Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bélhurut tünetei? Tapasztalato...

Bélhurut tünetei? Tapasztalatok? Kezelések?

Figyelt kérdés
Tenyésztéssel foglalkozom és az utóbbi napokban volt nálunk a lányom ballagása és a kisgyerekek egy figyelmetlen pillanatba besurrantak a kutyákhoz. Én erre az egyre tudok csak gondolni, hogy így került be hozzájuk...:( Mekkora erre az esély? A tünetek:bágyadtság, duzzadt,váladékozó szem, vízszerű hányás. Sajnos itt a városban elég tudatlan orvosok vannak és sajnos csak egyet találtam aki ki is jött.Ő azt mondta, hogy Parvo vírus ( érthetetlenül álltam a dolgok előtt mert itt már 3-4 éves kutyákról beszélünk illetve minden kötelező oltással rendelkeznek ) Kapott a kutyus 2 injekciót ( K vitamint és kalciumot ) amit szintén nem értettem. Természetesen a 2 kutyára elkért 40.000 Ft-ot. Én megmértem a lázukat nem volt semmi mikor ő megmérte akkor pedig visítottak a kutyák és csupa véresen vette ki a lázmérőt utána véres híg széklet távozott. Ma viszont elvittem őt egy nagyon jó magán dokihoz aki szerint bélhurutjuk van. És ő is megmérte a lázukat neki se lett véres a lázmérő. Az alábbi gyógyszereket kapta: Entroxil és Quamatel. Illetve azt mondta, hogy 1 l vízbe tegyek mézet,sót és citromlevet. Szerintetek beválik??? Hogyan tudnám megakadályozni, hogy a többi kutyám ne kapja el? Vagy ez elkerülhetetlen? Hogyan lehet megakadályozni az ilyen eseteket? A helyükön kívül az udvart is fertőtleníteni kell? Szerintetek ez valóban bélhurut? Már 2 napja csak sírok és mellettük vagyok... Belehalnék ha valami bajuk lenne.....:( Előre is köszönöm a tapasztalatokat, tanácsokat.
2012. máj. 7. 19:29
 1/1 anonim ***** válasza:
Az én kutyám NJ most lábalt ki belőle, nála csak hasmenés és hányás volt a tünet, ő egyedüli így nem volt veszély h elkapja másik kutya, de ő valószínűleg felevett valamit a földről és attól kapta. Kapott gyógyszert, és diétáznia kellett. De nem tudom, hogy fertőző lenne-e a betegség.
2012. máj. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!