Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan segíthetnék a kutyámon?...

Hogyan segíthetnék a kutyámon? (6 éves francia bulldog)

Figyelt kérdés
Szombaton kerti partin voltunk. Direkt megkértem mindenkit, hogy ne adjanak a kutyának csontot, ennek ellenére pullba mindenki csonttal etette, aminek most az lett a vége, hogy nem tud kakálni a kutya. Vasárnap délelőtt kínkeservesen kinyomott egy kisebb mennyiséget, de azóta csak szenved. Nyomja, de érdemben nem sikerült még neki semmit sem alkotnia, viszont valami nagyon híg állagú sötét színű "izét" csöpögtet magából. Az mi lehet? Nagyon aggódom miatta, hogyan tudnék segíteni neki? Látom, hogy szenved, fájdalmai lehetnek, mert kakálás közben nyöszörög. El fogom vinni állatorvoshoz, de csak 18:00-tól rendel. Addig? Kérlek titeket, adjatok valami hasznos tanácsot, nagyon aggódóm miatta! Köszönöm!
2012. máj. 8. 12:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
26%

Lehet, hogy a nagyon kemény széklet miatt kiürült a bűzmirigye. Gondolom büdös is az a csöpögő izé.

Székrekedésre meg azt javaslom, hogy adj neki pár kanál joghurtot, vagy valami olajos dolgot.

2012. máj. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem, egyáltalán nem büdös, ezen csodálkozom! :O
2012. máj. 8. 12:58
 3/15 anonim ***** válasza:
26%
tejbe áztatott müzli is meghozza a kívánt eredményt ezek kívül:) én nem akartam megfosatni a kutyám,de sikerült:)
2012. máj. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Nem tudtad elérni telefonon az állatorvost? Lehet valamiféle belső vérzése van, az lehet feketés színű is, nem csak piros.

Gyorsan kellene lépni, legalább hívd fel az orvost és ha esetleg bent van sürgős eset révén hátha fogad soron kívül is.

2012. máj. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Szerintem ne kuruzslóskodj 6-ig, hátha rontasz a helyzeten. Jobb, ha a doki dönti el ezeket. Nyugi addig.
2012. máj. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
73%
Én hatig szépen lefilmezném, elküldeném azoknak, akik tömték csonttal, majd megmondanám h köszi, ennyi és ennyi a kórházi számla, lesznek szívesek kifizetni...
2012. máj. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Little Red, ezen jót nevettem. De amúgy igazad van, és a kutyának ez egyáltalán nem vicces. Én mindenesetre felhívnék egy másik dokit addig néhány tanácsért.
2012. máj. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Félre ne értsetek, nem a kutyán nevetek. Hanem hogy tényleg ezt kéne tenni, utálom az ilyen értetlen embereket.
2012. máj. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
33%

Szia!

A kutyusnak szorulása lett, ezt beöntéssel lehet csak eltávolítani, és lehet kapott egy kis bélgyulladást miatta, arra pedig augmentint kell szedjen az 500mg/125mg-ből 5 kilónként kell kapjon egy fél szemet 1 nap!

2012. máj. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Ezt hiába írod neki, mert az Augmentin hatóanyaga elvileg az amoxicillin, ami pedig vényköteles. Arról nem is szólva, hogy nem lehetünk biztosak benne, hogy valóban erre van szüksége a kutyának, illetve nem kellene bátorítani az embereket a nem legális úton történő gyógyszerbeszerzésre és ész nélküli adagolásra.

Ha úgy írtad volna, hogy valószínűleg ezt fogja felírni az orvos, az más lett volna.

2012. máj. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!