Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek lehet Babesiosis...

Szerintetek lehet Babesiosis tünet?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem itt kéne kérdezni, de az állatorvost csak holnap tudom felhívni ez ügyben, de addig is érdekel a véleményetek.

Van egy 4 hónapos németjuci kölyköm, akinek mostanában megy a hasa (kicsit több tápot kapott, ennek tudtam be a hasmenést). Ezzel nem is lett volna gond, de ma kitakarítottam a kenneljét és láttam a viacoloron, hogy fekete maradt a helye.

Szerintetek ez lehet Babesiosis tünete?

Nem látszik rajta semmilyen tünet, levertség, étvágytalanság, stb.... És a nyálkahártyája sem színtelen (egyébként pont ma találkoztunk az állatorvossal, aki a fogait is nézte, tehát valszeg látta volna, ha gáz van).

Pörgős kis kutya, most is lelőhetetlen...


Csak meg vagyok most ijedve!


Szerintetek mi lehet az a fekete nyom?


Holnap reggel mindenképp felhívom az állatorvost, de addig is várom a válaszokat!


Köszi!


2012. máj. 8. 22:22
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Jah és mostanában 3 kullancsot szedtünk ki, na nem egymás után, hanem napok elteltével.

Pedig állandóan fújva, csöpögtetve van... :S

2012. máj. 8. 22:30
 2/16 anonim ***** válasza:
ha babesiosisra gyanakszol legelőször is mérj lázat. ha nincs láza, akkor valami más lesz. ha van láza, akkor is sanszos, hogy valami más, de akkor mindenképpen azonnal dokihoz kéne menni.
2012. máj. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Szerintem túl reagálod. De azért nézesd meg a dokival.Nem lesz semmi baj :)
2012. máj. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!


A lázmérést megejteném, ha nem pörögne túl a kutya. Túlságosan munka vonal, 1 másodpercet nem bír nyugton.... nem hogy míg megmérjük a lázát.. :s


De köszönöm mindenkinek a választ, azért holnap felhívom a z orvost, hogy megnyugodjak. :)

2012. máj. 8. 22:41
 5/16 anonim ***** válasza:

Valószínűleg a hasmenésben volt olyan anyag, ami megfogta a követ.Persze, orvos nem árt.

A kullancsoknál pedig nem mindegy, kicsit, vagy megszívottat veszel ki.Mit használsz a kiskutyára?

2012. máj. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Fuh.. én már mindent kipróbáltam.

Spot-onokat, frontline,advantix,meg spray-eket, abból is volt frontline, neostomosan, piet mix....

Konkrétan a frontline, neostomosan és piretmix hónapokban mászott bele a kullancs...


a spot-onos időszakra azért nem tudok mit mondani, mert az még kora tavasszal és tél végén volt... tehát nem tudom, hogy véletlen, vagy valóban távol tartotta.... :S


Nyakörvet ki sem próbálom, mert azokban egyáltalán nem hiszek már... mondjuk...lassan semmiben!

2012. máj. 8. 23:39
 7/16 A kérdező kommentje:
bocsánat... a spray-eket hetente kell ismételni.. én minden másnap befújtam a kutyát.. mégis megmászták.
2012. máj. 8. 23:39
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

4 hónaposan ennyi mindenfélével kezelted?

Lehet, hogy mérgezést kapott a sok szertől, amit rátettél, fújtál, szórtál.

Elég egy fajta spot-on, ami be is válik, és az legrosszabb esetben is 1 hónapot véd kullancs ellen, de van, amelyik többet is.

Anyagilag is jobban járnál 1 félével, ha drágább is, mint ennyivel össze-vissza kezelni.

2012. máj. 8. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
kénytelen voltam kipróbálni mindent, ha már egy nem hatott... de ha tudsz egy jót ajánlani szívesen veszem.
2012. máj. 8. 23:51
 10/16 anonim ***** válasza:

4 hónapos a kutyád, azt írod. Mégis,milyen időközönként raktál rá különböző szereket?

Veszel egy fajtát és annyi.Ezeknél is előfordul, hogy belemegy a kullancs, ha nagyon fertőzött helyen élsz. De megdöglenek. Tehát, vagy kiesnek, vagy piciként ki tudod szedni őket.

Milyen tápot kap a kicsi?

2012. máj. 9. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!