Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek a goldimmal?

Mit tegyek a goldimmal?

Figyelt kérdés
az a helyzet, hogy mostanaba nem nagyon halgat ram, mindenkit megugat es ha meg akarom simogatni harapdal! mit kellene tegyek vele? kora 5-6 honapos

2012. máj. 8. 15:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Vidd el kutyasuliba . Vagy egyenlőre még oviba. Ott megmutatják neked mit kell tenni vele:))
2012. máj. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Neveld. Ne engedd neki a harapást, és érd el, hogy hallgasson rád. Értsd: ha hívod és nem megy, pórázzal behúzod (igen, otthon is lehet rajta póráz egész nap), ha ültetnéd, de nem ül, lenyomod a fenekét és felhúzod a nyakörévénél, ha elküldenéd valahonnan, de nem megy, akkor eléállsz és hátraszorítod testbeszéddel, meg úgy általában határozottabban állsz a kutyához, és elvárod tőle, hogy normálisan viselkedjen. Az elvárás alatt pedig ellentmondást nem tűrést értek, ne fogadd el lehetőségként azt, hogy másképp viselkedik, és akkor működni fog.
2012. máj. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Azt írtad 5-6 hónapos, akkor ez a viselkedés mármint a harapdálás teljesen normális. A hallgatása attól is függ ki és hogyan bánt vele "munka" után. (pl.: nem jött elsőre, csak később és utána megverte a gazdija, mert rossz volt.) Az ugatás, hát nem is tudom... arról le lehet szoktatni. :)

Ne aggódj!

További sok kutyi szerencsét! Lol

2012. máj. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
5-6 hósan normális, ha ráhagyják! De nem normális dolog ráhagyni, vagy aki élvezi, nyugodtan hagyja! Enyém 3 hónaposan már leszokott erről, mert megtiltottam neki. Ennyi.
2012. máj. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Utolsó!

A harabdálás egyfajta játék, nekem labradorom van 11hónapos és már nem harabdál!

Néha ugat ha ideges, de minden kutya ugat! :/

2012. máj. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
eddig nem volt vele gond, leult, ha hivtam hozzamjott, nem is ugatott mostanaba lett vele valami, lehet a pubertas kora miat... csak idegesito, hogy eddig nem ugatott senkit mostanaba meg azok a szemelyekre akik nem tetszenek neki meg a kisgyerekre nagyon kivan
2012. máj. 11. 13:05
 7/8 anonim ***** válasza:
Ezért kell nevelni. A kamaszkor ilyen, az eddig jól működő kutya elromlik, lehet előről kezdeni mindent. A lényeg, hogy ne add fel, alakítsd úgy a viselkedését, ahogy neked tetszik, mert ha most ráhagyod, később csak rosszabb lesz. A kutyák ilyen korban próbálják beilleszteni magukat a falkába azáltal, hogy feszegetik a határokat, megnézik, kit tudnak maguk alá gyűrni és ki az, akire még mindig hallgatni kell. Te igyekezz az utóbbi lenni :)
2012. máj. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
5/7, hát én ezt nem várom ki, hogy 11 hós koráig harapdáljon, nekem is van labradorom, de már 3 hós kora óta nem harapdál. Harapdálja a játékát! Én így neveltem.
2012. máj. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!