Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Én úgy jártam hogy családi...

Gyulai István kérdése:

Én úgy jártam hogy családi okok miatt rábíztam a kutyámat a nővéremre aki örökbe adta a kutyát én arról tudtam hogy csak addig lesz a kutya másnál amíg nem tudom vissza venni magamhoz, és fizetem a tartását (megőrzésre adtam oda)?

Figyelt kérdés
Én úgy jártam hogy családi okok miatt rábíztam a kutyámat a nővéremre aki örökbe adta a kutyát én arról tudtam hogy csak addig lesz a kutya másnál amíg nem tudom vissza venni magamhoz, és fizetem a tartását (megőrzésre adtam oda)! Bizonyítékom van tanúim vannak , hiába kértem azt az illetőt akinél a kutya 1 éve van már 2 hónapja hogy kérem vissza a kutyát nem akarja vissza, pedig felajánlottam neki hogy az 1 éves tartását kifizetem. Ilyenkor mit lehet csinálni? Én nem veszítettem el a kutyát hanem a nővéremre bíztam aki tovább adta másnak örökbe. De mivel most rossz köztünk a viszony mindent megtesz hogy a kutyát nem kapjuk vissza, törzskönyves husky becsippelve.

2012. máj. 9. 06:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Ne haragudj, de nem érte. A gyerekedet is majd "kölcsönadod" ha nem tudod fizetni az ellátását? Ha tudtad, hogy a nővéred máshoz viszi, holott te neki adtad, akkor miért nem szóltál semmit? Miért nem te egyezkedtél az új befogadóval, hogy meddig lesz ott a kutyus? Így elég nehéz lesz visszakapnod, hacsak nincs nálad a törzskönyv ami a te nevedre szól. Nyilván az új befogadónak is rossz lenne visszaadni, ha már egyszer megszerette a kutyát, és jól elvannak. Később mi lesz, ha megint nehéz helyzetbe kerülsz? Repül a kutya? Át kéne gondolnod, hogy tényleg kell-e neked az állat egyáltalán.
2012. máj. 9. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi van? 1 éve adta örökbe, te meg csak 2 hónapja próbálod vissza szerezni? Ezek szerint nem is látogattad a kutyádat? Szerintem mostmár hagyd, az a kutya már nem téged tekint gazdájának, jobb neki az új otthoában. Ha viszont ragaszkodsz a visszaszerzéséhez, akkor a törzskönyvön rajta van a chip szám, a tulajdonos (te), van adásvételi szerződésed, tehát sokmindennel tudod bizonyítani, hogy tied a kutya.
2012. máj. 9. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha törzskönyves és chip van benne, akkor az a te neveden van, és akkor jogilag a te kutyád. Akkor ez végülis lopás, vagy nem?
2012. máj. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Jogilag a tiéd, hacsak a chipet nem iratta át a nvére, de a tk-ban még így is a te neved szerepel. Szerintem beszélj a tenyésztővel, mondd el a problémát, egy elszánt tenyésztő úgyis mindent megtesz az ő kezéből kikerülő kutyákért.
2012. máj. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha ezt elmondja a tenyésztőnek, könnyen lehet, hogy az is azt fogja mondani, hogy hagyja a kutyát annál, akinél van. Én legalábbis nagyon kiakadnék, ha megtudnám, hogy egy évig rá se nézett a kutyára az a gazdi, akinek én eladtam!
2012. máj. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Azt nem írtam, hogy neki segít, hanem hogy a kutyán segít. Eldönti, mi lenne jobb a kutyának.
2012. máj. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség első válaszoló mi az hogy nem volt rá pénze?Direkt emlitette hogy fizette a tartás díjat vagy is nem az a gond le is írta hogy családi okok miatt történt az nem tartozik senkire mi lehetett az oka.De ha fizeted akkor feltétlen muszály visszadnia a kutyát vagy a pénzt.
2012. máj. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"én arról tudtam hogy csak addig lesz a kutya másnál amíg nem tudom vissza venni magamhoz, és fizetem a tartását (megőrzésre adtam oda)!"


Ezek szerint arról tudtál, hogy már nem a nővérednél van a kutya. Miért nem vetted fel a kapcsolatot akkor az új gazdájával?


Gondolom a tartását sem fizetted egy évig!


Az a kutya már csak jogilag a tied, ebbe jobb ha beletörődsz. Add el inkább az új gazdájának annyiért, amennyiért vetted, és írassátok át.


Már csak azért is, mert ha a kutya valami kárt okoz, téged vesznek elő (a chip alapján)!

2012. máj. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Azért kellett a kutyát sajnos oda adnom nem akartam leírni de ha már szóba került a lakásmaffia elvette a házunkat én feljelentettem őket és életveszélyesen megfenyegettek a lakásunkból kiraktak így több mint 400 km-re albérletbe menekültünk. Soha nem adtam volna ki a kezemből a kutyát!!!!Ha ez az eset nincs csak sajnos a gyerekeimet kellett néznem nem volt más lehetőségem a nővérem tudott a dologról és megmondtuk azt is hogy fizetünk a kutyáért , de semmilyen felvilágosítást az elmúlt egy évben nem kaptunk se a nővéremtől se attól aki elvitte a kutyát. Nővérem haragszik rám ezért ahol tud keresztebe tesz ez egy másik történet nem ide tartozik. De ezért nem tudtuk felvenni a kapcsolatot azzal akinél a kutya volt mert se címet se telszámot nem adott meg a nővérem válasza csak annyi volt jól van a kutya!Most hogy a maffiózókat lecsukták vissza mertünk jönni és tudtunk egy kis házat venni ahová szeretnénk a kutyát vissza hozni. Ezek után ha lehet a rosszindulatú kommenteket kérem hagyják ki.Épp elég volt amit 1 évig rettegésben kellett átélnünk. Én már 1 éve harcolok a kutyáért, nem most kezdődött. Tehát ennek a tudatában kérném szépen a válaszukat. Köszönöm.
2012. máj. 9. 16:42
 10/11 A kérdező kommentje:
A kutya sajnos láncon van kikötve most láttam róla képeket szemeiben ott a szomorúság, minél előbb haza akarom hozni ő a családhoz tartozik, már megvették volna 3000 euróért de nincs az a pénz hogy eladjam. Akinél van a kutya csak hiteget nem akarja vissza adni. mai napig csak egy telszámot tudok amit ha felhívok kinyomják amit akkor tudtam meg mikor 2 hónapja vissza jöttünk azt is nagy nehezen tudtam meg, de hiába próbáltam tudakozó által kideríteni hol laknak titkosítva van.
2012. máj. 9. 16:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!