Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megéri menhelyről hozni kutyust?

Megéri menhelyről hozni kutyust?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy új kutyát, és ahelyett, hogy tenyésztőtől vásárolok egy menhelyt néztem ki magamnak. Hisz a fajtatiszta kutyák úgy is jó otthonba kerülnek, a kidobott menhelyiek pedig megérdemelnek még egy esélyt. Azt olvastam a megmentett kutyák hálás társai lesznek az embernek. 2-3 év feletti szuka kutyust szeretnék. Ha valakinek van a tarsolyában pár névötlet azt is megköszönném. :)

#kutyanév #menhelyi eb
2012. máj. 7. 20:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Megéri -e ? hogy a viharba ne érné meg!! Ahogy leírtad megmented az életét,újra kezdheti előlről tiszta lappal, és igen élete végéig hálás lesz neked, a kedvedben akar majd járni!


[link]


itt fent van a leírásodnak megfelelő kutyák:)

Gratulálok majd az új jövevényedhez,örülök a döntésednek,és mivel ilyen szerencsés lesz hogy gazdihoz kerül én a Lucky nevet adnám neki:)

2012. máj. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Igen, nagyon megéri! Én 7 évvel ezelőtt hoztam el a kutyusomat, egy éves volt, az utcára dobták ki szegényt. Nagyon aranyos, hálás jószágot kaptunk, nála jobb kutyát elképzelni sem tudok! :)


Nagyon szép dolog tőled, hogy segíteni szeretnél egy kidobott kutyuson!


Nevek: Csipesz, Rongyos, Fürge, Ragacs, Böszme, Boszi, Cókmók :D


Hirtelen csak ennyi jut eszembe. :)

Az enyémet SzimatZsuzsinak hívom. :)

2012. máj. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Persze hogy meg! Én is ugyanebből a hozzállásból hoztam el egy kutyát a menhyelyről egy világhírű kennel helyett. A kennel megvár, de lehet hogyha ezt a kutyust nem hoztam volna el, már nem lenne életben.
2012. máj. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

az nem törvényszerű, hogy minden kutya hálás, aki menhelyről kerül családba. mert mindegyikőjük egy külön egyéniség, más vérmérséklet, nem tudni mennyire sérült stb.

Mindenképp tájékozodj előtte, és ne hozzd ki elsőre azt aki szimpatikus. ismerkedj vele, látogasd meg többször. és csak akkor vidd haza, ha ugy gondolod, hogy összepasszoltok. mert valóban nemes dolog megmenteni egy életet, de a cél az, mindketten boldogok legyetek, még hosszú évekig.

2012. máj. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én egy 3 éves tacskó szukát hoztam ki egy menhelyről 2 hónapja. Mindenki mondta, hogy majd megnézhetem magam, mert a tacskók mennyire öntörvényűek. Na, az első 3 hét folyamatos szökdösései után ott tartunk, hogy 3 centire nem mozdul a lábamtól amikor otthon vagyunk, biccentésből megérti, merre megyünk sétánál, tökéletesen behívható és az alap vezényszavakat is ismeri és végrehajtja. Az öntörvényű tacskó ennyire hálás tud lenni az embereknek még azok után is, hogy valakik már eldobták maguktól. Remélem, ez a példa, ami csak 1 a sok közül pozitív irányba tereli a dolgot!:) Szerinte egyetlen dologra kérdezz rá, mielőtt kihozod a kiszemelted: hogy szökős-e. Ugyanis a szökős kutyákat sokszor szinte lehetetlen leszoktatni a szökésről.
2012. máj. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja, és én Lénának/Léninek hívnám!:)
2012. máj. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
köszönöm szépen akik lepontoztak. A felelősség ott kezdődik, hogy olyan állatot veszek magamhoz, akivel együtt tudok élni. meg kéne nézni (ha lenne) egy menhelyi statisztikát, hogy hány kutya kerül vissza, mert nem birnak vele.
2012. máj. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:) A nevek is nagyon tetszenek, főleg a Lucky, csak nekem kicsit fiús. :D Nekünk is van egy tacskó keverékünk, ő talán egy cseppet öntörvényű, de ha határozottabban rászólunk abbahagyja a nem kívánt viselkedést. Őt is kidobták, úgy talált rá még annak idején apukám. Most viszont szeretnék egy aktívabb, fiatalabb kutyust. A tacskókeverékünk már 8 éves, nem valami játékos, a hosszú sétákat viszont imádja. Azonban amióta hozzánk került fél mindenféle játéktól, főleg a labdáktól, és mást sem kedvel... =/
2012. máj. 8. 18:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!