Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Leonbergi, bernáthegyi őrzik...

Leonbergi, bernáthegyi őrzik a házat?

Figyelt kérdés

Egy 17 éves fiú is tudná ezeket a kutyákat kezelni?

Nagyon nagy kutyák,de eléggé könnyen kezelhetők,vagy nem jól tudom?

Én egy kant szeretnék,ebből a két fajtából valamelyikből.

eredetileg kaukázusit akartam,de hozzá nagyon erős vezető kell,ő még nagy falat nekem.Voltak már kisebb kutyáim.

Apám tudna segíteni a nevelésben,neki volt már németjuhásza,óriás schnauzere és kuvasz kanja is.

De szerintem ezek elég könynen kezelhető kutyák.

Házat mennyire őriznék?

Mennyi mozgásra van szükségük?

15 kgos tápot egy hónap alatt megesznek vagy még többet is?

Kutyasuliba érdemes őket elvinni? mert örző-védőzni nem lehet velük,de mást?

Köszi előre is.


2012. máj. 8. 11:15
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Mind a kettő békés, nyugodt fajta, kezdő kutyásnak is megfelelőek.

Igen, mind a kettő az óriások közé tartozik. A bernáthegyi aztán főleg, átlag marmagasságuk 80-85cm és olyan 65-90kg között vannak. A leonbergi valamivel kisebb, olyan 75-80cm mar és 50-60kg átlagosan.

Gyerekek mellett is tarthatóak, egyáltalán nem agresszívek.

A házőrzés egyedfüggő, de ezek a fajták nem kifejezett házőrzők. Persze többnyire jeleznek, de mivel békés fajták, ezért agresszív, kemény házőrzőnek egyáltalán nem mondhatóak (pl. a kauhoz képest, amit példának felhoztál).

15kg-os táp? A leo nem eszik túlzottan sokat, a bernáthegyi viszont rengeteget. Szerintem közel a dupláját, mint egy leonbergi.

2012. máj. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Jah, és lehegytam. Kutyasuliba (főleg az oviba) érdemes vinni a szocializáció, az összeszokás és a jó hangulat miatt. Őrző-védőzés egyiknek sem a profilja, nem ajánlom. Valószínűleg nem is fogja érdekelni őket. Nem igazán zsákmányos kutyák.
2012. máj. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

értem köszi.

valószínűleg leo lesz a választás

egy kan 67-70 kiló kb,egy szuka 55 kg,én kant szeretnék

hát igen ő kicsit kisebb,és nem nyáladzik meg nem olyan beteges,.Kanokat is könnyű kezelni.

egyébként kb mennyi mozgás kell nekik?

gondolom leonberginek kb 1óra séta elég?

mellette egész nap nagy portán szaladgálhatna.

2012. máj. 8. 11:26
 4/20 anonim ***** válasza:
A bernáthegyi nem más mint egy jólnevelt fogadóbizottság. Házat őrizni nemigen fog neked, hamarabb "kiment" a kerti úszómedencéből! :)))
2012. máj. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

és a leonbergi? :)

nem baj ha nem őrzi a házat,elég ha megugatja aki beakar jönni,am szerintem bese mernének jönni,maga a kis puliktól félnek,pedig ők sem bántanak csak ugatnak.

2012. máj. 8. 11:31
 6/20 anonim ***** válasza:

Csak a leonbergiről tudok nyilatkozni. Ha kellően határozott vagy és szükség esetén azért izomerőd is akad, akkor nem lehet gond.


A házörzés egyedfüggő. Van amelyik ugat az idegenre, van amelyik bárkivel leáll pacsizni akár kerítésen keresztül is. Épp ezért erre ne számíts. Az én leonbergim pl. megugatja az idegeneket, de ha valaki ennek ellenére bejönne, tuti nem bántaná. Olyat már csinált, hogy beállt az idegen elé és eltorlaszolta az utat, nem engedte őt tovább menni. Viszont még nem akadt olyan vendég, aki a 67 kilós gyorsvonat ugatva megjelenése után akár csak meg merte volna közelíteni a kerítést. Ilyenkor hülyén hangzik, hogy "gyere be nyugodtan, nem bánt"!


Mozgásnak elég napi 2 óra, vagy 5-10 km séta szabadon. Azt felejtsd el, hogy majd az udvarban szaladgál. Mi oka lenne rá? Esetleg ha lenne mellette egy kisebb testű, játékos kutya... Amúgy egész nap pihen ott ahol épp a családhoz legközelebb van és árnyékot is talál.


Érdemes kint-benti kutyának szoktatni, egyrészt azért, mert nyáron a hűvös lakásban jobban szeret, ha a család is otthon van, télen meg pont azért szeret kicsit bent is időzni, mert ti nem vagytok kint vele a hidegben. Egyedül lenni nagyon nem szeret.


15 kg táp nem elég. A 20 kg is elfogy. De felnőttként már elég neki ebből egy Josera minőségű, ami havi 10 ezerből megvan. Kölyökként jobb kell, egy kölyök felnevelésére nyugodtan számolhatsz havi 20 ezret + kutyaovi.


Kutyasuliba mindenképp érdemes elvinni, de ha rám hallgatsz, akkor nem is kisérletezel hagyományos kutyaiskolákkal, meg ilyen fojtó vagy szöges nyakörves módszerekkel, segglenyomással, stb. Többet ártassz neki, mint amennyit elérhetsz vele. Biztos sokan lehurrognak, de kizárólag Tükör iskolát javasolnék, ha jót akarsz magadnak és a kutyádnak! Tükör örző-védő is mehet, ha sikerül felébreszteni benne a zsákmány ösztönt. Nekünk nem sikerült, totál érdektelen volt. Az olyan ÖV-t, ahol meg rögtön rámennek a védő ösztönre, el kell nála felejteni!

2012. máj. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Leonbergiben ritka a 65kg feletti, inkább olyan 50-60kg között mozognak a kanok. Persze vannak extrémebb (vagy elhízott) méretűek, de azért a 70kg-os az nagyon ritka.

Tesómék leoja 77cm marmagasságú és 53kg mindössze. Ő is kan. Nyáladzik valamennyire, de nem annyira mint a bernáthegyi. Sajnos az sem mondható el róla, hogy nem beteges fajta, DP és a szívbetegség jellemző rájuk.

Nincs nagy mozgásigénye, de a gazda közelségét igényli.


A leonbergi sem egy házőrző alkat, ugat, ha olyan kedve van, de láttam olyan példányt, amelyik még csak nem is ugatott, hanem farokcsóválva üdvözölte az idegent.

2012. máj. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
igen vannak kiskutyáink (pulijaink) ezért mondom hogy velük elszaladgálna a nagy portánkon :)
2012. máj. 8. 11:43
 9/20 anonim ***** válasza:
Puli mellé jobban illene egy komondor. Méretre valamivel nagyobb mint a leonbergi, a család szent és sérthetetlen, viszont a területét keményen őrzi az idegenektől.
2012. máj. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

itt olvastam,hogy egy szuka 55kg egy kan pedig 69 kg: [link]

Lehet hogy németjuhászt vagy inkább óriás snaci marad a választás vagy esetleg briard.

Nekem egy olyan kutya kellene,ami

-őrzi a házat,de ha nagy testű mint pl leo elég ha megugatja :)

-hobby célra kellene,sportolgatni (futni vele,sétálgatni,túrázni,játszani,focizni :))

-kijönne a többi kutyával,pulikkal

-tudnám kezelni,következetes neveléssel

2012. máj. 8. 11:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!