Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek vele? Hogyan...

Mit tegyek vele? Hogyan változtassak a dolgokon?

Figyelt kérdés

Van egy 3 hónapos Angol Cocker Spániel kölyköm.

A gondunk a következő: Ha elmegyünk otthonról képes órákig visítani,félelmében egyből bekakil bepisil...aztán pedig mindent tönkretesz! Már elpakoltam amit lehetett de mindig talál valami újat amit tönkretehet. A virágokat miszlikbe tépte hiába fújtam be rágás elleni spray-el semmit nem használ...és márpedig nem lehet vele mindig valaki otthon napi 24 órában!

A másik gond az,hogy nem vesz komolyan! Amikor rajtakapom egy csínyen és erőteljesen rászólok és megszidom elszalad,elbújik és utána meg jön oda ugatni meg heccelni engem. Már nem tudok elég erőteljesen rászólni abszolút nem vesz komolyan...ez jellemző minden másra is....ha kicsit durvábban kezd játszani vagy harapdál és rászólok erőteljesen csak még jobban bevadul! Minden nap több órát szaladgáltatom az udvarunkon mert sétálni még nem lehet elvinni de egyszerűen nem lehet lefárasztani! Este már nincs gond 10 körül már alszik egész reggel 7 ig de napközben egy átok! Hétvégén 4 órát volt egyedül a szoba ajtókat becsuktuk csak a nappali és a konyha volt a mozgástere mindössze 2 mozdítható virággal...mind a kettőt tönkretette 4 óra alatt...a cipők egy nagy komódon vannak amit elvileg még nem ér el...hát valahogy elérte és az összeset megrágta...de ez a rombolás csak az után van hogy elötte 1 órát vonyít a szomszédok szerint mert elmentünk.

Annak ellenére hogy nem hallgat rám megtanítottam ülni és pacsit adni ha nyugodt akkor teljesen jól tudom kezelni....amikor rájön az 5 perc akkor van a baj.

Ja és még valami...nagyon ragaszkodik hozzám! Nem tudok úgy elmenni fürdeni vagy akármi,hogy ne sírjon utánam...hiába van ott vele más családtag csak én kellek neki!

Egyik fórumon feltettem ugyan ezt a kérdést és azt a választ kaptam,hogy én milyen hülye vagyok,hogy otthon hagyom egyedül a kutyát mert hogy ilyen kölyöknek még napi 24 óra felügyelet kell! Én ezt értem és 1 hónapot itthon is voltam vele próbáltam szoktatni fokozatosan hozzá,hogy egyedül lesz de már dolgoznom kell járni nem tudok itthon maradni vele napi 24 órát!

Kérlek titeket értelmes tanácsokkal lássatok el ne bírálattal! Köszönöm!


2012. máj. 7. 18:32
 1/4 Szilvi & Argos ***** válasza:

Határozott, következetes nevelés kell neki, napi rutin menetrend. Ha jól csinál valamit, dicsérd meg, ha rossz, akkor egy erélyes "nem" kíséretében zárd be egy kis helyre, pl előszobába, fürdőbe egy 5 percre, utána engedd ki, kérj tőle egy feladatot, amit tud, és dicsérd meg érte, játssz vele.

Még nagyon kicsi kutya. Ha Téged rágcsál, harapdál, akkor ne foglalkozz vele, hanem hagyd ott, ahol van! Ne szólj hozzá, ne nézz rá, egyszerűen nézd levegőnek!

Én már levinném sétáltatni 3 hónaposan.


Itt van néhány jó tanács:

[link]

2012. máj. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Jövő héten kapja meg az utolsó oltását utána lehet vinni sétálni! Addig mindig az udvaron próbálom lefárasztani több kevesebb sikerrel. A bezárás megint csak azért nem segít mert ha attól megijed ha elmegyünk ugyan ez a helyzet a bezártsággal is!
2012. máj. 7. 18:45
 3/4 Szilvi & Argos ***** válasza:

A kiskutya a maga 3 hónapjával irányít Titeket!

El kell érnetek, hogy Ti legyetek a főnökök. Ehhez olvassátok el a linket, amit írtam!

Fokozatosan szoktatni kell a magányhoz. Először pár percre kizárjátok a szobából, és ha sír, akkor ne foglalkozzatok vele. Ha abbahagyja, akkor menjetek át a szobába, de ne nézzetek rá, ne szóljatok és ne is nyúljatok hozzá addig, amíg teljesen meg nem nyugodott, le nem feküdt valahova. Akkor hívjátok magatokhoz nyugodt hangon, lassú mozdulatokkal simogassátok meg és ennyi.

Amikor elmentek otthonról, ne köszönjetek el, ne tegyetek nagy felfordulást, és haza érkezés után is legalább 10 percig nézzétek levegőnek, hogy lenyugodjon. Ha több idő kell a lenyugváshoz, akkor azt várjátok ki.

Meg kell tanulnia, hogy ha hisztizik, akkor nem figyeltek rá, mert a negatív figyelem és figyelem, és ha rászóltok, hogy hagyd már abba, akkor is elérte a célját, hogy rá figyeltek...

2012. máj. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Vegyetek egy kényelmes nagy méretű boxot vagy szobakennelt és zárjátok be, ha elmentek. Oda valószínűleg nem fog piszkítani és nem tud tönkretenni semmit. Ha elkezd titeket harapdálni vagy más egyéb rosszaságot csinál, akkor nem rá kell szólni, mert ezt nem érti, játéknak fogja fel, abszolút nem veszi komolyan. Oda kell menni hozzá, megfogod a grabancát és lenyomod a földre, addig így tartod, amíg el nem lazul. Határozottan, nyugodtan, következetesen kell vele bánni, mert már 3 hónaposan irányít titeket a kutya. Kutyaovi sem lenne rossz ötlet, ha van a környéketeken, akkor mindenképp ajánlatos ellátogatni oda.
2012. máj. 8. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!