Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyáknál létezik szeretet?...

A kutyáknál létezik szeretet? Mármint olyan szeretet mint az embereknél?

Figyelt kérdés

Mert mindenhol hallani, látni, hogy feltétel nélkül szeret. És én is így zem a kutyáknál. De ez olyan szeretet, mint az embereknél, kémiai? Vagy csak a vezér irábti tiszteletet és ragaszkodást hívjuk, mi emberek szeretetnek?


És nem, nem egy kisgyerek vagyok, csak már annyira beivódott ez a feltétel nélkülis szeretet a köznyelvbe, hogy kíváncsi vagyok, valóban úgy létezik e, ahogy mi gondoljuk, van e kámiája.


2012. máj. 8. 23:02
 1/9 A kérdező kommentje:
És sokan azt is a szeretet jelének tudják be, hogy a domináns kutyájuk felugrál rájuk.
2012. máj. 8. 23:08
 2/9 A kérdező kommentje:
* néha én is így érzem a kutyáimnál. Iránti
2012. máj. 8. 23:09
 3/9 anonim ***** válasza:
Én ugy gondolom, hogy tartozni szeretnek valakihez. vannak követő kutyák, akik nagyobb szükségét érzik az embernek, és vannak a dominánsabbak, akik igaz kevésbé, de nekik is kell egyfajta kötelék. Hozzám ragaszkodnak a kutyáim, mert ellátom őket, nem kell a táplálékért vadászni, kielégitem az ösztöneiket, (ö.v.), egy biztos pont vagyok az életükben. Néha még valóban ugy érzem, hogy szeretnek is:)))) De lehet, ha valami miatt elkerülnének máshova, ahol ugyanilyen gondozást kapnak, 2-3 nap alatt átállnának. Szerintem ez a fajta hűség, és szeretet, amit mi gondolunk annak, pusztán az ösztöneikből fakad.
2012. máj. 9. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Sn0wf0x ***** válasza:
Létezik! Hidd el.
2012. máj. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
3. válaszoló! Nem teljesen igaz a te feltevésed...Ha egy kutya az ember mellett nő fel, és ő látja el nap mint nap, valamint elviszi sétálni, foglalkozik vele, akkor a a kutya nem fog átállni ha elviszik máshová...hidd el nekem..hallotam már olyat hogy amikor meghalt egy kutyus gazdája akkor elvitték ugyebár egy másik családhoz hogy majd ők vigyáznak rá...azonban a kutya mindig visszatért a gazdája házához..hiába vitték vissza magukhoz, a kutya mindig visszatért...enni sem evett, ott aludt hidegben, esőben...és a végén szegény elpusztult:( ezzel csak azt szeretném mondani h a kutyáknál igenis létezik önzetlen, feltétel nélküli szeretet...erre tökéletes példa ez a magható történet:)
2012. máj. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
És azt hiszem, ezzel a kérdezőnek is kielégítő választ tudtam adni:)
2012. máj. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
jujj bocsi..első válaszoló..:) nem harmadik
2012. máj. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Közben beszéltem egy kiképzővel. Ő azt mondta, hogy úgy mint az embereknél, olyan kémiai szeretet nincs. Csak ragaszkodás, tekintély miatt van mindez. A feltétel nélküli szeretet pedig abból jön, azért mondják, mert ha a gazda folyton üti a kutyát, a kutya akkor sem szökik el, mondván, a szomszédban nem verik a kutyát. Hozzászokik, hogy itt így mennek a dolgok, nem viszonyít. Így ahol enni kap, ahol úgy érzi, irányítás van, ahol nem kelk vezérnek lennie, ott van, ahhoz szokik hozzá, ott marad.
2012. máj. 17. 15:35
 9/9 anonim ***** válasza:
embereknél sincs
2012. szept. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!