Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik lehet az a nagytestű...

Melyik lehet az a nagytestű kutyafajta, ami kis mozgásigényű és emberközpontú?

Figyelt kérdés
Tudnának javasolni olyan fajtákat, amik minimum 30 kilósak, jól viselik a benti lakást, nem túl mozgékonyak és gyermekbarátok? Tudom hogy túl sok kérés egyszerre, de hátha... Beteg gyerek mellé kellene. Folyamatosan figyeljük a menhelyeket is, de a nagytestű kutyák jelentős része általában a kezelhetetlen láncon tartott házőrző.
2012. máj. 7. 21:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Leonbergi! Igaz, hogy sokkal nagyobb, mint 30 kiló, de pont olyan, amit te írsz a kérdésben.
2012. máj. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Wikipéd szöveg: "Családi kutyaként a Leonbergi a mai lakó- és életfeltételek között kellemes partner, amelyet nehézségek nélkül mindenhová magunkkal vihetünk, és amely kimondott gyerekszeretetével tünteti ki magát. Se nem gyáva, se nem agresszív. Kísérőkutyaként egy kellemes, hűséges és félelmet nem ismerő kísérő minden életszituációban."
2012. máj. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
Háát...én a Labrador-t meg a Rough Collie-t( Lassie:) ) javasolnám..
2012. máj. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Labrador, golden retriever jó választás lenne. Nem véletlenül ez a két fajta legtöbbször terápiás kutya, szeretik a gyerekeket, lehet őket "nyúzni" és könnyen taníthatóak. De azért mozgást ők is igényelnek, mint minden más fajta.

Én ajánlom neked, hogy fajtamentőknél érdeklődj, sok tanácsot tudnak adni.

2012. máj. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Szia !

A németjuhász is kicsit több, mint 30 kg, és a benti lakást sem tudom ,hogy hogy viseli de nagyon emberszerető értelmes kutya tanulékony is ... gyerekbarát. Mi is németjuhászokat tartunk.. nagyon szeretreméltó.

Még talán a labradorok nagyon gyerekbarát kutyák .. vagy a Golden Retriver :)

Nekem ezek az ötleteim vannak :) Remélem segítettem... sok sikert a választáshoz!

2012. máj. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
A Retrieverekkel az a bajom, hogy nem túl finom kutyák és rendkívül kajaközpontúak. Köszönöm az ötleteket, ha van még szívesen fogadom.
2012. máj. 7. 21:49
 7/17 anonim válasza:

21:39

Még hozzátenném a magyar vizslát, barátságos, intelligens és nagyon családszerető kutya..

2012. máj. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Magyar vizslát? Jó ég, az egy másodpercre se bír egy helyben maradni! Ha a labi és a németjuhász közt vacilálsz, hidd el, a labi nyugisabb, nekem ez a kettő fajta van és hát mit mondjak, a németjuhász jóval vadócabb. A labi meg puhaszájú-mivel vadász kutya. Szoval azzal jobban jársz a gyerek miatt. Egy mézeskalács!
2012. máj. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Elsőre én is a leonbergit mondtam volna, de a hosszú szőre miatt nem biztos, hogy jól viselné a lakást.

Esetleg még a bordeuxi dogra illik a leírás, nekik sokkal kevesebb a mozgásigényük, mint egy labinak vagy német juhásznak, egyet személyesen is ismerek napi 1óra sétával tökéletesen elvan, a családjával olyan ami az elvárásaidnak megfelel idegenekkel semleges.

wikipédiáról:

"Ez a kutya afféle „csiszolatlan gyémánt”. Nagyon bátor, igen sokat követel magától, ugyanakkor érzékeny az otthon hangulatára is. Igen erősen kötődik a családja tagjaihoz. Kifutóban való tartása nem alkalmas. Kiegyensúlyozott, békés, engedelmes és barátságos állat. Mindig tudni akarja, hogy mi történik a környezetében. Gazdája és családja iránt nagyon gyengéd és hűséges. Nem ugat sokat, éppen ezért ha mégis hallatja erős hangját, nem árt ellenőrizni, miért teszi. A bordeaux-i dog megvédi családja tagjait a rossz szándékú emberektől, s magától értetődő feladatának tekinti a lakás és a kert őrzését. Az a bordeaux-i dog, amely kölyökkorában kedvező tapasztalatokat szerzett és amelyet következetesen neveltek, jól megfér az egyéb háziállatokkal. A gyermekekkel általában kedves, türelmes és védelmező. Az idegenekben eleinte nem bízik és velük szemben óvatosan viselkedik, de ha a gazdája elfogadja őket, akkor a kutya azonnal követi a példáját. A fajta képviselői - főként a kanok - igen domináns módon viselkedhetnek más kutyákkal szemben, akár az utcán, akár a lakásban találkoznak velük."

2012. máj. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Ők miért nem jók?

[link]

[link]

[link]

Írj lécci véleményt:)

2012. máj. 8. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!