Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezt szeretetből tette?

Ezt szeretetből tette?

Figyelt kérdés
Van egy német juhászom 2 éves...múltkor sétáltattam, mikor felénk rohant egy óriás schnauzer, a kutyám pórázát ösztönösen hosszabbítottam és a német juhász a schnauzer meg közém áll és minden gondolkodás nélkül neki ugrott.
2012. máj. 8. 19:37
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
nem szokott agresszív lenni, jól szocializált,pont ezért nem értem a viselkedését..
2012. máj. 8. 19:39
 2/20 anonim ***** válasza:
Minden kutya ezt csinálja nem feltétlen szeretet, inkább védőösztön szerű, olyan mint a területfoglalás no meg dominancia is.
2012. máj. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Nem gondolnám, hogy ez a viselkedés belefér a "jól szocializált" kategóriába. Valószínűleg lesz még olyan, hogy más kutyák felétek rohannak, akkor is nekik fog menni? Ha nem agresszívan közelít egy kutya, akkor miért támadt rá?
2012. máj. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
mivel egyenesen felém rohant, ebből a kutya is meg én is leszűrtük, hogy megtámad...
2012. máj. 8. 20:01
 5/20 anonim ***** válasza:
A kutyák azért jobban érzik egymás közt, hogy támadó e a viselkedés. Mindenesetre nem lett volna szabad neki ugrania, ha nem tanítottátok rá, mert ugye a kutya nem hozhat saját döntést, hanem a gazda parancsait kell teljesítenie. Inkább védőösztön volt, semiképpen sem szeretet.
2012. máj. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
már máskor is volt rá példa, hogy egy kóbor kutyával találkoztam, de a kutya rá se mozdult, mert elkerült minket
2012. máj. 8. 20:50
 7/20 anonim ***** válasza:
0%
A múktkor egyébként nekem is nekem rontott 2 közepes testű keverék, de azok viszobt támadő szándékkal, vicsorogtak, morogtak, akutyámat is meg akarták harapni. És a kutyám még így sem támadott vissza, érdekes, nem tanítottam neki, de mikor azt mondtam hogy szabad, akkor visszamorgott, és segített, (tudhatta a parancs jelentését, mert másra használjuk), de támadnia nem kellet, mert én úgy ordítottam, olyan magabiztosan, hogy tudta, neki a morgáson kívül nem kell mást tennie. Végül sikerült a két kutyát elüldözni, igaz nem maradt hangom. És én nem vagyok egy kigyúrt állat, de a 165 centimmel és 45 kilómmal nő létemre is eltudtam őket kergetni magabiztossággal és kitartással. Pedig az elején fostam, de erőt vettem magamon, mert épségben haza szerettem volna érni.
2012. máj. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Na kicsit gyorsan írtam: szóval, még úgy sem támadott, hogy meg akarták harapni, csak akkor morgott vissza, amikor azt mondtam, hogy szabad.
2012. máj. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
én 100%-ig bíztam a kutyában, tudtam hogy ő ok nélkül nem ugrana más kutyának,de én mondjuk odafagytam majdnem szó szerint a betonhoz,így a kutya döntött helyettem
2012. máj. 8. 20:56
 10/20 anonim ***** válasza:

...itt kezdődnek a bajok. Az én kutyámat élete során 4x támadták meg, abból 3 német juhász volt. És a kutyám nem volt pórázon, de mindig behívom láb mellé, ha el akarunk menni más kutya mellett. Gyakorlatilag rájuk sem nézett.

Ebből a 3ból 2 gazda olyan rakás szerencsétlenség volt, hogy nekem kellett az ő kutyájukat megfognom, mert nem mertek odamenni. Az egyik ilyen után műteni kellett a kutyám combját, mert amikor egy 6 kilós kutyát elkap egy német juhász, az nem vicces.

Sajnálom, pedig ismerek más német juhászokat is, látom, hogy nagyon intelligens fajta, mégis úgy gondolom, hogy a többségük hamis:( Többé nem kockáztatok, inkább kikerülöm őket.

2012. máj. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!