken a sok kutya balhé miatt, így szigorúan veszik ezt.


Múlt hétvégén, sétáltattam a kutyát, és jött felénk egy fiatal házaspár egy Golden retrierrel. Előre szóltam nekik: fogják meg, mert az én kutyám nem szeret más kutyákat, morog, és harap is, / most ne arra gondoljatok, hogy vérengző, de volt rá példa egyszer, hogy odakapott másokhoz és akkor én voltam a szemét.../ de erre ők csak nyugtatgattak Engem, hogy egy 3-4 hónapos németjuhász nem fog bántani.

Hát amire vártam megharapta, kicsit vérzett az orra szegény goldinak, s a gazdái engem szidtak le.


De nem értem az embereket. Én szóltam, hogy fogja meg, mert harap, de az úgy mondja h nem fog bántani mintha Ő nevelné az Én kutyámat. Tényleg ennyire érthetetlenek az emberek??!!


Lehet én fogom fel rosszul, de én mindig szólok, hogy fogják meg, és sose akarják elhinni. Valamit rosszul csinálnék??



2012. máj. 7. 18:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nem te vagy a hibás ha előre szól nekik, de azért szerintem kellene szocializálódni a kutyusodnak ha 4 hónaposan már agressziv nehogy gond legyen ha idpsebb lesz :)
2012. máj. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Ebben az esetben a goldenes gazdi volt a hibás, azt mondhattad volna rövidesen, mosolyogva, hogy "én szóltam!" :D


Másrészt viszont még MOST neveld meg a jucidat, hogy ne támadjon kutyákra! Az már régen rossz, ha egy 4 hónapos kutya agresszív a többivel. Járj vele kutyaoviba, kutyafuttatókra szocializálni! Még nem késő...

2012. máj. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
*idősebb
2012. máj. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, sajnos ennyire. Mikor megkérem az illetőt, hogy nem simogassa meg minden szó nélkül a kutyámat, (nem szeretem sem én, sem a kutyám, ha minden jött-ment csak úgy odatolakszik hozzá) mintha meg sem hallaná. Egyébként a morgásról meg neveld le, nehogy baj legyen belőle (akár az emberek hülyesége miatt.)
2012. máj. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
4 hónapos és így viselkedik? Te mit csinálsz ilyenkor? Hogyan bünteted? Ha ezt így hagyod, akkor a kutyádnak egy "kutya barátja" sem lesz, meg téged is utálni fognak és jogosan.
2012. máj. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat.

Igen már folyamatban van a szocializálása.


Egyébként én sem szeretem mikor mindenféle jött ment Szó Nélkül odajön, és simogatni kezdi.

Mert ha megkérdezi mindig megengedem... de ez hogy én ott állok, és mintha levegő lennék... o.o

2012. máj. 7. 18:29
 7/12 A kérdező kommentje:

Úgy nevelem ha morog, hogy enyhén meglököm picit a nyakánál, és megmondom neki: nem szabad.

Ilyenkor lenyugszik, de ha hírtelen jön felé más kutya akkor lép fel morogva. Ha viszont elterelem a figyelmét kezes bárány.

Már van egy kutya ismerősünk akinek tacskója van, vele érdekes módon jól kijön. :S Ott egy morgás sem volt.

2012. máj. 7. 18:31
 8/12 Hovarju ***** válasza:
100%

Ilyen emberrel én is találkoztam évekkel ezelőtt,amikor a barátnőm rotiját sétáltattam. Arra jött egy már korábban látásból ismert ember, akit az én kutyám szeretett. De most nem volt nálam csak a barátnőm rotija, pórázon. Kértem, hogy őt ne simogassa, mert nem szereti, ha idegenek simogatják. Erre ő csak jött. Ekkor a kutya már morgott. Mire a bácsi közölte velem, hogy engedjem nyugodtan oda hozzá a kutyát, mert csak barátkozni akar. Nem tudtam meggyőzni az ellenkezőjéről. Ráadásul amikor tovább akartam menni a kutyával, jött utánunk, hogy csak azért is megbarátkozik vele. Végül már szinte menekültem.


Szóval vannak ilyen emberek.


Viszont ha a kutyusod ennyi idősen igy viselkedik más kutyákkal, ha teheted járj vele kutya ovódába, hogy megtanuljon viselkedni más kutyák közt. Ez mindkettőtöknek jót fog tenni.

a német juhász okos, tanulékony fajta, használd ki ezt és taníts neki minél több feladatot, hogy szellemileg is lefáradjon.

Jó kutyázást kívánok.

2012. máj. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem Te voltál a hibás, hiszen Te szóltál, hogy ne.
2012. máj. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem normális hogy harapjon/odakapjon más kutyáknak, de ha ezt te elmondtad, akkor azok a gazdák (már bocsi de) hülyék... Te tudod a legjobban, hogyan viselkedik a kutyád...
2012. máj. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!